Autor Wątek: Jaki łuk będzie bezobsługowy?  (Przeczytany 1764 razy)

Przemo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Jaki łuk będzie bezobsługowy?
« dnia: Sierpień 12, 2018, 09:44:32 pm »
Jestem zielony w temacie, Bear Approach jest moim pierwszym łukiem. Doświadczenia nie mam ale strzela mi się świetnie, celnie, każdego dnia lepiej. Kupiłem świadomie silgle cam żeby nie trzeba było robić synchronizacji. Okazało się jednak, że moduł szybko zużywa kabel. Celowałem w średnia półkę bo zazwyczaj to się najbardziej opłacało w relacji cena- jakość.
Czy jest sprzęt ze średniej półki, który będzie bezobsługowy przez kilka tysięcy strzał?

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Jaki łuk będzie bezobsługowy?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2018, 11:57:21 am »
Najmniejsze zużycie na sznurkach miałem w łukach Mathews.
Hoyt, PSE, Elite, w każdym przypadku owijki się rozłaziły, albo od cięciwy albo od kabli.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Jaki łuk będzie bezobsługowy?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2018, 06:09:07 pm »
A w czym problem - wymienić kable i cięciwę na porządne i strzelać ile dusza zapragnie.
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Jaki łuk będzie bezobsługowy?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2018, 06:32:01 pm »
A w czym problem - wymienić kable i cięciwę na porządne i strzelać ile dusza zapragnie.
Czasami mając tańszy łuk wymiana sznurków jest problematyczna bo komplet z założeniem może kosztować połowe tego ile daliśmy za łuk. Kupując używanego stingera za 800-1000zł wydać dodatkowych kilka stówek po kilku dniach/tygodniach na komplet sznurków nie jest łatwą rzeczą
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Jaki łuk będzie bezobsługowy?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2018, 10:43:46 pm »

Czasami mając tańszy łuk wymiana sznurków jest problematyczna bo komplet z założeniem może kosztować połowe tego ile daliśmy za łuk. Kupując używanego stingera za 800-1000zł wydać dodatkowych kilka stówek po kilku dniach/tygodniach na komplet sznurków nie jest łatwą rzeczą

ale to są wydatki z którymi trzeba według mnie się liczyć, kupisz bisquita bo jest tani - dużo na nim nie postrzelasz bo się za moment wytrze, kupisz Ripcorda postrzelasz duużo dłużej, etc.
Poza tym nie oczekiwałem kupując łuk że producent dołoży do niego minimum Winer's Choice. Ja na firmówce PSE postrzelałem kilka tysięcy strzałów (hmm... czy raczej pomęczyłem te kilka tys. strzałów - peep uciekał, synchro się zaczęło rozjeżdżać, etc), zmieniłem na hand mejda od naszego kolegi z forum i jestem meeega zadowolony. Wszystko jak Bozia i Parta nakazała działa.
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

Tevek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Jaki łuk będzie bezobsługowy?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2018, 03:35:19 pm »
W moim approachu modul tez szybko owijke zjada. Poltora miesiaca strzelania prawie kazdego dnia (ok 3500 strzalow). Kable wygladaja ok ale miejsca gdzie owijki styka sie z krawedzia modulu lub klamry pozbawione sa juz praktycznie owijki...

Przemo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Jaki łuk będzie bezobsługowy?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2018, 11:18:48 am »
To chyba przypadłość tych owijek. Rozmawiałem z jednym kolegą z forum i miał tak samo, owijka starła się po tygodniu ale kable nie zużyły się przez pół roku. Trzeba chyba strzelać, obserwować i póki działa nie kombinować.

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Jaki łuk będzie bezobsługowy?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2018, 09:51:57 pm »
A nie lepiej wymienić owijkę tam gdzie się wyciera?
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres