Autor Wątek: Łuk bloczkowy myśliwski do 3000 zł  (Przeczytany 2664 razy)

Madalekk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Łuk bloczkowy myśliwski do 3000 zł
« dnia: Październik 01, 2018, 12:26:35 pm »
Witam,
szukam łuku bloczkowego myśliwskiego do 3000 zł - może być zestaw lub sam łuk i do tego cały osprzęt (podstawka, celownik, przezierniki, stabilizator, strzały, spust i kołczan). Łuk do siły 60# ale z możliwością zmieniania naciągu na niższą, mój wzrost 173 cm, rozpiętość rąk 175 cm (długość naciągu 27 cali). Łuk mam być samoobsługowy (np. by prasy łuczniczej nie dokupywać). Myślałem nad PSE BRUTE FORCE LITE (2017), Diamond by Bowtech INFINITE EDGE PRO, Diamond by Bowtech EDGE SB1. Jaki łuk polecacie do 3000 zł będzie do strzelania rekreacyjnego (do tarczy słomianki), potem może 3D hunting. Strzelałem z łuków klasycznych, krótkich i angielskich (kilka razy z ang.) - odtwórstwo historyczne ;)
Z góry dzięki za pomoc.

nairaM

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Łuk bloczkowy myśliwski do 3000 zł
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2018, 03:23:58 pm »

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Łuk bloczkowy myśliwski do 3000 zł
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2018, 03:50:44 pm »
1. Nie liczył bym żeby udało Ci się znaleźć "łuk samoobsługowy" - wcześniej czy później będziesz potrzebował prasy/śruby rzymskiej do obsługi.
2. Tak z doświadczenia - koszt łuku to połowa wydatków (jak nie 1/3) - musisz się liczyć, że wydatki na osprzęt przewyższą "golasa"
3. Ja bym brał "golasa" i osprzęt osobno - większość ludzi na forum pisze, że jak kupi RTS to bardzo szybko wymienia osprzęt
4. Mam Brute Force'a i jest to bardzo wdzięczny łuk ale wymaga "dopieszczenia" - cięciwa fabryczna jest kiepska, trzeba go trochę "dociążyć" żeby był stabilny przy strzale, wg mnie ściana była "gumowa" - wymieniłem draw stopa na "bomar'a" i jest elegancko, potrzebny klej anerobowy - bo śruby w modułach żyją własnym życiem i co kilkaset strzałów trzeba dokręcać  - to chyb tyle z minusów, co do plusów mam skull work camo i po ponad roku "ciorania" po krzakach, błocie, trawie etc. łuk wygląda jak bym go dopiero z pudła wyciągnął, pomimo słabego celownika, średniej jakości strzał i braku szkła w celownik/peep- skupienie w kwadracie 10x10 cm na 50 m. (zdarzają się "odpały" ale wyłącznie z winy "operatora" - to że "skaszaniłem" to już wiem zanim strzała udeży w tarczę  ;), trochę już z niego strzelam, ale jeszcze chyba w pełni możliwości nie wykorzystałem).
5. Albo tak jak @nairaM pisze - szukaj zestawu używanego na naszej giełdzie - będzie na pewno budżetowo najlepiej.
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

Madalekk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Łuk bloczkowy myśliwski do 3000 zł
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2018, 04:25:14 pm »
@nairaM
Chciałem łuk z regulacją bo nie kiedy będzie strzelać moja dziewczyna, a 60# to za dużo dla Niej :P zapomniałem napisać.

@Rage
Będę szukał na giełdzie, a co sądzisz o łukach Bowtech Fuel czy Diamond by Bowtech EDGE SB1?

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Łuk bloczkowy myśliwski do 3000 zł
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2018, 04:49:31 pm »
Nic nie sądzę - bo nie miałem w swoich łapkach :) Mam PSE i subiektywnie stwierdzam, iż to kawał dobrego rowerka  (lekki,powtarzalny, trwały) i postrzelam zapewne z niego jeszcze kilka sezonów.
Ale..jak nie wiesz co masz brać - bierz PSE Stringera :)
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuk bloczkowy myśliwski do 3000 zł
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2018, 08:26:46 pm »
Chciałem łuk z regulacją bo nie kiedy będzie strzelać moja dziewczyna, a 60# to za dużo dla Niej :P zapomniałem napisać.

To nie jest dobry pomysł - będziesz co chwilę kręcił zarówno ramionami i długością naciągu, zmieniał położenie peep sight'a, więc za każdym razem będziesz strzelał z inaczej skonfigurowanego łuku.
To, że to się łatwo przestawia, nie oznacza że powinno się tak robić.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk bloczkowy myśliwski do 3000 zł
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2018, 11:56:54 pm »
Nie wspominając o tym że częste kręcenie śrubami w aluminium może mieć po czasie różne skutki ;) Bloczek niezbyt się nadaje jako łuk dla dwóch osób.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Madalekk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Łuk bloczkowy myśliwski do 3000 zł
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2018, 09:18:21 am »
@velkan i @Jaco
To najwyżej jak Jej się spodoba strzelanie to będę zmuszony do kupienia drugiego łuku do 45#. Więc będę szukał łuku pod siebie :D 

Najbliższy sklep mam ten polecacie go https://sklepluczniczy.pl/ ? Chodzi czy można tam wypróbować łuki, choć tez szukam używek, chyba ze polecacie jakiś łuk by kupić na ebay, amazon czy aliexpres ? Bo szukałem i niektóre łuki z zestawem oryginalnym są tańsze niż te łuki z polskich sklepów, z zestawem od sprzedawcy (nieoryginalnym).
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2018, 09:27:11 am wysłana przez Madalekk »

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuk bloczkowy myśliwski do 3000 zł
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 02, 2018, 10:45:16 am »
Ja współpracuję z Dawidem i mogę polecić ten sklep, ale uprzedź ich wcześniej o wizycie, żeby mieli czas na spokojną rozmowę.
To wbrew pozorom temat na długą rozmowę o wszystkich aspektach tego hobby.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Madalekk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Łuk bloczkowy myśliwski do 3000 zł
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2018, 11:12:41 am »
@ velkan
Dobrze zadzwonię tam, ale czas będę miał po 11 października żeby pojechać tam - bo muszę załatwić sprawy z studiami z obrona i promotorem :D

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk bloczkowy myśliwski do 3000 zł
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2018, 11:26:44 am »
Będę szukał na giełdzie, a co sądzisz o łukach Bowtech Fuel czy Diamond by Bowtech EDGE SB1?

Jak widać w mojej stopce, mam Diamod Edge by Bowtech.
Bardzo przyjemny łuczek i ma to o czym pisałeś, można go regulować bez prasy.
Ma całkiem przyzwoitą ścianę, jest dość lekki (jest to łuk juniorski) i można go regulować w bardzo szerokim zakresie,
dla dorosłego mniej więcej od 25# do 70#

Ale jak pisali koledzy wyżej, używanie bloczka w dwie osoby o różnych dł. naciągu, jest upierdliwe.
Nie przestawia się tego w minutę, a i peep Ci się wtedy przesunie itd.
A i dla łuku nie jest zdrowe ciągłe kręcenie śrubami od reg. siły.

Ten Diamond ma opcję, aby go ustawić bez ściany (naciąg "nieskończoniść"),
czyli teoretycznie każdy może z niego wtedy strzelać,
ale jest to ustawienie do bowfishingu,  okupione jest tym, że nie działają wtedy camy,
czyli nie masz letoff-u, łuk działa podobnie do zwykłego łuku, czyli im dalej ciągniesz, tym ciężej.
Czyli wychodzi taki klasyk ala rower :)

Wg mnie, to możesz go kupić w takim celu, aby Twoje dziewczę mogło popróbować
czy jej się spodoba (bo można go ustawić na małą siłę) jak się spodoba, to będzie miała fajny łuk :)
jak nie, to dla Ciebie zostanie.

Problem z tym łukiem jest taki, że sprzedają go tylko w wersji RTS (chyba że się coś pozmieniało), a w tym zestawie osprzęt jest kiepski.
Mi się udało dogadać z centrum-łucznicze, że prawie w tej samej cenie (co za zestaw RTS)
wymienili mi celownik i podstawkę na bardziej przyzwoite :)

Jak kupisz coś pod siebie w okolicach 60#, to go raczej nie odpuścisz na tyle,
aby Twoja dziewczyna mogła się  komfortowo pobawić.
(nie wiem czy Twoja dziewczyna strzela i z czego bo może da radę naciągać komfortowo 45#)

A i tak na koniec, z bloczka nie postrzelasz do słomianki, chyba że masz na myśli słomiane baloty z pola :)
W słomiance tarczy to nie wiem czy strzały się w ogóle zatrzymają, nawet jak ustawisz bloczek na 30# :)
Ja mam ustawiony na 28# i w tarczę z pianki wchodzi pół strzały :)
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2018, 12:15:11 pm wysłana przez doozers »
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.