Autor Wątek: Pytania amatora  (Przeczytany 5120 razy)

Inc0

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pytania amatora
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 13, 2018, 07:11:07 pm »
Doozers własne o to mi chodziło , w sklepie widziałem d-loop z aluminium  czy to jest lepsze rozwiązanie od sznurkowego,  bo napewno wydaje sie o niebo łatwiejsze do zamontowania przez średnio ogarnietego fraglesa ;)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pytania amatora
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 13, 2018, 07:46:56 pm »
Doozers własne o to mi chodziło , w sklepie widziałem d-loop z aluminium  czy to jest lepsze rozwiązanie od sznurkowego,  bo napewno wydaje sie o niebo łatwiejsze do zamontowania przez średnio ogarnietego fraglesa ;)

Nie, nie, nie!
To, że jest łatwiejsze w zamontowaniu, nie znaczy że jest lepsze w strzelaniu.
Wszyscy robią d-loopy z linki i to naprawdę nie jest filozofia na miarę budowy rakiety kosmicznej. Dłuższa, grubsza linka i próby przy krześle czy czymkolwiek na sucho, a potem na łuku.
10-15 minut prób i naprawdę można się tego naczyć, ale to rozwiązanie jest bardziej elastyczne i lepsze do ew. poprawy jak coś się zmieni.

Ja osobiście jestem przeciwnikiem tych metalowych elementów na cięciwie - nie raz nie dwa o tym pisałem.
Ja mam zrobione siodełko z nici dentystycznej z dwóch stron nasadki i potem d-loop - wszystko gra i huczy, łuk strzela, nawet trafiam w matę :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pytania amatora
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 13, 2018, 07:55:12 pm »
Kolega vellkan ma absolutnie rację.Żadnych metalowych d-loopów. Najważniejsze jest zrobienie dobrego grzyba i żeby linka na loopa nie była za sztywna
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Inc0

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pytania amatora
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 13, 2018, 08:56:16 pm »
wiązanie sznurka w kształy D-loop to dla mnie nie problem już sobie poradziłem z tym źle zawiązanym , i jak widzę metalowe d-loopy wywołują gwałtowny sprzeciw - ok !zdaje się na wsze doświadczenie, ale wciąż poza gwałtownym sprzeciwem nie padła odpowiedz dlaczego metalowy d-loop jest gorszy?

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pytania amatora
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 13, 2018, 09:54:31 pm »
To sobie zrób ćwiczenie myślowe i wyobraź sobie co się będzie działo jak chwycisz taki metalowy D-loop w szczęki spustu albo zaczepisz hak, zaczniesz naciągać i skręcać rękę o 90st w lewo. Zrozumiesz dlaczego po trzykroć nie! Nie wspomnę już o wadze tego ustrojstwa.

Wysłane ze smyrfona via Tapatalk

Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Munin

  • Gość
Odp: Pytania amatora
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 14, 2018, 11:38:07 am »
Skręcanie ręki to nie jest problem, są spusty z ruchomą głowicą ;)
To aluminiowe coś trochę waży przez co obciąża cięciwę kradnąc niepotrzebnie fps-y, do tego po strzale będzie dodatkowo majtać cięciwa co wpłynie na jej szybsze zużywanie. No i w razie czego wolę dostać po łapie miękką linka niż twardszym aluminium ;)
Nie jestem wrogiem aluminiowych oczek ale linka jest zdrowszym rozwiązaniem.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pytania amatora
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 14, 2018, 12:55:39 pm »
Skręcanie ręki to nie jest problem, są spusty z ruchomą głowicą ;)

Prawda, ale wybór ograniczony dość mocno,
zwłaszcza w grupie palcowych.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Inc0

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pytania amatora
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 14, 2018, 06:33:05 pm »
Dzieki za odpowiedz.  skręcenie reki akurat mojego spustu nie dotyczy bo to nadgarstkowy spust. Chyba najbardziej przeciw ameliniwemu d-loop przemawia chyba jednak niszczenie spustu ,koniec końcem metal trze o metal pod dużym obciążeniem. 

Inc0

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pytania amatora
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 16, 2018, 08:20:04 pm »
Ktoś ma wiedze jaki rodzaj gwintu calowego/ rozmiar śruby jest stosowany w łukach do zanotowania celownika potrzebuje tej wiedzy by kupić dłuższe śruby do mocowania kołczanu. Wyjaśniam że ciała dało centrum łucznicze przysyłając mi w zestawie inny celownik do którego nie da się przymocować uchwytu kołczanu bo śruby do niego dołączone są za krótkie na próby kontaktu zero odpowiedzi ani jakichkolwiek wyjaśnień- minus dla sklepu za nieskonsultowana wymianę celownika i brak adekwatnych śrub z tego tytułu w dostawie. Ale do rzeczy. ponieważ sklepy z takimi śrubami w Polsce są na każdym rogu czyli nigdzie w okolicy więc żeby zdobyć te śruby muszę je zamówić w internetach a nie znając średnicy calowej gwintu śruby oraz gęstości zwojów ( UNC czy UNF) nie bardzo wiem o co pytać.

Kolejna rzecz nie daje mi spokoju a mianowicie w która stronę przy zakładaniu strzały na cięciwę łuku bloczkowego powinna być skierowana lotka prowadząca? Strzały które posiadam czyli tanie level "rookie" ze zestawu dają możliwość albo w górę albo w dół ale juz te które domówiłem dodatkowo  maja umiejscowienie lotki prowadzącej pod katem 90st do cięciwy , dotychczas szyłem w ustawieniu do góry lotka prowadzącą i ta rozbieżność wprawia mnie w zakłopotanie bo nie wiem które ustawienie jest prawidłowe i jakie to ma znaczenie.

EDIT: postrzelałem sobie oboma zestawami strzał i zdecydowanie lepsze skupienie maja strzały dodatkowo dokupione ( lotka prowadząca na zewnątrz majdanu) niż te z zestawu ( lotka prowadząca do góry ) które siadały jak ziarno Borynie na zagonie wiec dostosowałem je do lepszego zestawu i chyba jest dobrze przy okazji chyba rozgryzłem co jest tego przyczyna a mianowicie prawdopodobnie lotka od strony majdanu trącała o kable ponieważ nie chciałem ruszać odciągu kabli zrobiłem tak jak napisałem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2018, 02:50:50 pm wysłana przez Inc0 »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pytania amatora
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 17, 2018, 04:08:51 pm »
W łukach bloczkowych ,gdzie używa się podstawek pod strzały , lotka prowadząca skierowana jest do góry. Co do tego sklepu , to już nie pierwsza sytuacja gdzie odwalają jakieś maniany. A jak chcemy sprawę wyjaśnić to kontakt jest utrudniony.
Jeśli chodzi o śruby skontaktuj się ze sklepem Robin hood.Tam być może dostaniesz odpowiednia śrubę z gwintem calowym.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pytania amatora
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 17, 2018, 11:47:28 pm »
10-24 UNC.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pytania amatora
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 18, 2018, 03:09:19 pm »
Kolejna rzecz nie daje mi spokoju a mianowicie w która stronę przy zakładaniu strzały na cięciwę łuku bloczkowego powinna być skierowana lotka prowadząca?

Jak ustawisz lotkę prowadzącą, zależy od rodzaju podstawki.
Jeśli masz blaszkową ( jak język węża :) ) lub opadającą wtedy lotka prowadząca do góry.
Jeśli masz widełki wtedy lotka prowadząca do dołu.
Jak masz ciasteczko włochate, to ustawienie lotek do podstawki nie ma znaczenia.

Prowadząca bokiem (prostopadle do cięciwy)
to zasadniczo tylko jak strzelasz z palców
i masz specjalną do tego podstawkę (albo ciasteczko włochate).
Nowe strzały dostałeś w takim ustawieniu
bo tak są zazwyczaj ustawiane do łuków recurve.

EDIT: postrzelałem sobie oboma zestawami strzał i zdecydowanie lepsze skupienie maja strzały dodatkowo dokupione ( lotka prowadząca na zewnątrz majdanu) niż te z zestawu ( lotka prowadząca do góry ) które siadały jak ziarno Borynie na zagonie wiec dostosowałem je do lepszego zestawu i chyba jest dobrze przy okazji chyba rozgryzłem co jest tego przyczyna a mianowicie prawdopodobnie lotka od strony majdanu trącała o kable ponieważ nie chciałem ruszać odciągu kabli zrobiłem tak jak napisałem.

Trochę mi się wydaje mało prawdopodobne,
żeby Ci lotki haczyły o kable.

A strzały są identyczne, czy mają inny spine?
Może te nowe są lepiej dopasowane do łuku i dlatego lepiej latają.

Jaką masz podstawkę, może źle ustawiona i lotki trącają o podstawkę?
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Inc0

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pytania amatora
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 18, 2018, 04:41:33 pm »
Podstawka to ciasteczko jak jest ustawione pisałem kilka postów wcześniej, strzały w zestawie z łukiem to maximal edge 30cali spin 400 dokupiłem dodatkowo podobne tanie ( na początek stwierdziłem ze tanie strzały to dobry wybór bo było by lipnie rozwalić/zgubić komplet strzał po 50zeta sztuka i chyba dobrze zrobiłem bo do dzisiejszego dnia 3 szt rozwaliłem nie trafiając w mate 60x60 z odległości 30m ..wstyd :/ ale za to trafiając w metalowy słupek ogrodzenia fi około 50mm .. żenada XD, jedna zgubiła grot , jednej przestrzeliłem lotkę .. prawie jak Mr Hood :] ) maximal savage 30cali spin 400 wszystkie z tego samego sklepu w tej samej przesyłce przyszły wczesniej nie zwróciłem na to uwagi bo strzelałem z pierwszego zestawu ale w miarę strat sięgałem po zapas i wyszły mi takie kwiatki.tak jak napisałem po zmianie kierunku lotki prowadzącej zaczęły latać lepiej i przypuszczam że powodem było trącanie o kable.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2018, 05:17:22 pm wysłana przez Inc0 »

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pytania amatora
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 18, 2018, 06:34:19 pm »
Podstawka to ciasteczko jak jest ustawione pisałem kilka postów wcześniej

Nie wiem jakie masz lotki przy tych strzałach, ale zakładam że Blazer-y
(takie przynajmniej mają Savage w spinach "myśliwskich").
Do tego masz podstawkę ciasteczko.

Nie strzelałem nigdy z ciasteczka,
ale na moją logikę, jest ona bardziej wymagająca (pod względem techniki) niż inne podstawki
bo "trzyma" strzałę na całej długości, 
nie tak jak inne podstawki, które pod koniec już nie dotykają strzały (w części ogonowej :) )
kiedy ruch w dowolnym kierunku może zmienić kierunek strzału.

A u Ciebie na końcu strzały masz jeszcze lotki o wysokim profilu,
które mają "ciaśniej" przechodząc przez szczecinę podstawki
niż gdybyś miał lotki sportowe.

Do tego jeśli Twoje ciasteczko jest marki Maximal,
to czytałem, że nie jest ono najwyższych lotów.

Przypuszczam, że przyczyną rozrzutu na celu,
jest raczej zerwanie strzału lub niestabilna postawa niż trącanie lotkami o kable.

Nie tak trudno wbrew pozorom nietrafić z bloczka jeśli się nie ma wprawy :)
Też mi się zdarzyło nie trafić, po dłuższej przerwie i zmianie spustu.
Zerwanie, szarpnięcie na spuście i już strzała w kapuście :)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Pytania amatora
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 19, 2018, 08:36:43 am »
Obstawiał bym tak - jeśli strzały ściąga w jednym kierunku (na przykład lewa góra albo prawy dół itp.) to problem ze sprzętem, jeśli zaś rozrzuca strzały w różne strony to wina strzelca.
PSE Stinger X