Autor Wątek: Spust- jaki?  (Przeczytany 18023 razy)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 13, 2019, 10:46:52 am »
Na naszej forumowej giełdzie jest oferta na świetny spust( używany przez wielu prosow) Carter Just B-Cuz za dobra kasę ( nowy kosztuje koło 900 pln).
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 13, 2019, 12:39:19 pm »
Humungus, TruBall to górna półeczka a cena tez mocno atrakcyjna.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


humungus

  • Gość
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 13, 2019, 02:10:27 pm »
widzę, że są spusty na 3 i 4 palce - który wybrać, zakładając, że mam dłonie raczej niewielkie z krótkimi palcami (a mały nie jestem ogólnie 182/87kg) a łuk planuję kupić 60f

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 13, 2019, 02:51:46 pm »
Kwestia osobistych preferencji, jedni wolą 3 palcowe inni 4 palcowe.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 13, 2019, 05:17:11 pm »
Spust to kwestia indywidualna jedni wolą 3 inni 4 palce kształt czy też wielkość też ma znaczenie. Jeśli masz możliwość to pomacaj kilka spustów od znajomych czy też wybierz się gdzieś do klubu tam z pewnością osoby trenujące dadzą Ci wypróbować swoje spusty. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem spustu to mam 3 do sprzedania z górnej półki w dobrej cenie. Zajrzyj sobie na giełdę.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2019, 05:35:13 pm wysłana przez Tomasz Szybalski (Sonix) »

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 13, 2019, 07:31:41 pm »
Humungus spust z linku jest ok, spełnia swoje zadanie(jak większość) ale czy Brdzie Ci pasował to już loteria. Sam przerobiłem już spora liczbę spustów, aktualnie mam 5(ale muszę zrobić czystkę bo używam tak naprawdę 2). Niektóre mi pasowały i zostawały na dłużej niektóre po kilku seriach ładowały na giełdzie. Ale po odstrzeleniu kilkunastu modeli i tak wracam do mojego podstawowego scotta longhorna bo jednak najbardziej mi pasuje jak dotąd. Trafić na idealny za pierwszym razem to jak wygrać na loterii. Tak jak koledzy wyżej Ci pisali, jedz na trening jakiegoś klubu czy zawody dla bloczków w okolicy i pomacaj, sprawdź czy bardziej Ci leżą spusty tej czy innej firmy. Nie rozwiąże to całkowicie problemu wyboru ale jednak trochę ułatwi ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

humungus

  • Gość
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 13, 2019, 08:14:57 pm »
mam dość dobrą wyobraźnie, symulacja wirtualna mi podpowiada, że wskazanie będzie na spust 3 palcowy - dla mnie jest bardziej symetryczny i łatwiejszy do złapania równowagi-środka, gram trochę na gitarze, także plus minus wiem jak mi się naturalnie dłoń układa w różnych sytuacjach precyzyjnych i siłowych, mały palec w zasadzie można pominąć

inna sprawa: nie da się ukryć - limituje mnie kasa - nie wydam 1000zł na spust, bo to nieproporcjonalne do ceny łuku a najpewniej będzie to pse supra

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 13, 2019, 09:55:13 pm »
Popatrz co jest na naszej formułowej giełdzie, często można znaleźć spusty z najwyższej półki za połowę ceny. Sam mam kilka na sprzedaż ale wszystkie BackTension a Ty szukasz trigera ale przejrzyj ogłoszenia i może coś akurat Ci podpasuje ;)
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)