Autor Wątek: Nieszczesna sytuacja - glupota z mojej strony  (Przeczytany 2956 razy)

prokuna

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 127
Nieszczesna sytuacja - glupota z mojej strony
« dnia: Wrzesień 16, 2018, 07:44:31 pm »
Mialem jakis miesiac temu przygode podczas naciagania luku - chcialem zobaczyc jak ustawia sie peep sight i bloczki (wiem glupota). No i reka naciagajaca cieciwe mi sie cofnela pod wplywem bloczkow. Nie puscilem cieciwy ( na99% a jak juz to co najwyzej 10 cm przed koncowym polozeniem cieciwy moglem puscic) a po fakcie zabolal mnie bark i reka (na skutek szarpniecia). Zauwazylem tylko, ze ramiona luku zachowaly sie podobnie jak w przypadku strzalu z strzala czyli zadzialaly bloczki i ramiona delikatnie szarpnely do przodu i z powrotem) Wstyd sie przyznac ale chcialem sprawdzic czy podobna sytuacja z strzala spowoduje jej wystrzelenie. Naszczescie strzala zostala na swoim miejscu- nie opuscila luku. Do tej pory gdy naciagalem luk bez strzaly to sila miesni go odpuszczalem a ten nieszczesny strzal "wystrzelil moja reke samowolnie a nie mialem wtedy pozycji strzeleckiej.
Na chlopski rozum to nie byl suchy strzal bo reka i tak wazy wiecej jak strzala. Po wszystkim bardzo dokladnie obejrzalem luk wraz z cieciwa i bloczkami - zadnych najmniejszych zmian. Strzelajac do tej pory (mysle ze dobre 400) nie zauwazylem  zadnych zmian. Strzelam do tarczy oddalonej o 4 i 8 metrow - nie mam problemu w trafienie w male jabko (punk celowanie i skupienie nie ulego zmianie - nawet jest troche lepsze z racji treningu).
Ogolnie ten konkretnie luk (hoyt ultramag 60-70 ibs odpuszczony na 60 bez tlumikow) jest celniejszy niz moj byly hoyt ultra elite). Czy wedlug Was moglo to miec znamiona suchego strzalu czy glupi ma szczescie:)
Pozdrawiam
Hoyt ultramag xt2000
podstawka spot hogg infinity
celownik hha optymizer lite ultra + 2/3oś + lens kit hha
i cała reszta

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Nieszczesna sytuacja - glupota z mojej strony
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2018, 07:20:01 am »
Łuk wyrwał ci ramie z barku i boisz sie że teraz bedzie wyciągał ci strzały z kołczanu ???Nikt z kolegow nie chce się zmierzyć z.twoim tajemniczym problemem

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Nieszczesna sytuacja - glupota z mojej strony
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2018, 11:50:23 am »
Ja bym się nie przejmował.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Nieszczesna sytuacja - glupota z mojej strony
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2018, 07:38:09 pm »
Jaco - ty masz jakieś supernaturalne zdolności?  :o
Cztery razy czytałem wypowiedź naszego szanownego kolegi prokuna i rozumie z 24% w porywach do 32% jego wypowiedzi.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2018, 02:33:29 pm wysłana przez Jaco »
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

sikora

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 136
Odp: Nieszczesna sytuacja - glupota z mojej strony
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2018, 08:34:54 pm »
Ja to zrozumiałem tak, że prokuna powoli zwalniał naciąg napiętego bloczka ale użył za mało siły więc przekraczając granicę letoff'u szarpnęło ręką na tyle mocno że aż zabolało. Zastanawia się czy mogło się coś stać niedobrego z łukiem jak przy suchelcu ale testował łuk aż na 8m i nadal trafiał w jabłko :D
Samick Polaris 30# 70"
Easton Inspire 630

Hoyt/Easton T/D4 Gold Medalist H25 - 70" 34#
Staby AGF-CA
AVALON CARBON COMPOSITE 600

WNS Forged Elite Alpha H25
SF Archery Elite Carbon Hight Foam 70" - 34#
Shibuya DX Gold Tip, klicker Beiter Silver,

prokuna

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 127
Odp: Nieszczesna sytuacja - glupota z mojej strony
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2018, 10:18:29 pm »
Jaco, Sikora- dziekuje za odpowiedz
Post pisalem "na szybko" i rzeczywiscie dalem ciala, jest nieskladnie napisany - za co przepraszam.
Panie Rage wstal Pan lewa noga? A z tymi 32% niech Pan nie przesadza:)
Panie Hans 18 w zyciu Panu nie wyszlo, ze tak sie kolega zachowuje? Musi Pan byc tak uszczypliwy?

Pozdrawiam
Hoyt ultramag xt2000
podstawka spot hogg infinity
celownik hha optymizer lite ultra + 2/3oś + lens kit hha
i cała reszta

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Nieszczesna sytuacja - glupota z mojej strony
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2018, 12:58:00 am »
Szanowny Panie prokuna. Wybacz jeśli odebrałeś moją wypowiedź jako złośliwość. Ale brak polskich liter i znaków przestankowych oraz (subiektywna opinia) brak spójności "na szybko" pisanych zdań skłonił mnie do takiej odpowiedzi - a to że złośliwcem jestem z natury to inna sprawa  :P

A tak merytorycznie (może w części, którą zrozumiałem) - przeciągnij watą po ramionach, w miarę możliwości zrób test na odchodzenie - jak nic nie wzbudzi Twojego niepokoju - to ciesz się nadal z łuku.
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

Munin

  • Gość
Odp: Nieszczesna sytuacja - glupota z mojej strony
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2018, 02:39:17 am »
Moim zdaniem jeśli kolega z 4 i 8 metrów trafia w małe jabłko a nie strzałą przy / w strzałę to o teście na odchodzenie może jeszcze nie myśleć.

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Nieszczesna sytuacja - glupota z mojej strony
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2018, 09:23:55 am »
A niech to! :o To on na te 4 i 8 metrów strzela do jabłka??? A ja myślałem że rzuca łukiem  ;D
PSE Stinger X

prokuna

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 127
Odp: Nieszczesna sytuacja - glupota z mojej strony
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 20, 2018, 11:37:11 am »
Witam,
niestety pisze z komorki - dlatego brak polskich znakow w tym i reszcie postow.
Jesli chodzi o te 4 i 8 metrow - strzelam na taka odleglosc,poniewaz chce zachowac bezpieczna odleglosc od granicy sasiedzkiej. Bezpieczenstwo osob postronnych jest dla mnie najwazniejsze. Na dalsze odleglosci strzelam w klubie luczniczym. Z tych 8m trafiam powtarzalnie w male, niedojrzale jablka - dla mnie to bdb skupienie (jestem osoba poczatkujaca).
Pozdrawiam i zycze milego dnia.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2018, 11:39:54 am wysłana przez prokuna »
Hoyt ultramag xt2000
podstawka spot hogg infinity
celownik hha optymizer lite ultra + 2/3oś + lens kit hha
i cała reszta

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Nieszczesna sytuacja - glupota z mojej strony
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 20, 2018, 02:18:17 pm »
To  dawno nie strzelałes bo już od dwoch miesiecy nie ma małych niedojrzałych jabłeķ :)))) chyba że masz zamrożone.Co to.za.rożnica w bezpieczeństwie strzelac z 8 czy 30 jak przepuscisz strzale to nic nie zmieni .Ja jade za miasto i tarcze ustawiam na jakimś nasypie ,nawet jak przepuszcze strzale to strace tylko 20 zł.Da sie ustawic celownik do strzelania z 4 m??.

prokuna

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 127
Odp: Nieszczesna sytuacja - glupota z mojej strony
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 20, 2018, 03:06:22 pm »
Kolego Hans 18 - moja odmiana jabloni to renata, jablka dojrzewaja bardzo pozno. W tym roku w Wielkopolsce panowala susza, wiec dodatkowo sa malo okazale. Na chwile obecna pod wzgledem wielkosci sa o polowe mniejsze od tych sprzedawanych w sklepach. Wiec wedlug mnie sa male.
Jesli chodzi o odleglosc to zawsze jest bezpieczniej, gdy strzela sie do tarczy oddalonej o kilkanascie metrow od granicy niz bezposrednio przy niej.
Wiec jesli kolega nie ma pojecia na dany temat to prosze sie nie wypowiadac. No chyba ze Pan lubi sie udzielac w kazdym temacie, bez wzgledu na czy ma Pan pojecie na dany temat czy nie;)
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2018, 03:10:34 pm wysłana przez prokuna »
Hoyt ultramag xt2000
podstawka spot hogg infinity
celownik hha optymizer lite ultra + 2/3oś + lens kit hha
i cała reszta

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Nieszczesna sytuacja - glupota z mojej strony
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 20, 2018, 03:38:38 pm »
Renata to laska na.dyskotece, jabłoń to RENETA.A po wypowiedziach kolegi sadze że racze ty nie masz pojęcia o czym piszesz,Pozdrawiam.

prokuna

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 127
Odp: Nieszczesna sytuacja - glupota z mojej strony
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 20, 2018, 03:57:48 pm »
Rzeczywiscie sie pomylilem - nie renata a reneta, co nie zmienia sensu mojej wypowiedzi. Jablka przez moje przejezyczenie nie urosly.
Niech sie Pan zajmie swoim zyciem a nie czepia o byle literowke. Jesli bedzie Pan traktowal innych z szacunkiem a nie czepial sie o glupoty (literowka) to w zyciu bedzie mial Pan latwiej.  Tym bardziej, ze za post przeprosilem.
Mimo wszystko pozdrawiam i temat uznaje za zamkniety.
Nie ma sensu prowadzic z Panem tej bezsensownej wymiany zdan.
Milego dnia
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2018, 04:11:28 pm wysłana przez prokuna »
Hoyt ultramag xt2000
podstawka spot hogg infinity
celownik hha optymizer lite ultra + 2/3oś + lens kit hha
i cała reszta

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Nieszczesna sytuacja - glupota z mojej strony
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 20, 2018, 07:42:33 pm »
@prokuna od razu zaznaczam że nie mam zamiaru dokładać paliwa do Twojej kłótni z @hans18 ale sam większość swoich postów piszę z telefonu (zawsze mam go pod ręką i w wolnych chwilach zerkam na forum) jednak wyrażając swoją opinię staram się to robić jak najbardziej zrozumiałe dla osób później to czytających, przez to używam znaków interpunkcyjnych jak i innych polskich znaków. Jak widać Ty także to potrafisz, wystarczyło zwrócić Ci na to uwagę i w kolejnych postach już da się Ciebie zrozumieć. Naszd forum jest na tyle niszowe że nie mamy tutaj etatowych trolli którzy siedzą i myślą jak komuś coś zrobić na złość itd. Praktycznie każdy stara się podzielić swoją wiedzą z innymi. To że ktoś bardziej złośliwie zwraca Ci na coś uwagę nie oznacza że ma Cię za kreatyna tylko może chce abyś bardziej zapamiętał jego słowa a nie puścił mimo uszu i dalej robił to samo(sarkazm lub ironia często dają lepsze efekty niż spokojne tłumaczenie).
@hans18 to że kolega strzela tylko z tak małych odległości nie jest niczym złym zwłaszcza jeśli ma to służyć bezpieczeństwu innych. Nie jest wielkim wyczynem posłać strzałę obok tarczy kiedy jest ona 50m od nas, ale spudłować z 8m to już jest naprawdę duży wyczyn. Więc jeśli kolega nie czuję się na tyle pewnie lub nie ma warunków aby komfortowo strzelać dłuższe odległości to lepiej że strzela na te 8m niż jakby miał nie strzelać wcale lub strzelać do sąsiada.
Reasumując, nie jest to forum sadowników więc wrzućcie na trochę większy luz ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)