Autor Wątek: Jaka alternatywa dla Spot Hogga  (Przeczytany 2198 razy)

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Jaka alternatywa dla Spot Hogga
« dnia: Sierpień 18, 2018, 11:59:23 am »
Noszę się ze zmianą mojego celownika.
Moje wymagania co do nowego: trzyma nastawy, 1 pin, szybka/mikro regulacja wszystkich osi, pin 0.010, regulacja najlepiej z klikiem ale niekoniecznie, baza pod szkło, dłuższa szyna - najlepiej 6" (co do klika i szyny nie jest to priorytet). Przeznaczenie - 3d/field, "pobiegać po krzakach" i postrzelać na nieoznaczone odległości, lubię strzelać +100 m.
Niby większość moich wymagań spełnia fast edie xl, ale prosił bym szanowne grono o jakieś sugestie co do alternatyw (hha kp-5510 też pikny - ale cena trochę zaporowa) - i tak trochę uprzedzając nie myślę o celowniku stricte tarczowym.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2018, 12:03:55 pm wysłana przez Rage »
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Jaka alternatywa dla Spot Hogga
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2018, 12:38:05 pm »
Żaden inny celownik 1-pinowy o przeznaczeniu stricte myśliwskim nie ma mikro regulacji 2 i 3 osi. Jak jesteś w stanie to olać, to jest jeszcze Axcel Accoutouch Pro z lipkiem AV31 albo AV41. Miałem obydwa, tj. Hogg Father i Accoutouch. Zaletą Hogg Fathera jest to, że ma podziałkę na bocznym kole, więc łatwo się "wstrzeliwuje" w taśmę (20m i 60m i dobierasz odpowiednią taśmę aż do 100m), wada Fathera to, że ciężki jak cegła pruska. Fast Eddie bym nie brał, właśnie ze względu na brak skali na tym kole. Jak brak tego podziału nie jest dla ciebie problemem i brak mikro regulacji 2 i 3 osi też to wybrałbym jednak Axcela.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Jaka alternatywa dla Spot Hogga
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2018, 03:22:23 pm »
Hmm... internety (patrząc za archerytalk) wskazują, że waga 411 vs 480 gramów. W realu aż tak waga się różni? Inaczej się rozkłada? Bo nie ogarniam. @gibber - wiesz coś na temat Axela jak wygląda przekładka na LH - czy "tylko naklejki na szynie będą do góry nogami czy coś więcej? Steven Hann z Archery Supplies (na ile moja znajomość angielskiego pozwala zrozumieć) - ma pewne obiekcje co do trwałości zębatek i blokady - @gibber bardzo Cię proszę żebyś do tego się odniósł.
A może ktoś z szacownego grona miał HHA kp - 5010 - bo baaardzo jestem ciekawy opinii o tym celowniku.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2018, 03:26:20 pm wysłana przez Rage »
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Jaka alternatywa dla Spot Hogga
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2018, 11:44:57 pm »
Ale dlaczego nie myślisz o tarczowym celowniku? Wszystkie Twoje wymagania spełniają właśnie te celowniki, szczególnie w opcji mikroregulacji i szkła.
Chodzi o kwestie wyglądu na takim łuku?
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Jaka alternatywa dla Spot Hogga
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2018, 07:45:35 am »
Nie używałem ich tak długo, aby się odnieść jak będą się sprawować na dłuższą metę. Wszystko, co zbudował człowiek się kiedyś zepsuje. Serwis Spot Hogg i Axcel jest dobry w załatwianiu problematycznych tematów.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Jaka alternatywa dla Spot Hogga
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2018, 09:59:45 am »
Do Twoich kryteriów idealnie wręcz pasują celowniki CBE :D w stanach popularne tak jak Axcel, u nas jedynie pojedyńcze sztuki, sam mam Quad Lite i jestem bardzo zadowolony, pancerny, precyzyjny, nie ma się do czego przyczepić
Ewentualnie pomyśl nad Shibuyą, też świetny sprzęt mimo że typowo tarczowy to i "polowo" daje rade ;)
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Jaka alternatywa dla Spot Hogga
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2018, 02:08:51 pm »
Ewentualnie pomyśl nad Shibuyą, też świetny sprzęt mimo że typowo tarczowy to i "polowo" daje rade ;)

No właśnie tak myślę - Shibuya ma też krótką szynę, małe lipko w razie czego, jest dokładna i łatwa do ustawienia. Do tego cena nie jest taka z kosmosu w porównaniu do Axcela.
A serwis Shibuyi też jest OK, można zamówić każdą, najmniejsza część, większość jest w JVD od razu.
Naprawdę - myśliwski celownik czy pół myśliwski z mikroregulacją nie będzie tak dobry i dokładny jak tarczowy.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Jaka alternatywa dla Spot Hogga
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2018, 08:52:06 pm »
Naprawdę - myśliwski celownik czy pół myśliwski z mikroregulacją nie będzie tak dobry i dokładny jak tarczowy.

Pełna zgoda, tylko czy twórcy tematu chodziło o tarczową dokładność? Chce sobie pobiegać i postrzelać do figurek 3D poza tym nie oszukujmy się ale celowniki tarczowe są okrutnie obleśne :) Ja osobiście nie posadził bym czegoś takiego na łuku i nie walną mu kilometrowych stabów by uzyskać te parę milimetrów lepszego skupienia. Także szanujmy też tych nie strzelających do papieru :)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Jaka alternatywa dla Spot Hogga
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2018, 09:19:11 pm »
Patrząc na to co napisał:
"1 pin, szybka/mikro regulacja wszystkich osi, pin 0.010, regulacja najlepiej z klikiem ale niekoniecznie, baza pod szkło, dłuższa szyna - najlepiej 6"" to chyba właśnie mu na takiej celności zależy, szczególnie przy strzelaniu > 100m.
Oczywiście szanuję taki wybór i jestem daleki od namawiania na siłę, ale przy takich kwotach za myśliwsko-tarczowe celowniki, wolałbym tarczowy.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Jaka alternatywa dla Spot Hogga
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 23, 2018, 12:00:23 am »
Tak czytam Wasze wypowiedzi (swoją drogą- dziękuję za wpisy) i... mam mętlik w głowie.
Tak trochę po cichu liczyłem, że może ktoś wskaże HHA i mnie utwierdzi w moich imaginacjach odnośnie "celownika IDEALNEGO" - a tu klops  ;)  :o
Podejrzewam, iż celownik tarczowy nie wykorzystam w pełni na krótkim "myśliwskim" łuku (myślę, że i na set tarczowy przyjdzie czas drogą ewolucji - ale to chyba jeszcze nie ten moment).
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Jaka alternatywa dla Spot Hogga
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 23, 2018, 09:09:36 am »
Tak czytam Wasze wypowiedzi (swoją drogą- dziękuję za wpisy) i... mam mętlik w głowie.
Tak trochę po cichu liczyłem, że może ktoś wskaże HHA i mnie utwierdzi w moich imaginacjach odnośnie "celownika IDEALNEGO" - a tu klops  ;)  :o
Wiesz, celowniki tarczowe są u nas na porządku dziennym, myśliwskie trochę mniej, przez to niektórych firm czy modeli praktycznie się ich nie spotyka u nas :/ możliwe że HHA robi świetne celowniki ale nikt nie chce się wypowiedzieć bo nie miał styczności. Tak jest z dużą ilości sprzętu, popularny w stanach u nas tylko wiadomo że jest :D Jeśli Ci się tak podobają dane modele to poczytaj na AT na ich temat ;) Jeśli nie będzie jakichś większych narzekań to możesz się decydować :D
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Jaka alternatywa dla Spot Hogga
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 23, 2018, 09:36:27 am »
Miałem dość długi czas HHA, ale Optimizer Lite. Kingpin zbiera dobre opinie, ma zaletę nad innymi -  wymienne kołka z taśmami, jak ktoś strzela kilkoma zestawami strzał o różnej wadze. Główna wada to masa, podobnie jak Hogg Fathera wysunięta w prawo i w przód (dla celownika RH). W zasadzie do 3D wystarczy i najtańszy Spot Hogg - Fast Eddie, ale jednak wolę Axcela bo ma śruby ze stali nierdzewnej. Jak miałem HHA i Spot Hogg to trzeba pamiętać, aby co pół roku śruby musnąć oliwką, bo łapią rdze dość szybko. Osobiście nie jestem fanem celownika tarczowego (mam Axcel Achive CX) - na polowanie to już porażka, regulacja nie jest bezszelestna i wolna a szybka niedokładna. Jakoś nie widzę na dłuższą metę trwałości tej śruby mikrometrycznej w starciu z pyłem i błotem. Zaletą jest to jak ktoś strzela tarcze na dystanse ustalone, to faktycznie celownik tarczowy tu błyszczy, jak się dobrze strzela to widać na tarczy nawet 2-3 kilki ustawień góra-dół. Zależy też w jakiej kategorii chcesz strzelać na zawodach 3D, jeśli Cu to kupuj z celowników co chcesz, ale jeżeli Hu to dopuszczone są tylko celowniki wielopinowe min 3 piny, maks 5.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Jaka alternatywa dla Spot Hogga
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 23, 2018, 01:10:38 pm »
@gibber nie, niee żadne zawody :) ja lubię tylko z jednym zawodnikiem się mierzyć - ze sobą - i zazwyczaj sromotnie przegrywam (no chociaż udało mi się wygrać pojedynek z byłą mistrzynią Polski juniorów - ale to w formie zabawy było przy okazji jakiegoś pikniku łuczniczego  :D ).
 Coraz bardziej się skłaniam ku temu Axelowi - tym bardziej, że lewus jestem a ten celownik LH/RH jest i w razie chęci sprzedaży pewnie łatwiej będzie.

@gibber jeszcze raz ponowię pytanie - orientujesz się jak to jest w przypadku "przekładki" na LH? Czy tylko "naklejki zedrzeć i przekleić" czy coś więcej?

Chyba decyzja ostateczna będzie taka, iż porozmawiam z Dawidem i zobaczę jak mi te celowniki wyceni. Jak Axel nie będzie miał kosmicznej ceny to chyba jego wezmę, jak nie to Fast Ediego - bo chyba on jest najbardziej "budżetowy" w tej klasie.
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Jaka alternatywa dla Spot Hogga
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 23, 2018, 01:18:22 pm »
W przypadku Axcela celowniki Accoutouch, Accuhunter są uniwersalne czyli ogarniają RH i LH.

W cenie Fast Eddie - nowy Axcel Accuhunter, w cenie Fast Eddie XL będziesz miał Accoutouch Pro (z szyną 6 cali)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2018, 01:20:45 pm wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex