Autor Wątek: Łuk myśliwski  (Przeczytany 5413 razy)

kahles

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Łuk myśliwski
« dnia: Październik 04, 2018, 02:36:55 pm »
Witam jeszcze raz...
Czytam,czytam i coraz większy metlik...
Problem dotyczy wyboru łuku bloczkowego do polowań i 3D...
Nie jestem zwolennikiem "luku na początek".Chciałbym kupic coś raz a dobrze,przynajmniej na jakiś czas..
Czy ktoś z Kolegów może mi doradzić co dla 180cm faceta o 105kg wagi o naciągu 28'' ?
Budżet 7-8 tys na zestaw.W granicach rozsądku "gumowy"
Myślałem o Triax ale nie wiem czy to dobry wybór...? Do tego podstawka,celownik myśliwski...Chciałbym przez zimę zgromadzić sprzęt by od wiosny trenować.
Pomożecie...?
Hoyt RedWRX Turbo 70# Carbon ProStack 8''
Hamskea Hunter Micro Hybrid
Hamskea  Hybrid Target Pro MicroTune
Axcel Accutouch Carbon Pro 0.19 AV41; Axcel Rheo Tech PRO 0.01'' 5pins;React H5
Scott Archery Little Goose
Carter Plain 1,VAPOR REALTREE XTRA

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Łuk myśliwski
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2018, 10:02:17 pm »
Popatrz jeszcze na redwrx turbo od hoyta. Ale co byś nie kupił to i tak będziesz zmieniał :) Mój zestaw marzeń to redwrx, hha kingpin te5510, stan sx3, beestinger sport hunter xtreme, quad ultra mxt - no i z takim zestawem mogę po krzakach biegać ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuk myśliwski
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2018, 10:07:40 pm »
Popieram pomysł z modelem - REDWRX to będzie bardzo dobry wybór na długi czas.

Ale budżet masz fajny, można już naprawdę fajnie podziałać. Ale warto chwilę poczekać, bo niedługo premiery nowych modeli, może się coś pozmieniać na rynku.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

kahles

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Łuk myśliwski
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2018, 10:27:18 am »
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedź.
Generalnie kasa nie ma znaczenia...Jeśli coś jest warte wydania pieniedzy zbieram na to dłużej...
Hoyt RedWRX Turbo 70# Carbon ProStack 8''
Hamskea Hunter Micro Hybrid
Hamskea  Hybrid Target Pro MicroTune
Axcel Accutouch Carbon Pro 0.19 AV41; Axcel Rheo Tech PRO 0.01'' 5pins;React H5
Scott Archery Little Goose
Carter Plain 1,VAPOR REALTREE XTRA

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuk myśliwski
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2018, 12:16:25 pm »
Ten REDWRX ma bardzo dobre opinie. Trochę może za kompaktowy dla chłopa o wzroście 180, ale piekielnie szybki co pomoże przy strzelaniu 3D. Duży letoff ,BH tez w porządku . A i teraz chyba są jakieś wyprzedaże , wiec ceny niższe . Według mnie nie ma co czekać . Nie wiadomo czy nowe modele będą lepsze. A ten jest już ostrzelany i zbira b.dobre recenzje.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Łuk myśliwski
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2018, 01:01:09 pm »
Nie ma juz 60 czy tam 65 lbs w tej dl naciagu. Zreszta na 180cm.wys to raczej 28.5 lub 29. Wiem bo chcialem kupic. Jak ktos chce to trzeba poczekac na Rx2 z 2019. Kupilem znowu Mathewsa i tyle.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

kahles

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Łuk myśliwski
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2018, 02:54:48 pm »
Ja właśnie zamówiłem 70 lbs z 28'' tego Turbo Hoyta.
Dziękuję za rady.
Bardzo dziękuję Koledze ze sklepluczniczy.pl za cierpliwe odpowiadania na pytania żółtodzioba i wszelkie rady.
Każda pasja to studnia bez dna i sądzę że to nie jedyny łuk jaki nabęde ale ten pierwszy chciałem kupic na podstawie rad doswiadczonych Kolegów.
Nie bedę się wymądrzał że coś wiem bo nic nie wiem.Bedę się uczył na własnych błędach i dzieki Waszym radom.
Przez zime uciułam na porzadny osprzet,po zimie treningi..
Puki co znad łózka zdęję fotkę slubną a powieszę mojego Hoyta i będę sobie na niego patrzył ;-)
Dziękuję za rady.Sam służe radami ze strzelectwa.Strzelam konkurencje śrutowe(skeet,trap,wielobój myśliwski) i dynamiczne IPSC

Darz Bór i Darz Hubert
Hoyt RedWRX Turbo 70# Carbon ProStack 8''
Hamskea Hunter Micro Hybrid
Hamskea  Hybrid Target Pro MicroTune
Axcel Accutouch Carbon Pro 0.19 AV41; Axcel Rheo Tech PRO 0.01'' 5pins;React H5
Scott Archery Little Goose
Carter Plain 1,VAPOR REALTREE XTRA

Ściuprrrr

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Łuk myśliwski
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2018, 08:22:41 am »
Witam
Posiadam Hoyta RX1 Turbo i Bowtech BT-X. Plusem Hoyta jest wygląd(jak na mój gust) i powieszony na ścianie będzie niewątpliwą ozdobą. Do strzelania zdecydowanie polecam Bowtecha. Na pierwszym strzelaniu z Bowtecha, robiłem lepsze serie niż na ustawianym od miesięcy Hoycie. Bowtech jest łatwiejszy w naciąganiu, no i ma niesamowitą tzw "ścianę", jest też wyraźnie cichszy i lepiej wytłumiony. Cenowo też jest różnica, ja akurat trafiłem gołego Bowtecha za 3,5 tys, a za Hoyta trzeba położyć znacznie więcej.
Jeśli ma Pan taką możliwość, to sugeruję odkręcenie zamówienia ;)
Jeszcze co do naciągu, to mam 176 cm wzrostu, a łuki mam ustawione chyba na 29 cali. Jeszcze sprawdzę i napiszę później.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2018, 08:56:20 am wysłana przez Ściuprrrr »

kahles

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Łuk myśliwski
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2018, 03:40:28 pm »
Dziękuję za odpowiedź.Jeśli już zamówiłem i Kolega z forum który peowadzi sklep go dla mnie zamówił w hurtowni w Holandii to nie bedę tego zmieniał.Trzeba być przyzwoitym i znać znaczenie danego słowa.To mój początek przygody z łukiem.Przygoda ma określony cel- łowiectwo i 3D dla spotkań z pozytywnie zakręconymi...Jeśli po nabraniu doswiadczenia okaże się że jest tak jak piszesz kupię Bowtech BT-X jako nastepny...
Tak naprawdę w pasji kasa nie ma znaczenia.Żyję się raz i trzeba trzymać się maksymy "...kiedy,jak nie teraz...?!"
Hoyta wybrałem za radą doświadczonych i ma on stanowić dla mnie punkt odniesienia.Nie ulega wątpliwości że to coś w klasie premium a chciałem by ten pierwszy był "lepszym" przynajmniej w opinii znawców.Wszystko co po nim bedę brał do rąk bedzie albo lepsze albo gorsze a im lepszy start tym tych "gorszych" bedzie więcej...
 Długość naciągu dobierałem do rozpietości ramion.Może Kolega ma dłuższe...
Hoyt RedWRX Turbo 70# Carbon ProStack 8''
Hamskea Hunter Micro Hybrid
Hamskea  Hybrid Target Pro MicroTune
Axcel Accutouch Carbon Pro 0.19 AV41; Axcel Rheo Tech PRO 0.01'' 5pins;React H5
Scott Archery Little Goose
Carter Plain 1,VAPOR REALTREE XTRA

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Łuk myśliwski
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2018, 06:28:04 am »
Hihi - tak jak pisałem „i tak będziesz zmieniał” - no i widzisz jeszcze łuk nie doszedł, a już myślisz o zmianie - a miało być na wieki, wieków, amen :) Zawsze coś będzie „bardziej/lepiej” - a pewnie dłuuugo będzie Cię ten luk „przerastał”. zakup łuku to według mnie nic w porównaniu do zakupu osprzętu do niego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuk myśliwski
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2018, 10:31:54 am »
@Rage ma trochę racji - ale też nie przesadzajmy :) REDWRX to naprawdę dobry łuk i spokojnie można z niego postrzelać długi czas. Ale nie każdemu dany łuk może podejść i to zmienia się częściej niż osprzęt.
Dlatego jeśli możesz to podstawkę i celownik kup od razu dobry, docelowy, bo późniejsza zmiana nie ma sensu, a nie będziesz się irytował że coś nie działa jak trzeba.
Ale tutaj również nie przesadzajmy - Axcel robi dobre celowniki, ale moim zdaniem są zdecydowanie za drogie (patrząc na wersje tarczowe).
Musisz podjąć decyzję czy celownik ma być jednopinowy czy wielopinowy.

Podstawka - najlepsza na rynku Hamskea jest jednocześnie najdroższa, duża i ciężka - pytanie czy to wykorzystasz.

Spust - tutaj będziesz miał więcej zabawy, ale warto wybrać model który ma większy zakres regulacji, bo na początku będzie to trzeba ustawiać metodą prób i błędów.

Koledzy którzy mają taki sprzęt lepiej doradzą, ale jak mówię - niekoniecznie to co najdroższe będzie najlepsze.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk myśliwski
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 09, 2018, 11:26:41 am »
Ja myślę, że Rage ma 100% racji.
Problem jest w tym, że nie ma u nas w Polsce za bardzo możliwości pomacać sprzętu zanim się go nie kupi.
Nie od razu wiadomo co nam będzie pasowało co nie, tak jeśli chodzi o łuk jak i osprzęt :)

Celownik: jeden pin czy wiele? Diabli wiedza, jednemu pasuje to drugiemu to.
Spust: tu już trochę lepiej, bo można przynajmniej w sklepie sprawdzić czy bardziej pasuje nadgarstek czy palcowy. Ale konkretny model pomacać to już gorzej.
Podstawka: tu już w ogóle jak się nie postrzela, to trudno stwierdzić. Rady innych niewiele pomogą, trzeba to przerobić samemu. Jednemu blacha będzie dobra nawet do Fielda, drugiemu nie będzie pasować nawet do tarczy :)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuk myśliwski
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 09, 2018, 11:49:56 am »
@doozers - dlatego najlepiej jest wybrać się do jakiegoś klubu albo na zawody.
Na ostatnich zawodach 3D w Mikołowie REDWRXów były przynajmniej 3 sztuki w różnych malowaniach. A z racji ilości ludzi było dużo łuków myśliwskich, więc było co obejrzeć i wypytać.

Co do sklepów - nie ma się co dziwić. Takich łuków sprzedaje się kilka rocznie, a wyłożyć 100 tyś zł w sprzęt który będzie zalegał latami to prosta decyzja.
Podobnie ze spustami - jakby sklep chciał mieć po sztuce spustu od STANA to kilkadziesiąt tysięcy złotych zamrożone, a wiele z nich nigdy się nie sprzeda.
Taki rynek - trzeba sobie radzić z tym, co jest.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

kahles

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Łuk myśliwski
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 09, 2018, 10:43:00 pm »
Wypowiem sie na temat ... "zmieniania"...
Uprawiam strzelectwo sportowe w ramach ISSF,PZSS,FITASC,jestem mysliwym czynnie polującym,selekcjonerem.
W miarę poznawania pasji człowiek bardziej poznaje samego siebie i to co mu odpowiada dostosowując swoje zabawki do własnych oczekiwań.Zmienianie jest normalnym zjawiskiem i nie może być rozpatrywane w kontekście negatywnym "...a nie mówiłem że bedziesz zmieniał..."
Będę!Zaczynałem od Manlichera Łucznika w kalibrze 30.06 dziś 4 szafy mieszczą już trochę tego "złomu" i zmienianie przerodziło sie bardziej w zbieractwo  ;)
 Nie inaczej bedzie pewnie z łucznictwem.Bede zmieniał,kupował nowe,próbował refleksyjnych wszelkiej maści aż pewnie kiedyś wyklaruje się taki jeden którego na strzelanie będę zabierał najchetniej...
Tak jak dziś gdy otwieram szafe wszystkie lufy "krzyczą" "..JA!JA!Dziś JA!..." a ja biorę Merkla Helixa 8x57 Wild Boar i wychodzę na polowanie...  :P
Pasje to studnia bez dna.To forma akceptowanego społecznie i nieszkodliwego nałogu.I takich tylko nałogów wszystkim życzę.

ps.
Wasze informacje sa dla mnie niezwykle cenne.Sprawdzam wszelkie propozycje sprzętowe.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2018, 10:45:30 pm wysłana przez kahles »
Hoyt RedWRX Turbo 70# Carbon ProStack 8''
Hamskea Hunter Micro Hybrid
Hamskea  Hybrid Target Pro MicroTune
Axcel Accutouch Carbon Pro 0.19 AV41; Axcel Rheo Tech PRO 0.01'' 5pins;React H5
Scott Archery Little Goose
Carter Plain 1,VAPOR REALTREE XTRA

kahles

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Łuk myśliwski
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 17, 2018, 01:59:46 pm »

 Łuk dotarł 8)
 Cóż moge powiedzieć...ładny ;D
 Jest goły.Nie naciagam...no może wirtualnie jak solista pantomimy  :D
 Czy moge na Was liczyć w propozycjach podstawiki i celownika?
 Tak jak pisałem.Chce strzelać rekreacyjne,3D,polować.Jako że Polsce z ta polowaczką jest tak że jej nie ma więc wypad na Słowację
 nie bedzie należał do częstych wydarzeń czyli potrzebuję osprzetu do spotkań towarzyskich 3D i rekreacji.
 Wiem.Czytalem za co dziękuję.Axcell,Hamskea...tylko jaki model?Może jakaś inna...?
Hoyt RedWRX Turbo 70# Carbon ProStack 8''
Hamskea Hunter Micro Hybrid
Hamskea  Hybrid Target Pro MicroTune
Axcel Accutouch Carbon Pro 0.19 AV41; Axcel Rheo Tech PRO 0.01'' 5pins;React H5
Scott Archery Little Goose
Carter Plain 1,VAPOR REALTREE XTRA