Autor Wątek: Kupię Tani łuk bloczkowy LH  (Przeczytany 1492 razy)

SzwedMan

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Kupię Tani łuk bloczkowy LH
« dnia: Wrzesień 19, 2018, 04:14:56 pm »
Dla dziewczyny potrzebuje łuk bloczkowy koniecznie w wersji LH (leworęczny) do 45lbs.
Nie wiadomo czy ją łucznictwo wkręci więc też niechce wydawać fortuny na łuk który może po 2 strzelaniach trafić w kąt. Do 500zl... Jak ją wkręci to będziemy myśleć nad czymś lepszym.
Pozdrawiam
Marcin Szwed

Munin

  • Gość
Odp: Kupię Tani łuk bloczkowy LH
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2018, 03:27:35 am »
Obawiam się, że w tej cenie nie kupisz używanego dobrego łuku bloczkowego do tego LH. Jakiś tradycyjny szybciej trafisz.

SzwedMan

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kupię Tani łuk bloczkowy LH
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2018, 08:57:47 am »
Nie musi być dobry... Ważne że lewy i bloczkowy... Cokolwiek żeby mogła spróbować...
Jak wyżej pisałem... Nie wiadomo czy jej się spodoba... Nie wydam tysiąca żeby po 2 strzałach okazało się że jej się nie podoba i łuk w kąt... Nie sram pieniędzmi żeby wydawać tysiące na 2 strzały i koniec

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Kupię Tani łuk bloczkowy LH
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2018, 09:44:27 am »
Nie musi być dobry... Ważne że lewy i bloczkowy... Cokolwiek żeby mogła spróbować...
Jak wyżej pisałem... Nie wiadomo czy jej się spodoba... Nie wydam tysiąca żeby po 2 strzałach okazało się że jej się nie podoba i łuk w kąt... Nie sram pieniędzmi żeby wydawać tysiące na 2 strzały i koniec

Więc posłuchaj dobrej rady i najpierw spróbujcie z jakimkolwiek łukiem, najlepiej w jakimś klubie. Łuków leworęcznych jest jak na lekarstwo, nie mówiąc o bloczkowych.
U mnie w klubie nie ma takiego żadnego, a osoby które o tym myślały (leworęczne) rezygnowały właśnie z racji kosztów.
Bo: to nie tylko łuk musi być leworęczny, sprzętu dostępnego jest mało, ciężko go potem odsprzedać a ew. wymiana na lepszy model byłaby mocno utrudniona.

Nie unoś się i nie złość na nas, bo my naprawdę chcemy dobrze i rozumiemy takie ograniczenia. Ja sam również ryzykowałem kupując pierwszy sprzęt i wyszło jak wyszło,
ale mam to szczęście w tym sporcie że jestem praworęczny.

Ale ciekawostka - mój syn jest leworęczny, a strzela jak praworęczny.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

SzwedMan

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kupię Tani łuk bloczkowy LH
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2018, 11:20:14 am »
Tu kolego nie chodzi o prawo czy lewo recznosc a o oko dominujące... A moja dziewczyna jest jedno oczna... Na prawe oko ma 10% widoczności... Praktycznie tylko lekkie kontury i kolory... Więc nie ma opcji nawet próbować praworecznego łuku... Jest praworeczna ale że względu na oko musi mieć leworęczny łuk

Munin

  • Gość
Odp: Kupię Tani łuk bloczkowy LH
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2018, 12:46:06 pm »
Cóż mogę powiedzieć poza tym, że z tą dominacją oka to guzik prawda ;)
Jest taka ładna młoda dziewczynka o imieniu Maja Marcen, chyba nawet medalistka w łucznictwie bloczkowym i ma taki sam problem jak Twoje dziewczę, strzela "lewym okiem" z praworęcznej postawy, kwestia treningu i chęci ale dwa pierwsze strzały na pewno nic o tym nie powiedzą. http://www3.pictures.zimbio.com/gi/Archery+World+Cup+2015+Stage+1+2hGo7NI92F2x.jpg
BTW do intuicyjnego strzelania nie potrzeba obu oczu, owszem to ułatwia ale że tam się nie celuje to i dominacja oka nie jest priorytetem.

maniek9871

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 70
Odp: Kupię Tani łuk bloczkowy LH
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2018, 07:11:38 pm »
Witam
posiadam Diamond z Bowtech model Razor edge, Wersja leworęczna, 60lbs ale można zjechać niżej, cena jaka by mnie interesowała 800zł, jeśli jesteś zainteresowany.
Pozdrawiam