Autor Wątek: Hoyt Contender Elite  (Przeczytany 1426 razy)

mildot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Hoyt Contender Elite
« dnia: Wrzesień 13, 2018, 03:24:56 pm »
Cześć!

Potrzebuję małej pomocy w ustaleniu czy warto i za jaką cenę kupić tytułowy łuk.
Ile może być wart Contender Elite wersja z ramionami XT3000 i systemem Cam & 1-2?
Łuk jest goły - bez dodatkowego osprzetu, stabilizatorów, podstawki etc.

Z tego co czytam to był bardzo dobry model do tarczowego strzelania i sprawdzał się również do innych strzelań...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2018, 03:29:58 pm wysłana przez mildot »

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Hoyt Contender Elite
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2018, 04:20:53 pm »
Swego czasu łuk bardzo doceniany, dużo ludzi na świecie strzelało, z dużym powodzeniem. Mimo że od 2010(bo od wtedy był produkowany z tego co kojarzę albo 2011) nie mieliśmy jakiegoś przełomu w łukach to na łuk wyczynowy jest kilka lepszych propozycji. Jednak na początek przygody lub nawet na taki pośredni łuk zanim ktoś się porwie żeby wydać kilka tys na nowość prosto z fabryki myślę że będzie dobrym wyborem. Nie pamiętam czy zmiana długości naciągu jest na modułach ale jeśli tak to może być problem z zakupieniem dodatkowych gdyż w sklepie ich się nie dostanie a i za oceanem codziennie się nie pojawiaja ;)
Taka sama sytuacja może być z innymi częściami, typu camy czy ramiona których w razie zepsucia(nie daj Boże) możesz już nie dokupić.
Podsumowując jako łuk dla "nie zawodowca" będzie dobrym wyborem o ile długość naciągu będzie pasować i cena będzie odpowiednio niska, bo na rynku jest sporo młodszych konstrukcji w dobrych cenach ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

mildot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Hoyt Contender Elite
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2018, 10:11:33 pm »
Dzięki. 

Trafna uwaga z dostępem do części.
Wersja Cam&1-2 ma możliwość regulacji długości naciągu w niewielkim zakresie.

Jaka mniej więcej cena jest odpowiednio niska?

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Hoyt Contender Elite
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2018, 09:39:54 am »
Patrząc na naszą giełdę i to że podiuma który jest około 5 lat młodszy można dostać w zestawie za niewiele ponad 3k, na to że Prima stx można dostać w okolicy 2k, na moja Elite Victory która też kosztuje lekko powyżej 2k i kilka innych łuków to dla mnie dobra cena za ten łuk i to co oferuje ze wszystkimi plusami i minusami to okolice 1300zl za golasa w dobrym stanie. Ale to tylko moje zdanie ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Hoyt Contender Elite
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2018, 09:47:19 am »
Z używkami i ich cenami to jest dramat. Swoje Decree HD (1,5 roczne) sprzedałem za 1,2k, Hoyt Carbon G2 za 1k (1,5 roczny), PSE Drive LT za 700 PLN. Na pocieszenie dodam, że w USA jest to samo. Roczny Halon za 499$, nowy z wyprzedaży jakieś 699$.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Hoyt Contender Elite
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2018, 11:19:54 am »
Z używkami i ich cenami to jest dramat. Swoje Decree HD (1,5 roczne) sprzedałem za 1,2k, Hoyt Carbon G2 za 1k (1,5 roczny), PSE Drive LT za 700 PLN. Na pocieszenie dodam, że w USA jest to samo. Roczny Halon za 499$, nowy z wyprzedaży jakieś 699$.
No niestety u nas w kraju rynek jest malutki i rządzi się swoimi prawami. A jak jeszcze sprzedajesz coś co nie jest hoytem to już wgl...  Wiem po sobie, elita z drugimi camami która w sklepie wyniosła by ponad 6k buja się na giełdzie dłuższy czas mimo że chce mniej jak 50% tej ceny, ww prime to samo, jak i kilka innych łuków oraz innych sprzętów. W stanach jest trochę lepiej ale niewiele, Echelony i Prime X1 które są nowością na 2018 można już wyrwać za 700$ co jest ceną śmieszna za najnowsze konstrukcje patrząc na ich ceny sklepowe :/
Nie wspominam już nawet o starszych mathewsach C4 i a7-a8 które można czasem kupić poniżej 300$ mimo że wciąż z powodzeniem strzelają z nich na pucharach świata

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

mildot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Hoyt Contender Elite
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2018, 11:25:33 am »
Super. Dzięki za pomoc. Wstawiłem ogłoszenie o sprzedaży karabinka i ktoś zadzwonił do mnie że chciałby się zamienić. Ale karabinek jest wart ponad 3 tysiące. Więc to raczej nie jest zbyt atrakcyjna oferta.
Poczekam więc z kupnem bloczka na jakąś ofertę kompletnego zestawu.
Jeszcze raz dzięki za pomoc. :)