Autor Wątek: Łuk typu Barebow, Satori  (Przeczytany 16821 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 06, 2019, 06:38:51 pm »
Obawiam się że będzie za krótka szyna pionowa. I nikt cię z nim na żadne zawody 3D nie wpuści.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 06, 2019, 08:01:02 pm »
Zawody mnie nie interesują. Strzelam tylko dla siebie.
Pisząc, że za krótk szyna pionowa masz na myśli, że mógłbym strzelać tylko na krótkie dystanse np do 20m?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 07, 2019, 10:22:27 am »
Pisząc, że za krótk szyna pionowa masz na myśli, że mógłbym strzelać tylko na krótkie dystanse np do 20m?

Dokładnie o to chodzi, bloczki mają od 40# w górę i dużo szybsze prędkości strzały,
stąd trajektoria strzały jest bardziej płaska, więc nie potrzebują tak dużego zakresu regulacji, jak klasyki.
Ale nie wydaje mi się że ograniczyłby Cię do 20m, zwłaszcza że jak piszesz masz 36# ramiona.
Myślę że może do 50m dałbyś radę, ale to tylko gdybania.
Z drugiej strony, jeśli chcesz montować bloczkowy celownik
i tak będziesz musiał jakąś podkładkę dystansową zakładać,
możesz więc zrobić ją tak, żeby podnieść mocowanie celownika względem oryginalnych otworów.
Być może nie będziesz wtedy mógł dobrze celować na 10m ale zyskasz na dalszych dystansach
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 20, 2019, 09:10:44 pm »
Trochę odświeżę temat :) Chciałbym kupić celownik do łuku refleksyjnego z możliwie jak największym zakresem regulacji i z jak najszybszym. Czy jest sens korzystania z takiego celownika, gdy kotwiczę dotykając palcem kącika ust i cięciwę nosem? Nie chcę się od nowa uczyć kotwiczenia typowo olimpijskiego. Druga sprawa to, że strzelam najwięcej 3d, a nie do tarcz ustawionych na 70m i 90m, znowu jak na typowych zawodach lub olimpiadzie.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

grzech_s

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 08, 2019, 11:31:49 pm »
Podepnę się z zapytaniem tutaj, również chciałbym zakupić łuk typu barebow, rozważałem także zakup majdanu Satori.
Na chwilę obecną waham się pomiędzy  W&W Black Wolf lub Samick Discovery. Czy ktoś z Was miał możliwość używania obu
i wyrazi swoją opinię na ich temat, dokona porównania. Discovery miałem w ręce i jest to dobrze wykonany i ładny majdan
(nie strzelałem z niego). Black Wolf "wpadł mi w oko" podczas oglądania serii filmów na kanale Na tropie na YT. Nie widziałem
go na żywo i nie mam takiej możliwości. Dochodzi jeszcze cena, dwukrotnie wyższa. Serce podpowiada W&W, rozum Samicka.
Może pomożecie mi w kwestii wyboru. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 09, 2019, 08:18:28 am »
Napisz PW do Vellkana, on ma Black Wolfa.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Low_Key_Lyesmith

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 09, 2019, 11:01:36 am »
Czy majdan Samicka Discovery występuje w większych rozmiarach niż 17 cali? Jeśli tak, to czy wiecie gdzie taki można kupić?
Dumny posiadacz Samicka Polaris 70" 32# ;-)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 09, 2019, 11:08:29 am »
Majdany stricte barebow 25 cali sa najbardziej uniwersalne. Satori raczej da się strzelac tylko z półki, można sie bawić w przyklejana podstawke i button, ale po co placic 1999 PLN za protezy. W&W Black Wolf moze fajny na polowanie, bo kompaktowy, tylko wyciecie w pionie na polke krotkie bo majdan 17 cali i to wymusza strzelanie z odchyleniem majdanu aby celowac na czubek strzaly. Discovery wydaje sie sensowny tylko znowu krotki. Popatrz na majdany 25 cali Gillo G2, Spiga Zen. Do tego ramiona Fivics Vellator i masz luk barebow za niewiele wiecej niz majdan Satori. Jak bedziesz chcial strzelac z celownikiem to bez problemu te 2 majdany i ramiona podejda, bo maja otwory na staby, celownik, button, podstawke i clicker masz gotowy zestaw na luk olimpijski.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 09, 2019, 10:20:25 pm »
Faktycznie mam Majdan W&W Black Wolf i to z ramionami Fivics Vellator.
Ale o szczegółach mogę napisać po weekendzie jak wrócę z urlopu.

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie akurat, ale zrobię co mogę.
Jednak rady @giibera są dobre, bo człowiek od którego mam ten zestaw miał sporo majdanów w swoim życiu i Gilo czy Spiga Zen obijają mi się o pamięć.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

grzech_s

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 12, 2019, 11:49:18 pm »
Dziękuję za zainteresowanie tematem.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje o W&W BW. Z łuków tradycyjnych i sportowych strzelałem zawsze intuicyjnie, to sprawia mi największą frajdę. Black Wolf "wpadł mi w oko" jeszcze jako RCX 17. Podoba mi się jego kształt, stąd tez zainteresowanie Satori. Hoyta szybko odrzuciłem, pojawił się Discovery, który miałem okazję przymierzyć, niestety nie postrzelać.
Gdybym miał iść w majdan standardowej wielkości, to wybrałbym opcję budżetową - Polaris/Optimo. Popularne i stosunkowo łatwo zbywalne. Niestety "zachorowałem" na krótki majdan.
Orientujecie się, gdzie (zawody, spotkania pasjonatów łucznictwa) można zobaczyć produkty, które mnie interesują na żywo, sprawdzić jak leżą w dłoni? Idealną opcją byłoby jednoczesne porównacie Discovery i BW.
Majdan Discovery występuje jedynie w rozmiarze 17".
Pozdrawiam.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 13, 2019, 03:34:26 pm »
Discovery mają (mieli) w sklepie w Łuksporcie, więc można pomacać.
Z Black Wolfem pewnie będzie kłopot, bo cena powoduje,
że raczej nikt go w sklepie nie będzie miał na składzie.

Zdaje się, że na Siekierkach (w Wawie) widziałem kogoś z RCX-em,
ale nie znam więc nie podpowiem kto to był.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 14, 2019, 12:00:04 am »
@grzech_s
nie wiem czy się upierasz tylko na te dwa majdany,
czy w grę wchodzą też drewniane?
Od jakiegoś czasu jest dostępny White Feather Lark 19", 21" i 23"
bardzo ładny majdan, wzmacniany carbonem, mnie kusi ;).

Też tradycyjny i sporo tańszy od Samicka i W&W.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

grzech_s

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 14, 2019, 07:48:44 pm »
doozers
Discovery miałem w ręce, sam majdan, dzięki uprzejmości SKLEPU-ROBINHOODA. Faktem jest, że jest to dobrze wykonany i ładny produkt. Black Wolf po prostu bardziej mi się podoba, niestety widziałem go jedynie na zdjęciach i w nielicznych filmach w Necie. Larka nie widziałem na żywo, nie podoba mi się tak bardzo jak Samick i W&W. Czytałem o nim w Explore It, informację o nim zdobywałem, gdy był dostępny jedynie jako wariant 19". Podczas mojej wizyty w Warszawie (będzie ponad rok) odwiedziłem Łuksport, niestety sprzedał się, niemniej jednak sprzedawca polecał tego Larka.

Low_Key_Lyesmith

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 15, 2019, 10:25:36 am »
Skoro mamy już otwarty temat łuków typu takedown, mam pytanie. Czy warto podłożyć jakiś materiał, a jeśli tak to jaki, między przykręcane ramiona i majdan? Obecnie strzelam z łuku Buck Trail Cougar i łuk jest dużo głośniejszy od poprzednio przeze mnie używanego Polarisa. Oczywiście będę montował tłumiki cięciwy i tłumiki poniżej gryfów, ale czytałem też na forum o tego typu dodatkowym wyciszaniu łuku. Będę wdzięczny za pomoc.
Przy okazji jeszcze jedno pytanie, czy wytłumianie łuku wpływa na wydłużenie jego żywotności?
Dumny posiadacz Samicka Polaris 70" 32# ;-)

grzech_s

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 27, 2019, 10:40:22 pm »
Dziękuję wszystkim za pomoc (również tym, którzy odzywali się prywatnie). Szczególnie pragnę podziękować forumowiczowi o nicku vellkan. Dzięki jego uprzejmości mogłem postrzelać z Black Wolfa i poznać bliżej ten majdan. To precyzyjnie wykonany i piękny kawał sprzętu, nie umywa się on jednak do właściciela, który jest osobą bardzo sympatyczną i towarzyską, prezentując przy tym wysoki poziom kultury osobistej. Jeszcze raz dziękuję. Po raz kolejny przekonałem się, ta dyscyplina jest tak interesująca dzięki ludziom poznanym dzięki niej. Równie sympatycznych pasjonatów łucznictwa poznałem strzelając w Toszku i w Opolu. To zaskakujące, że sport, który wymaga koncentracji, poznaniu siebie i koncentracji na sobie tak otwiera na innych, ot taki specyficzny "paradoks łuczniczy".
Niedostatek czasu nie pozwolił mi się w pełni rozluźnić i cieszyć czarem spędzonym na torze łuczniczym (bardzo ładnym zresztą), przyśpieszył jednak decyzję o zakupie czegoś własnego do strzelania. Mam gdzie bezpiecznie postrzelać, pozostaje kwestia czym. W Toszku i w Opolu korzystałem z udostępnionego sprzętu, sam dojazd jednak zabierał mi zbyt wiele czasu.
Zdecydowałem się na zakup Black Wolfa. Oba majdany (Samick i W&W) są bardzo dobrze wykonane i dobrze leżą w dłoni, różni je zastosowany do produkcji materiał i geometria. Zdecydowałem się na zakup, który bardziej mi się podoba wizualnie. Czekam na odpowiedź z ROBIN HOODA i liczę, że informacja o zaprzestaniu jego produkcji nie okaże się prawdziwa.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy okazali mi zainteresowanie i pozdrawiam.