Autor Wątek: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.  (Przeczytany 7827 razy)

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 10, 2019, 07:03:13 pm »
No i się właśnie mylisz.
Możesz Gibber to rozwinąć? Jestem początkujący i chętnie poczytam porad doświadczonych strzelców.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 10, 2019, 08:39:25 pm »
Nie ma co rozwijac. Kupiłeś gowno i nawet rady doświadczonego strzelca nie pomogą.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

adept

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 182
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 10, 2019, 08:46:27 pm »
[...]Można się pobawić, ale przyjemne te łuki robią się dopiero po zmianie sznurków.
Jak nie masz jak zrobić sam tylko byś to zlecił,
to od razu podwajasz cenę łuku :)[...]
Ta, a zrobić samemu to niby nic nie kosztuje, tak?
Nigdzie nie da się kupić sznurka na metry (przynajmniej mnie nie udało się znaleźć takiego sprzedawcy  ;D), a szpulka kosztuje... do tego owijka, też kosztuje.
To już jest prawie drugi taki łuk.
Popełniłem przyrząd do "robienia" cięciw, kabli itp. i leży, bo tylko na własne potrzeby nie opłaci mi się kupować wspomnianych wyżej materiałów, a raczej nici na cięciwy, bo na owijki posiadam :).

[...]Jeżeli chodzi o modyfikację ramion Wildhorna, to nie widzę dużego problemu. Lubię majsterkować, mam gdzie i czym. Myślę o wycięciu ze starego ramienia 2 pasków i przymocowaniu ich pomiędzy odstępami w oryginalnych ramionach.[...]
Serdecznie koledze odradzam takie modyfikacje.
Ten łuk - jeśli dobrze kojarzę - ma majdan z plastiku (w każdym razie jakieś tworzywo). Wzmocnisz ramiona, a majdan tego raczej nie wytrzyma. Może się to skończyć co najmniej boleśnie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2019, 08:54:58 pm wysłana przez adept »

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 10, 2019, 09:03:41 pm »
Serdecznie koledze odradzam takie modyfikacje.
Masz rację Adept. Nic nie będę kombinował. Niech sobie moje córki strzelają z tego "gowna", jak stwierdził doświadczony strzelec Gibber (z czym się zresztą zgadzam), a dla siebie kupię lepszy łuk.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Munin

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 10, 2019, 09:07:37 pm »
No cóż, niektórzy muszą poznawać świat empirycznie i nic nie poradzimy.
Proszę oto chyba najtańsze dostępne "ramię" łuku https://www.aliexpress.com/item/40lbs-High-toughness-and-high-strength-Fibreglass-1-piece-bow-limb-for-Archery-Hunting-Shooting-Bow/32953056108.html
Ciężkie, średnio dynamiczne, plastikowe, no ale to ramię gotowe do dalszych modyfikacji.
EDIT
Z tego co widziałem Hoyt już zmienił właściciela, fajna nie za stara maszynka, zdaje się, że można ją było bezboleśnie do 36# odpuścić.

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 10, 2019, 09:19:20 pm »
Dzięki Munin, ale nic nie będę kombinował. Adept ma rację, za duże ryzyko. Zresztą, moja młodsza córka z trudem naciąga tak jak jest teraz.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Munin

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 10, 2019, 09:24:00 pm »
Nie da się jednym łukiem i kompletem strzał obskoczyć całej rodziny, ktoś zawsze gdzieś będzie czuł niedosyt lub przesyt ;)
Może małego malucha da się obskoczyć jakimś takim dedykowanym łukiem? http://www.bowhunting.pl/sklep/luk-cartel-dla-dzieci-w-wieku-od-4-do-9-lat/p/81949 lub takim http://www.bowhunting.pl/sklep/dzieciecy-luk-indian-archery-spirit-jr-9-22-rh/p/81927 ?

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 10, 2019, 09:38:59 pm »
No wiesz Munin, moja młodsza córka maluchem już nie jest :) Jest na 2 roku studiów, ale jest raczej drobnej budowy i dla niej taki Wildhorn jest w sam raz. Z kolei dla mnie, to i łuk z 70 lbs nie stanowiłby problemu.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Munin

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 10, 2019, 10:37:59 pm »
Jako trener widziałem już niejednego twardziela który rwał po 250 kg ale łuk 50 funtów zajechał go na śmierć także ostrożnie z tymi funtami na początek ;)
Też już najmłodszy nie jestem i mi się zmiękło od roboty ze słabymi łukami i co jakiś czas jak mi odbije postrzelać z moich warbow-ów okazuje się, że to już nie te czasy albo mięcho a najprawdopodobniej obydwa :D
Spróbuj wyszukać sekcję łuczniczą w okolicy, coś z trenerem albo kimś kto wprowadzi, pokarze podstawi i będzie w stanie je wyegzekwować w czasie treningu. Dzięki temu szybciej przychodzi dobra forma, nie trzeba zapominać co się niepoprawnego nauczyło.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2019, 10:40:02 pm wysłana przez Munin »

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 11, 2019, 09:52:13 am »
[...]... po zmianie sznurków.
Jak nie masz jak zrobić sam tylko byś to zlecił,
to od razu podwajasz cenę łuku :)[...]

Ta, a zrobić samemu to niby nic nie kosztuje, tak?
Nigdzie nie da się kupić sznurka na metry (przynajmniej mnie nie udało się znaleźć takiego sprzedawcy  ;D), a szpulka kosztuje... do tego owijka, też kosztuje.
To już jest prawie drugi taki łuk.
Popełniłem przyrząd do "robienia" cięciw, kabli itp. i leży, bo tylko na własne potrzeby nie opłaci mi się kupować wspomnianych wyżej materiałów, a raczej nici na cięciwy, bo na owijki posiadam :).


Oczywiście że kosztuje, jak prawie wszystko w tym hobby :)
ale jak się już kupi taką szpulkę, to nici jest tyle,
że w zasadzie potem to już tylko czas kosztuje :)

Ja kupiłem taką szpulkę, bo wyszedłem z założenia,
że po kupieniu 4 cięciw do klasyka już mi się zwróci,
nie mówiąc już o sznurkach do bloczka.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 11, 2019, 10:41:56 am »
@Munin dobrze prawi, a kolega @smox ma niedaleko do Stelli w Kielcach - polecam się wybrać. Ewentualnie ze 2 flachy łiskacza w kieszeń i zapraszam do mnie na łikend  ;D - raptem 100 km. nas dzieli
@smox skontaktuj się PW z @Herr Otto Flick dobierze Ci taki łuczek, że będziesz po wszystkich odpustach go chwalił   ;D
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 12, 2019, 07:28:40 am »
Dziękuję Panowie za opinie, porady i propozycje, ale coś czuję, że łucznika ze mnie nie będzie.
Za stary już jestem i nawet strzelanie z tak słabego łuku jak Crosman Wildhorn, sprawia, że cały jestem obolały. Muszę popracować nad kondycją, siedzenie przed komputerem zrobiło swoje.
Podsumowując - łuk dla dzieci Crosman Wildhorn nie jest taki zły. Z odpowiednim oprzyrządowaniem i dobrze ustawiony jest celny, oczywiście na krótkich dystansach. Zostawię go dla wnuków, których mam nadzieję wkrótce się doczekam :)

Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 12, 2019, 10:33:09 am »
Smox to że jesteś obolały od siły naciągu to mało prawdopodobne bo to łuk  dla dzieci (poza tym chwilę wcześniej pisałeś że dałbyś radę 70#). Jednak zbyt krótki naciąg i dopasowana do niego postawa zapewne jest powodem tego co piszesz. Dobrze dobrany parametrami łuk to podstawa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2019, 10:37:42 am wysłana przez Herr Otto Flick »

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 12, 2019, 11:04:27 am »
Herr Otto Flick, prawdopodobnie masz rację. Dzisiaj zmierzyłem rozpiętość ramion moją i córki. Ja mam przy wzroście 170 - 27,4, a córka - 25,8. Długość naciągu Crosman Wildhorn, to max. 26 cali, chociaż wydaje mi się, że tyle nie ma. Dodam, że córki nic nie boli, a strzela więcej niż ja.
Zastanawiam się nad zakupem kolejnego łuku, tym razem dla mnie. Czy PSEstinger extrime 2018 będzie odpowiedni? Może masz jakieś inne propozycje, ale w rozsądnej cenie. Większy wydatek nie wchodzi w grę.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 12, 2019, 01:11:55 pm »
Jak najbardziej odpowiedni :) Tak jak pisałem wcześniej pogadaj z @Herr Otto Flick on Ci wszystko ogarnie i będziesz mega zadowolony. A przy okazji Dawid? Doszły już staby?  ;D
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3