Autor Wątek: Łuk typu Barebow, Satori  (Przeczytany 16881 razy)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Łuk typu Barebow, Satori
« dnia: Grudzień 10, 2018, 10:49:09 pm »
Witam :) Rozglądam się za łukiem typu TD. Moją uwagę zwrócił Satori, lecz podobno nie jest on wart swojej ceny i nie jest to model zbyt udany (w przeciwieństwie do Hoyt Game Master II). Czy tak jest w rzeczywistości? Jeśli tak to mogę was prosić o pomoc w złożeniu łuku do strzelania intuicyjnego? Zależy mi, żeby wyglądem przypominał Satori, który wg mnie wygląda naprawdę zacnie :) Potrzebują łuku co najmniej 66" (moja długość naciągu to 31,5") i siłę naciągu 35-40#.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2018, 09:58:48 am »
Zagadaj na FB do Kamil Siekier.
On strzelał z Satori jakiś czas i sobie chwalił,
ale ostatnio przesiadł się na Hoyt Epic w wersji Barebow (czyt. bez osprzętu sportowego),
pewnie Ci powie dlaczego.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2018, 11:00:52 pm »
A wy coś  polecacie? Chciałbym sobie "złożyć" nowoczesnego huntera. Moja długość naciągu 31,5". Preferuję majdan Hoyta.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2018, 07:34:32 am »
Jak majdan hoyta to albo gmx albo Epik. Oba bardzo udane, z obu miałem przyjemność strzelać. Ramiona przede wszystkim szybkie czyli albo win win albo mk korea z tym ze przy mocowaniu ilf szedłbym w win wina. Długość zestawu w Twoim przypadku to szedłbym w 70”, 72” niby będą pasować bardziej ale przy 70 będziesz miał ciut więcej dynamiki a przy strzelaniu bez oznaczenia odległości ma to znaczenie. Moc ramion wedle wymagań ale Tobie nie potrzeba mocnych aby ciągnąć dużo na palcach ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2018, 08:18:46 am »
Z tego co widziałem z epikami może być problem z dostępnością. Są jeszcze majdany Alero i Formula. Z tym, że Alero dużo tańsze nie wiem dlaczego. Naciąg myślę, że ok 35# wystarczy :)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2018, 09:33:34 am »
Alero dużo tańszy, bo to inna kategoria, to majdan "młodzieżowy"/entry level.

Epic i Formula to majdany wyczynowe.

Naprawdę z Epic jest problem? To całkiem nowy majdan.

Problem to jest z GMX-em :(.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2018, 01:46:00 pm wysłana przez doozers »
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

burza.burzynski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2018, 02:10:35 pm »
Rożnica między Alero a Epikiem - alero nie ma Hoytowego systemu wyrównywania ramion "Pro Limb Adjustment Dowels" I w Epiku znajdziesz też "Pro Series Tiller Bolt" i jak dla mnie to cała różnica, bo ważą podobnie, wyglądają podobnie, geometrię mają podobną, grip mają podobny tyle że w Epiku jest z drewna. Limb Adjustment - jak nie ogarniasz to prędzej namieszasz niż coś ustawisz. Jak coś tańszego - ale równie dobrego i agresywnego to polecam Kinetica Foorged Stylized - moim zdaniem lepszy od Alero tylko że za pół ceny - bardzo dokładnie wykonany, bardzo fajnie malowany, bardzo fajnie pracujący GMX, fajnie spasowany drewniany grip, dokładnie ten sam majdan robi teraz też SANLIDA pod nazwą Forgerd Atheltics 7 tyle że połysk (coś teraz mieszają z brandami).

Jak jest budżet to na to założył bym Extra longi Uukha VX+ (do wyboru kolor, min. całe czarne) i masz extra wyglądający i pracujący łuk 72" na twoje 31.5"
https://goo.gl/34qnqh

Tylko przy tym naciągu 31.5 to musisz uważać na dobór ramion - jak to nie jest mierzone po AMO to wychodziło by że z takich Win&Win NS o sile 30#, wyciągniesz 40 funtów, z uukha XCurve już 2 -3 funty mniej. Oczywiście przyrost jest proporcjonalny / procentowy do siły ramion - mocniejsze niż 30# to więcej dojdzie ciężaru na twojej długości.
Przy każdej konfiguracji łuku na majdanie 25" musisz liczyć na dodatkowe 8 - 10lbs a fajnie było by mieć tilery skręcone na punkt relaksu - trochę to się mało stabilne robi - no ale to ma być szybki łuk, prawda?
Pozdr.

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2018, 02:41:03 pm »
Aktualnie waham się między Epikiem, a Faktorem ze wskazaniem na tego drugiego. Alero odrzuciłem.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

burza.burzynski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2018, 03:30:14 pm »
Czyli rozważasz system ILF vs Formula, Formula zamyka się do Hoyta i dwóch produktów od MK, dla mnie to trochę słabe, ale wyłącznie z względów ekonomicznych. Kopsnij jakieś foty jak poskładasz.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2018, 03:47:15 pm »
Czyli rozważasz system ILF vs Formula, Formula zamyka się do Hoyta i dwóch produktów od MK

I jeszcze Uukha, z użyciem przejściówki ILF-> Formula, którą oni robią do swoich ramion.

Ale nadal Formula, to mniejszy wybór i droższe ramiona niż w ILF.

założył bym Extra longi Uukha VX+ (do wyboru kolor)

Można zażyczyć w każdym kolorze, byle czarnym ;), jak kiedyś Ford-a T :)
Mogą być z napisami albo bez, kolorów w Uukha nie widziałem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2018, 03:53:17 pm wysłana przez doozers »
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

burza.burzynski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2018, 03:51:51 pm »
Ja mam ogólnie bardzo słabe zdanie na temat ramion Hoyt'a, co więcej jak poczytać opinie fachowców i popatrzeć na top zawodników to Formuła nic nie wnosi :/ do żadnych przejściówek zaufania nie mam :/

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2018, 04:01:03 pm »
Ja mam ogólnie bardzo słabe zdanie na temat ramion Hoyt'a, co więcej jak poczytać opinie fachowców i popatrzeć na top zawodników to Formuła nic nie wnosi :/ do żadnych przejściówek zaufania nie mam :/

Ale masz na myśli generalnie ramiona Hoyt-a,
czy sens mocowania Formula?
 
Bo Hoyt-a można tez kupić z ILF (Grand Prix) a i Satori Siekier sobie bardzo chwali.

Ja nie mam żadnego doświadczenia z Hoyt-owymi ramionami więc nie wiem.
Miałem tylko okazję naciągnąć Satori i muszę powiedzieć że pracują miękko,
aż się zdziwiłem, bo poszło mi łatwiej z 50# Satori
niż z 36# W&W Rapido piankowymi :)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

burza.burzynski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 12, 2018, 08:40:31 pm »
Cześć doozers, tak, chodzi mi generalnie o ramiona Hoyt - niezależnie od systemu. To zbiór opinii użytkowników, zarówno tych spotkanych na zawodnikach jak i tych rozsianych po forach.
Najczęściej słyszę coś w stylu "W&W są zawsze ok a Hoyt to różnie" Oczywiście zawsze wygląda to tak że każdy swoje chwali.

A tutaj pozwolę sobie wkleić cytat z mojej rozmowy mailowej z innym użytkownikiem w&w ns:
"Słyszałem historię jak jeden kolega kupił taki majdan i wszystkie ramiona Hoyta jakie instalował były krzywe, stwierdził, że majdan jest krzywy i sprzedał go. Okazało się , że majdan jest prosty , z ramionami W&W było ok. "

Miałem też przyjemność poznać użytkownika Hoyt który musiał przesłać ramiona na gwarancję - F7, jedno ramie wydawało się krzywe a okazało się że kieszeń w ramieniu była źle wycięta  - wymieniono bez problemów, ale niesmak pozostał :D

Hoyt zaliczył w temacie ramion w latach poprzednich wiele szeroko opisanych wtop [G3 chyba się najczęściej przewijają] i może to efekt utraty zaufania u klientów. Nie jest też żadną tajemnicą jak dużo sprzętu Hoyt sponsoruje zawodnikom w ramach własnej reklamy, to buduje pewien wizerunek ideału - co niestety odbiega od rzeczywistości bo zwyczajnie kontrola jakości wypada lepiej u innych producentów.

doozers oczywiście że można jeszcze kupić produkty Hoyt w systemie ILF, przecież wyżej wymieniane Alero i Epik są w ILF, ale Faktor już nie.

Co do systemu Formula, to żadną tajemnicą nie jest że jest on świetny - świetny w zwiększeniu sprzedaży ramion Hoyt ;) blokują standard który sami zbudowali lata temu bo nie dają rady konkurencji :D Jakieś korzyści oczywiście są zauważalne, zmieniają się naprężenia na majdanie dzięki czemu powinien być sztywniejszy, prosta fizyka podpowiada też że wyrównywanie ramion jest bardziej precyzyjne - ale nie jest to nic czego nie można osiągnąć w systemie ILF, a majdany carbonowe cechują się jeszcze większą sztywnością, więc...

Co do wyrównywania ramion w osi przez LAD, no właśnie - twisty na ramionach za 3 -4k poważnie? Nie spotkałem się jeszcze z taką opinią żeby na w&w dobrze wyrównanych ktoś miał twisty. Albo czegoś tutaj jeszcze nie rozumiem.

Co do majdanów Hoyt to są to chyba najlepsze majdany dostępne na rynku - ale płaci się za tu za markę, przynajmniej w połowie. Często można też spotkać się z zawodnikami strzelającymi z miksu Hoyt, MK, można też wykopać bardzo pozytywne oceny ludzi którzy przesiadają się z ramion Hoyt na Veracity. Bardzo fajne są tillery PRO które znacznie poprawiają punkt relaksu, ale można je sobie oddzielnie dokupić.

Reasumując, uważam że Formuła niewiele daje, a Hoyt nie ma żadnej wyższości nad w&w - raczej odwrotnie przez zwykłe zaniedbania na etapie kontroli jakości.
Próbowałem też sobie to kiedyś przeanalizować patrząc na RIO 2016 http://rio2016.arcz.fr/ co jest lepsze, możemy sobie posortować po lokatach - "Final" i dostaniemy 10 pierwszych lokat mężczyźni / kobiety, a nich podział może wydawać się równy: majdany: 11x Hoyt, 8x w&w i Fivics, ramiona: 8x Hoyt, 9x w&w, 2x mk i Fivics, niby równo ALE: całościowo majdany Hoyt w RIO stanowił aż 65% do 31% w&w, a same quattro to 45% używanych ramion https://goo.gl/mbmPM9, teraz to już nie ma większego znaczenia bo w tym roku widzę coraz więcej sprzętu od w&w, i dochodzę też do wniosku że takie próby oceny sprzętu są mało skuteczne bo łucznictwo to technika, praktyka i powtarzalność a nie sprzęt (z pominięciem strzał oczywiście) a Hoyt jest zwyczajnie popularny dzięki reklamie.
Można sobie wyszukać na YT pojedynek Aidy Roman z Deepiką Kumari gdyby ktoś chciał zobaczyć jak sadza się dyszki z Samick'a ;)

A z ciekawostek doozers to będę miał za tydzień majdan TopPoint, zbiera świetne oceny a kosztować nie powinien więcej na kloca, odezwę się PW.

A i jeszcze coś do autora, Legolas powinieneś się zdecydować czy to ma być TakeDown, Barebow czy Ol, bo bazę masz świetną na olimpika.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2018, 08:44:55 pm wysłana przez burza.burzynski »

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 12, 2018, 08:45:25 pm »
To ma być "nowoczesny" hunter, żebym mógł na zawodach startować w kategorii tradycyjny hunter :)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

burza.burzynski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
Odp: Łuk typu Barebow, Satori
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 12, 2018, 09:34:30 pm »
Czyli będziesz trzepać 3D na niekreślonych dystansach więc łuk powinien być szybki a majdan dobrze wyważony / dociążony i agersywny jak GMX (skoro majdan sportowy), a do tego wszystko powinno mieć odpowiednie rozmiary bo masz pokaźny naciąg 31.5" dlatego jak wcześniej pisałem - ja bym obstawiał na uukha VX+ lub XX, z tym że tylko VX+ masz w extra long, to ramiona szybkie a przy tym stabilne - szybsze niż W&W NS czy Hoyt Quattro i wytrzymałe, a będziesz z każdych ramion wyciągać około 30% więcej siły a to już mało dopuszczalne dla typowych ramion sportowych. Co do samego Faktora to się nie wypowiem, Epik na golasa nie leży źle, ale nie powiem żeby był tak fajnie wyważony jak np. Gillo dla barebow i nie wiem czy jest coś pośredniego.