Autor Wątek: techniki celowania  (Przeczytany 43991 razy)

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: techniki celowania
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 23, 2015, 12:16:01 am »
Boulli nie napinaj sie tak bo gumka pęknie i będzie wstyd .
Co ma wspolnego moj post z celowaniem? Wysiłek fizyczny i warunki pogodowe -> wpływ na celność  :P
A swoją droga zły dzień?

 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2015, 12:57:54 pm wysłana przez BARUL »
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

Boullii

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: techniki celowania
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 24, 2015, 08:33:38 pm »
Nie napinam się, przynajmniej nie tak jak Ty. Nie pisze tylko po to aby pisać i nabijać sobie postów bez sensu i to w wątku nieaktywnym od czterech lat. Ale powodzenia, może faktycznie Twój post wnosi cokolwiek sensownego tylko ja za mało rozgarnięty  jestem aby to dostrzec.
Pozdrawiam Paweł

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: techniki celowania
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 24, 2015, 11:40:36 pm »
Boullii to po jaką cho.... było sie odzywać po prawie 2 -mcach na mój post w martwym temacie? I te bzdury o nabijaniu postów, zobacz od kiedy jestem na forum i ile mam postów to ci powinno wystarczyć na odpowiedz.
Na zaczepke zareagowałem humorystycznie ale brniesz dalej , może czas spasować?

-Niestety następna odpowiedz dla Boulii:


Więc uszanuj moje prawo do jak to nazywasz ,,odzywania się" i interpretacji zagadnień ,,technik celowania" Coś wychodzi na to że trollujesz waść lub inny wymieniony przez ciebie czynnik tu działa.
Moderator tnij bzdety bo już powoli krew mnie zalewa !

                                                                              ↓
                                                                           
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2015, 06:18:52 pm wysłana przez BARUL »
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

Boullii

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: techniki celowania
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 27, 2015, 12:57:22 pm »
Odzywam się bo lubię i mam do tego prawo, po dwóch miesiącach to i tak lepiej niż po czterech latach  To tyle jeśli idzie o humor.  Ja nie zaczepiam, ja zadałem pytanie. Co wspólnego ma twoja wypowiedz z tematem czyli z techniką celowania? Wyjaśnię, to temat o technikach celowania a nie o
 
Wysiłek fizyczny i warunki pogodowe -> wpływ na celność  :P

 

Więc zamiast brnąc dalej faktycznie pora usunąć bzdurne posty, niech mod/admin czyni swoją powinność i wyczyści wątek.
Pozdrawiam Paweł

Masud

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 186
Odp: techniki celowania
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 01, 2020, 01:53:31 am »
Strzelam od kilku miesięcy. Celuję Gap na grot. Ale gdzie nie trafię na instruktora to sugeruje mi strzelać z dwona oczami otwartymi i patrzeć tylko w cel. Możecie jakoś skomentować i poradzić co dalej robić?
Bloczek: Bear Approach HC (2019) 60#
Konny: Nomad Black Shadow 48" 35#
Wschodni: Oak Ridge Sado Bamboo 52" 35#
Longbow: Buck Trail Metis 60" 30#
Barebow: Winners Explore DX + KAP Winstorm 2 Carbon Foam Limbs.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: techniki celowania
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 01, 2020, 11:18:39 am »
Strzelam od kilku miesięcy. Celuję Gap na grot. Ale gdzie nie trafię na instruktora to sugeruje mi strzelać z dwona oczami otwartymi i patrzeć tylko w cel. Możecie jakoś skomentować i poradzić co dalej robić?

Generalnie celowanie z dwoma oczami otwartymi jest bardziej efektywne,
po to mamy dwoje oczu aby z nich korzystać :)
Ale niestety nie u każdego to się sprawdza.
Zależy jak bardzo dominujące jest jedno oko.
Jeśli prawe jest dominujące znacznie,
to nie powinieneś mieć problemu z celowaniem z oboma otwartymi (o ile jesteś praworęczny i prawooczny).
Widzisz dwa groty, ale jeden (ten niewłaściwy) jest jakby bardziej "przezroczysty" :)

Gorzej mają Ci u których dominacja nie jest tak silna (jeden z moich kolegów)
i wtedy robi się problem, bo jemu wszystko jedno które oko patrzy.
Wtedy można sobie radzić różnie, przesłoną na oko (jak pirat ;)) albo zamykać przed strzałem.

Z tym patrzeniem w cel, chodzi o to, że cel jest nieruchomy,
więc mózg ma łatwiej bo nawet jak Ci ręka "pływa" w pełnym naciągu,
to patrzysz na coś stabilnego a tylko malutki grot albo pin się kołysze, a cały obraz masz stabilny.
Jeśli skupisz się na grocie, to pływa Ci cały obraz a nieruchomy masz grot (dla mózgu to jest trudniejsze).

Tyle że to się raczej sprawdza tylko w stringwalkingu albo strzelaniu z celownikiem,
kiedy patrząc na cel, widzisz na jego tle grot strzały albo pin.

Przy strzelaniu gap-em raczej średnio się to sprawdzi,
zwłaszcza na małych odległościach, kiedy grotem trzeba celować poniżej tarczy.

Z drugiej strony zależy jak się składasz i jak duże masz gap-y.
Jeśli składasz się blisko oka i grot widzisz w tarczy to może Ci to zadziałać.

Co do gap-a to trochę teoretyzuję, bo sam strzelam tylko z celownikiem
albo stringwalking (ale z oboma oczami otwartymi).

W gap-ie praktyki nie mam, tyle co wiem ze słyszenia i czytania.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Munin

  • Gość
Odp: techniki celowania
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 01, 2020, 10:51:23 pm »
Strzelam od kilku miesięcy. Celuję Gap na grot. Ale gdzie nie trafię na instruktora to sugeruje mi strzelać z dwona oczami otwartymi i patrzeć tylko w cel. Możecie jakoś skomentować i poradzić co dalej robić?
Patrzenie tylko na cel jest w strzelaniu intuicyjnym przy gapie patrzysz na cel przez czubek grotu, właściwie to poniżej lub powyżej miejsca gdzie chcesz trafić w zależności od odległości. Przy celowaniu dobrze jest się nauczyć patrzeć na przyrządy z obydwoma oczyma otwartymi, na początku możesz lekko przymykać ale nie zamykać oko niedominujące.

Masud

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 186
Odp: techniki celowania
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 02, 2020, 07:06:41 pm »
Dzięki. Mam w sumie dużego Gapa i grot znacznie poniżej celu. Patrząc dwoma oczami w zasadzie nie widzę grotu gdy patrzę w cel a czasem mi dwa groty migają. Powoli ogarne to.
Bloczek: Bear Approach HC (2019) 60#
Konny: Nomad Black Shadow 48" 35#
Wschodni: Oak Ridge Sado Bamboo 52" 35#
Longbow: Buck Trail Metis 60" 30#
Barebow: Winners Explore DX + KAP Winstorm 2 Carbon Foam Limbs.

Munin

  • Gość
Odp: techniki celowania
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 02, 2020, 07:56:06 pm »
Duży gap wskazuje na strzelanie splitem. Zmień na 3 palce pod strzałą, dzięki temu punkt celowania powinien podnieść się o więcej niż pół metra.

Masud

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 186
Odp: techniki celowania
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2020, 09:41:30 pm »
Nie lubię 3pod bo na zawodach na które się wybieram trafiłbym do trudniejszej grupy. Śródziemnomorskim mi się dobrze strzela.
Bloczek: Bear Approach HC (2019) 60#
Konny: Nomad Black Shadow 48" 35#
Wschodni: Oak Ridge Sado Bamboo 52" 35#
Longbow: Buck Trail Metis 60" 30#
Barebow: Winners Explore DX + KAP Winstorm 2 Carbon Foam Limbs.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: techniki celowania
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2020, 11:26:51 pm »
Nie lubię 3pod bo na zawodach na które się wybieram trafiłbym do trudniejszej grupy. Śródziemnomorskim mi się dobrze strzela.
Chwytem śródziemnomorskim można kotwiczyć do kącika ust
i wtedy też gap robi się mniejszy.
Można też przykładać do kącika ust palec środkowy a nie wskazujący
i wtedy gap jeszcze mniejszy ;)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Munin

  • Gość
Odp: techniki celowania
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 04, 2020, 02:37:30 am »
I tak i nie, ciągnąc do kącika ust przesuwa się oś pozioma celowania trochę i przy zmianie odległości strzały uciekają na bok. W każdym razie u mnie tak to paskudnie działało ale to może dlatego że mam pucołowatą twarz. Dla mnie względnie dobrym miejscem do wysokiego kotwiczenia do gapa był dołek przy nosie pod kością policzkową nad 3im zębem. Cięciwę miałem centralnie przez środek oka dzięki czemu wiedziałem że cały układ jest osiowo ustawiony względem celu.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: techniki celowania
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 04, 2020, 04:19:21 pm »
I tak i nie, ciągnąc do kącika ust przesuwa się oś pozioma celowania trochę i przy zmianie odległości strzały uciekają na bok. W każdym razie u mnie tak to paskudnie działało

Kurka, mam ten sam problem,
myślałem, że to tylko ja nie umiem się złożyć.

Dla mnie względnie dobrym miejscem do wysokiego kotwiczenia do gapa był dołek przy nosie pod kością policzkową nad 3im zębem. Cięciwę miałem centralnie przez środek oka dzięki czemu wiedziałem że cały układ jest osiowo ustawiony względem celu.

A jak wtedy wychodziło Ci trzymanie cięciwy?
Nie musiałeś jej trzymać na napiętym nadgarstku albo ugiętych palcach?

Cały czas kombinuję jak się złożyć żeby widzieć cięciwę po lewej stronie majdanu (mieć ją bliżej źrenicy).
Jak się złożę bliżej nosa i cięciwa mnie nie trąca w nos (głowa bardziej prosto w stronę celu), to muszę trzymać napięty nadgarstek.
Jak wyprostuję nadgarstek to muszę odkręcić głowę trochę od celu, to wtedy cięciwa mnie trafia w nos (może mam nos za długi :) ).
Jak się nie obrócę, to d.. z tyłu :(

Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Munin

  • Gość
Odp: techniki celowania
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 07, 2020, 09:20:39 am »
Jak mi wtedy wychodziło trzymanie cięciwy? Nie pamiętam jak to szło ale ogólnie nie przekonałem się do żadnej metody celowania z tej przyczyny, że większość strzałów oddaje na odległość max 10m do tego nie rzadko do poruszającego się celu i opcja intuicyjnie przy tej odległości dla mnie jest szybsza i skuteczniejsza.
Ale pamiętam te trafianie się w nos cięciwą i inne super namiętne pocałunki przy próbach zapanowania nad prawidłową postawą i innymi zmiennymi żeby to chciało działać prawidłowo.

Jeśli masz facebooka zagadaj do Kamila Siekiera Siekierskiego, on jest zdaje się obecnym mistrzem w gapie, gdzieś czytałem jak on się do strzału składa i jak celuje. Facet ma wiedzę i umiejętności dzielenia się nią.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: techniki celowania
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 07, 2020, 11:39:34 am »
Jak mi wtedy wychodziło trzymanie cięciwy? Nie pamiętam jak to szło (...)
Ale pamiętam te trafianie się w nos cięciwą i inne super namiętne pocałunki przy próbach zapanowania nad prawidłową postawą i innymi zmiennymi żeby to chciało działać prawidłowo.

:) no cóż, szukam dalej ;)


Jeśli masz facebooka zagadaj do Kamila Siekiera Siekierskiego, on jest zdaje się obecnym mistrzem w gapie, gdzieś czytałem jak on się do strzału składa i jak celuje. Facet ma wiedzę i umiejętności dzielenia się nią.

Siekiera podglądam czasem na treningach w klubie (jeśli się zjawi :) )
ale on też ma nos ciągle zaklejony taśmą :), więc szukam wszędzie gdzie się da ;)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.