Autor Wątek: Strzały z Aliexpress  (Przeczytany 7439 razy)


Munin

  • Gość
Odp: Strzały z Aliexpress
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2018, 10:45:03 am »
Ja mimo wszystko dopłaciłbym drugie tyle i kupił coś gdzie jest podana waga i parametr dokładności wykonania promienia. Przypuszczam, że mogą mieć dużą domieszkę włókna szklanego czyli mogą ważyć dużo ponad 30 gramów.
Na zdjęciu czwartym widać uszkodzenie mechaniczne promienia przy grocie.

Bartoliomeus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Strzały z Aliexpress
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2018, 11:17:03 am »
No takiej odpowiedzi się niestety spodziewałem :) chytry dwa razy traci. Dzięki

Munin

  • Gość
Odp: Strzały z Aliexpress
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2018, 11:35:48 am »
Sporo strzał z Ali kupuje dla początkujących w klubach i ogólnie z jakością, parametrami i ogólną wiedzą sprzedającego na temat sprzedawanych towarów bywa różnie. Całkiem fajne są kopie Predator II 4560 i mają nawet poprawny parametr ugięcia tyle, że sprzedający uważa że ich spine to 800 i jako takie je wystawia a ich realny spine jest trochę ponad 500.
Natomiast znajomy ostatnio zamówił castomizowane promienie o parametrze 900 (kolor różowy) dla dziewczyny, cena za 12 sztuk około 43 euro i o dziwo pięknie trzymały parametry spine i wagi a kolorek też całkiem fajnie położony.

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Strzały z Aliexpress
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2018, 11:53:50 am »
Na 99% to tzw. "mixed carbon" czyli mieszanka włókien węglowych i szklanych. Twarde, wytrzymałe, ale ciężkie. Dadzą radę w mocniejszych łukach i jako treningówki, ale i tak moim zdaniem lepiej trochę dopłacić i wziąć czysty karbon.

Tak jak Munin napisał - na Ali szukaj raczej promieni i strzał dobrze opisanych, z wyraźnie podaną wagą. Jeśli nie ma takich informacji, to zawsze możesz dopytać sprzedającego. Śmiało możesz brać patyki produkowane przez firmę Linkboy (z logiem "Linkboy", "Bounty Hunter", "SF Archery Optimo" lub od niedawna "ACCMOS"). Najlepiej kupować poszczególne części osobno i samemu strzały składać. Wyjdzie deczko drożej niż gotowce, ale stosując swoje sprawdzone kleje będziesz miał pewność, że np. nie pogubisz grotów, jak to miało miejsce w komplecie, który kiedyś kupiłem.

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Strzały z Aliexpress
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2018, 12:04:57 pm »
Całkiem fajne są kopie Predator II 4560 i mają nawet poprawny parametr ugięcia tyle, że sprzedający uważa że ich spine to 800 i jako takie je wystawia a ich realny spine jest trochę ponad 500.

Też mam kopie tych Carbon Expressów i u mnie było trochę inaczej - spine trzymały w miarę dobrze z deklarowanym (mam 700), ale jeśli chodzi o "prostość" to nie było najlepiej. Ciężko w ogóle było zmierzyć spine na standardowym wskazówkowym spinetesterze, bo co chwilę trzeba go było zerować. Rozrzut wagowy też spory.

No ale akurat te promienie kupiłem jako gotowe strzały w nieco innym sklepie niż zwykle. Prawdopodobnie były robione przez Dechaung, nie przez Linkboy, więc jakość nieco gorsza. Za 30$ za tuzin i tak było warto. ;)


Z drugiej strony, ostatnio kupiłem trochę SF Archery Optimo (na 99% robione przez Linkboy) i byłem pod wrażeniem dokładności wykonania. Różnica wagi na tuzinie +/-1 grain, niemalże idealnie proste, a spine wszystkich utrzymywał się w zakresie 1000-1030. Jak za tę cenę to rewelacja.

adept

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 182
Odp: Strzały z Aliexpress
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2018, 08:35:52 pm »
Mnie się "udało" kupić 10 ali_strzał od gościa sprzedającego je na All...drogo, widziałem też jego oferty na OLX.
Cena śmieszna 8,50 za szt. Te były w "włukna" szklanego (celowy błąd - tak zostały opisane przez sprzedającego).
Powiem tak; są warte dokładnie tyle ile kosztowały i jak zostały opisane :-)
Ciężkie, lotki bardzo sztywne (choć jako początkujący, nie wiem czy to wada).
W kilku "strzałach" insert nie był przyklejony (chyba tak, bo się ruszał).
2 po wystrzeleniu poleciały, ale ich nocki zostały na cięciwie...
Od tej chwili postanowiłem nie kombinować z minimalizowaniem wydatków.
Stanowczo odradzam tego typu "wynalazki".
W ten sposób można za niewielkie pieniądze kupić sobie kalectwo, albo jeszcze gorzej.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Strzały z Aliexpress
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2018, 09:40:02 pm »
Bo widzisz kolego, na AliExpress do łucznictwa tylko niektóre rzeczy się nadają do kupienia (w tym wątku zostały wymienione z nazwy),
reszta to chłam o jakim piszesz.
A strzały, zwłaszcza z "włukna szklanego" nawet kupione w polskich sklepach,
nadają się tylko jako tyczki do kwiatków :)

Moje promienie SF Optimo z Ali samodzielnie posklejane, z porządnymi lotkami
nie ustępują Avalonom czy Eastonom Inspire.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Strzały z Aliexpress
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2018, 01:59:09 pm »
Właśnie ostatnio trzeba uważać, bo pojawiło się trochę osób zamawiających najtańszy chłam z Ali i potem odsprzedających go na Allegro i OLX po dwukrotnie wyższych cenach. Często nawet nie opisują dokładnie towaru, by kupujący nie wiedział co tak naprawdę kupuje.

Co gorsza, takie osoby pojawiły się nawet na grupie Targowisko Łucznicze na FB, czyli w dość zamkniętym gronie. Regularnie widzę tam wystawione strzały z Ali, z bardzo lakonicznym opisem i oferty znikają momentalnie, gdy pojawią się komentarze z pytaniami o wagę lub materiał promieni. Ktoś chce sobie nabić kabzę kosztem początkujących, nieświadomych łuczników, co smuci tym bardziej, że jest to jeden z nas - osoba z dość wąskiego w PL grona łuczniczego.


A wracając do tematu samych strzał, to niedawno miałem okazję kupić kolejny zestaw karbonowych "chińczyków". Tym razem padło na nowe Museny (srebrny napis na ognistym tle), bo akurat były na promocji po 20$ za tuzin. Jakieś 6zł/szt. więc żal było nie brać. ;) Nie nastawiałem się na wiele, ale promienie dość pozytywnie mnie zaskoczyły. Jeśli chodzi o prostość, to jest bardzo dobrze. Nieźle też trzymają spin i w tuzinie praktycznie tylko 3 promienie miały znaczący odchył (jedna około 560 i dwie sztuki 640, reszta blisko deklarowanego 600). Najgorzej wypadła waga - średnia 175 granów (5,6gpi bo promienie 31"), ale rozrzut w tuzinie wyniósł aż 19 granów (masakra!). Po odrzuceniu dwóch skrajnych promieni różnica spadła do 7 granów. Po dokładniejszej selekcji dałoby się wyciągnąć z tego jakieś 8 sztuk o bardzo zbliżonych parametrach sztywności i wagi, więc ogólnie całkiem nieźle.

Spojrzałem teraz i promienie kosztują aktualnie w okolicach 30$. Przy tej cenie zakup absolutnie się nie opłaca, bo za tyle można mieć któreś z promieni produkowanych przez Linkboy, a to sprzęt o nieporównywalnie lepszych parametrach. Ale jeśli cena znów spadnie do okolic 20-22$ to jak najbardziej warto, chociażby na strzały treningowe lub np. do stumpingu.

Antkor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Strzały z Aliexpress
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2018, 04:43:46 pm »
Polecacie jakieś dobre nici na cięciwe i na owijki z Ali .
Za odpowiedzi z góry dzięki .
Łuk- Prime one STX
Spust podstawowy tru ball HT
Spust zastępczy Scott Backspin
Rekord 18m 295
Rekord 50m 346
JASTRZĘBIE ZDRÓJ

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Strzały z Aliexpress
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 24, 2018, 09:19:54 pm »
Byłem bardzo przeciw wykałaczką z Ali, ale jak kupiłem kijek żeby postrzelać trochę instynktownie to na rozstrzelanie i wprawienie się do sprzętu bez osprzętu wybrałem polecane przez kolegę ze szczecina Linkboye 'w malowaniu drewnianym'. No i jakość mnie zaskoczyła pozytywnie.
Po jakimś czasie znalazłem też od Linkboya patyczki jak Vapy... i tu nie do końca dobre wrażenie... O ile proste, wagowo podobne i wytrzymałe, to już w porównaniu do VAPów dużo więcej gpi..... i tak strzała 31" z grotem 120gn ważyła 490gn, a VAP tej samej długości z tym samym grotem 360gn. A bierze się to stąd że Vap przy parametrze 400 i zewnętrznej średnicy 5,8mm ma 4,2mm otwór, a Bounty Hunter otwór 3,2mm. Może też domieszka włókna szklanego ale o tym nie wiem....

Moja opinia taka na strzały z Ali: jak do strzelania z patyka mogą być, ale już te cienkie są za ciężkie jak ktoś ma zamiar strzelać dalej niż na 70m....
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

barnabii

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 194
Odp: Strzały z Aliexpress
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 25, 2018, 07:32:37 am »
Jak już zamawiać strzałki z ali to tylko i wyłącznie linkboy ja osobiście zamówiłem komplet 12 szt do składania. 12 promieni spin 340, 12 insertów i groty 75gr komplet lotek blazer 2 i nasadki świecące tylko takie proste że wciskamy baterie i świeci cały czas. Po rozpakowaniu dokładnie oglądałem wszystkie promienie w środku pod światło w poszukiwaniu jakiś wad, wyginałem je i słuchałem czy coś nie chrupie następnie ważyłem każdy promyk i okazało się że są ok chyba tylko 2 szt miały odchylenia o 0.1 gr strzelam z nich 2 sezon i nie mam żadnych zastrzeżeń! Dodam jeszcze że za całość zapłaciłem coś koło 170zl i 2 tygodnie czekałem. Zamawiam tam często jakieś pierdoły... jedne się sprawdzają a inne nie np: ślizgacz kalbi z rolkami porażka!!! rolki po których jeździ kabel wytarły się w jednym miejscu i przestały obracać, za to smycz nadgarstkowa do bloczka taka jak u nas w sklepach która kosztuje w granicach 50 zł pleciona na aliexpress kupiłem identyczną za 15zl
PSE BRUTE FORCE 70#
HHA Optimizer Lite
Nap Apache
Easton Aftermath 340
 Spot-Hogg Wiseguy
PSE STINGER 3G 63#
decut clik+ Lipko Decut rainbow 0.1
trophy ridge rewolution
EASTON  Aftermath 400
Tru Ball Stinger

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Strzały z Aliexpress
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 25, 2018, 09:05:46 am »
Też się przyglądąłem tym ala VAP-om, ale jak zobaczyłem GPI to mi przeszło :)
Ostatecznie kupiłem SF Optimo i też jestem zadowolony.

Z grotami trochę nie trafiłem, 80gn były deczko za grube do strzał 900, (pasują dopiero do 800)
ale lekka obróbka krawędzi dremelkiem na kamieniu i już licują z promieniem na gładko :)
i całkiem dobrze z maty wychodzą.

Natomiast nasadki pinowe, rozmiar L to jakieś chińskie "L"
bo mi wychodzi że to coś koło S z Avalona, może odrobinkę szersze.
Nasadki wsuwane do promienia to samo, niby zamówiłem L,
a są tylko nieznacznie szersze od Avalonów.

Jedne i drugie na cięciwę zrobioną pod G-nocki rozmiar "L" Eastona wchodza bardzo ciasno.
Nie tak że prawie się rozłamują (jak Avalony "S") ale i tak nie pasują,
trzeba zmieniać owijkę.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Strzały z Aliexpress
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 25, 2018, 01:42:42 pm »
Cytuj
A bierze się to stąd że Vap przy parametrze 400 i zewnętrznej średnicy 5,8mm ma 4,2mm otwór, a Bounty Hunter otwór 3,2mm.

Kupiłeś promienie 3,2mm i masz pretensje o wagę? :D Linkboy ma sporo cienkich promieni o średnicy 4,2mm. Sam mam dwa komplety - SF Optimo 1000 i "drewniane" Bounty Huntery 700. Oba leciutkie i śmigają aż miło.


Cytuj
Natomiast nasadki pinowe, rozmiar L to jakieś chińskie "L"

Też mam sporo nasadek z Chin i obecnie dość mieszane uczucia wobec nich. Raz, że rozmiar bardzo mały i bez rozszerzania na ciepło nawet L ma problemy z wejściem na cięciwę. Dwa to kiepski, kruchy plastik. Sporo nasadek pęka już przy nadziewaniu na pin. Z nasadkami wsuwanymi nie jest lepiej i jedna złamała mi się podczas strzału, a drugą nadłamaną w tym samym miejscu (gdzie tuleja przechodzi w kołnierz) znalazłem w paczce.

Jeśli ktoś ma namiar na dość tanie, ale sprawdzone nasadki pinowe, to niech da znać. Podróbki Beiterów wyglądają nawet nieźle, ale boje się już kombinować.

Łucznictwo Gliwice

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Syndykat Łuczniczy
Odp: Strzały z Aliexpress
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 14, 2019, 02:09:04 pm »
Ja zamawiałem ten model i sprawdza się świetnie. Oczywiście, odstaje jakością od innych ale za tą cenę też się nie muszę bać gdy strzelam w terenie, o połamanie czy inny uszczerbek. Rdzenie są dobre i pozostałe, klej jedynie ma trochę wad, słabo trzyma.
Nowa grupa, która powstała w woj. Śląskim zrzeszająca osoby strzelające z łuku. Odwiedź: Łucznictwo Gliwice. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin!