Autor Wątek: Pomoc ze strzałami  (Przeczytany 6015 razy)

Grubcio_Borger

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pomoc ze strzałami
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 20, 2018, 09:55:43 pm »
Ja mam takie naciągane 175 cm  :P

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pomoc ze strzałami
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 20, 2018, 11:27:08 pm »
Ja mam takie naciągane 175 cm  :P
Ale łapki nadal możesz mieć długie :-)

Wysłane ze smyrfona via Tapatalk

Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Munin

  • Gość
Odp: Pomoc ze strzałami
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 20, 2018, 11:53:03 pm »
Zmierz rozpiętość łapek od czubka palca środkowego do czubka palca środkowego i wtedy się dowiemy jaką masz wyliczoną długość naciągu.
30" to znowu nie jest jakiś kosmos, wystarczy ciągnąć do kości policzkowej jako miejsca stałego kotwiczenia i już jest 1.5 cala więcej niż po sportowemu.

Jeden z lepiej zaopatrzonych w drewniane promienie sklepów online http://shop.tas-factoryshop.com/shafts

Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Pomoc ze strzałami
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 20, 2018, 11:59:58 pm »
Kolega już odpisał ma 175 wzrostu więc jeśli standardowo ciągnie na 30" to pozwoliłem sobie zażartować z tym "orangutanem" :)

Grubcio_Borger

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pomoc ze strzałami
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 21, 2018, 12:17:54 am »
Rozpiętość rąk to będzie jakieś 175,5 w moim przypadku

Munin

  • Gość
Odp: Pomoc ze strzałami
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 21, 2018, 02:12:22 am »
Nie wiem jak Ty Angel ale większość łuczników łuk naciąga rękoma nie wzrostem i w głównej mierze to długość łap decyduje o długości naciągu. Jako ciekawostkę powiem Tobie, że wzrost u człowieka po obudzeniu jest inny niż wieczorem czy tez intensywnym wysiłku fizycznym i jeśli dobrze pamiętam rekordziści kurczyli się ponad 5 cm.

Grubcio jesteś całkiem proporcjonalny :)
Ja mam wzrostu okolo 180 cm i sporo dłuższe łapska. Rozpiętość 175 cm daje około 27.5" wyliczonej długości naciągu, zakładam że kotwicząc czubek palca wskazującego na kąciki ust będziesz miał max 27" czyli Twój 50 funtowy SKB przy tej długości może mieć koło 10 funtów mniej.

Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Pomoc ze strzałami
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 21, 2018, 07:23:34 am »
Nie wiem jak Ty Angel ale większość łuczników łuk naciąga rękoma nie wzrostem i w głównej mierze to długość łap decyduje o długości naciągu.

Dlatego napisałem żartobliwie o orangutanie :) (niska małpa z długimi łapami) Nigdzie nie pisałem, że to wzrost determinuje długość naciągu, czytaj ze zrozumieniem :)