Autor Wątek: Jaki łuk typu Hunter składany?  (Przeczytany 11379 razy)

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Jaki łuk typu Hunter składany?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 03, 2018, 11:28:21 am »
Ja też "porządliwie" spoglądałem na fotki Żubra (może rzeczywiście nie 100%orginalny ,ale piękny i rzadziej spotykany wygląd..no i b.dobre opinie) ale cena jednak mnie przerasta(pare stówek więcej to już nie 50zł..a granicę gdzieś trzeba postawić) - na taki łuk mógłbym sobie pozwolić(odłożyć) tylko w wypadku jeżeli łucznictwo tradycyjne zaczęło mnie o wiele bardziej kręcić od bloczka.
W domu trzymam już kilka pneumatyków (zbieram się jeszcze do wymiany optyki), jest boczek, od czasu do czasu dofinasowuję zajawki związane ze sportem..więc żeby Żonka mnie nie zjadła na huntera będę mógł wydać coś koło 7stówek..jednak potrzeby rodziny i proza życia codziennego będą zawsze ważniejsze.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Jaki łuk typu Hunter składany?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 03, 2018, 03:07:48 pm »
Z tym niepowtarzalnym lookiem bym nie szalał bo takie łuki były produkowane już pół wieku temu i mimo upływu czasu 50 letnią używkę można kupić za 600 dolarów lub więcej i nie wydaje mi się żeby na cięciwie dakronowej ustępowała swoimi osiągami swoim nowoczesnym klonom. Czas temu jakiś przy rozważaniu zakupu kopii czarnej wdówki otrzymałem od Tomka cenę 1600 zł stąd tez napisałem o 100% więcej, Tomek zszedł z cen, dobrze dla łuczników ;)
Powiadasz, ze zakochałeś się w żubrze, zobacz Black Widow PA X ;)

Kształt majdanu i owszem, ale zdobienia Tomek ma niepowtarzalne,
Black Widow tylko pionowe paski w różnych ilościach i kolorach ;)

Cena wysoka za kopię, bo to pewnie jednostkowa produkcja by była,
a żubr można powiedzieć "prawie seryjny" :)

Black Widow PA X i owszem, ładny, i też tylko 1200 kosztuje ;)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Jaki łuk typu Hunter składany?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 25, 2018, 02:16:15 pm »
podpinam się do tematu...

Stało się ;)
po 12 latach przygody z bloczkiem troszkę mi się przejadło ;) ... mam zamiar zacząć przygodę z tradycyjnym juz prawie się zdecydowałem na łuk Samick Sage tylko mam problem jaką twardość wybrać. Bloczki z reguły miałem ustawione w przedziale 55-65# i taka DW jest dla mnie super ale to przyt bloczku. Nie jeżdżę ostatnio po zawodach (tzn nie ma łucznicze) i z bracią łuczniczą rzadko się widuję stąd pytam tutaj. Jaki naciąg wybrać?? myślałem o 35 lub 40# tylko nie wiem czy na początek z hunterem to nie za dużo?? i dodatkowo jak by mi ktoś poradził jaki spin strzał przy np. 35#? w bloczku to dość prosto wybrać spin tutaj chyba nie koniecznie (YT miesza mi w głowie od kilku dni). Nie wiem też jaka ew. długość strzał przy naciągu ok 28" (tak mam bloczkowe ustawione).
Strasznie sie napaliłem na coś bez bloczków celowników stabilizatorów, szkieł, spustów itd itp więc doradźcie coś :)

pozdrawiam
Bartek
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Munin

  • Gość
Odp: Jaki łuk typu Hunter składany?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 25, 2018, 10:13:00 pm »
Bartek, jak nie bardzo wiesz to hmmm ciężko będzie doradzić, 40 brzmi lepiej niż 35 ale to kwestia bardzo indywidualna jest i pamiętam tu posty gdzie chłopaki zamieniali ramiona 36 na słabsze bo były za mocne.
Kwestia jak zawsze ile chcesz wydać, na allegro pojawił się używany Hoyt Gamemaster, sam bym go sobie kupił tylko ze to 35# a nie 50# ;/ https://allegro.pl/luk-hoyt-gamemaster-ii-i7680101325.html
Jełśi ma być tańsze to może jakiś Lightning albo Deer Master od Samicka. Jest w czym wybierać.

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Jaki łuk typu Hunter składany?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 26, 2018, 07:07:34 am »
Bartek, jak nie bardzo wiesz to hmmm ciężko będzie doradzić, 40 brzmi lepiej niż 35 ale to kwestia bardzo indywidualna jest i pamiętam tu posty gdzie chłopaki zamieniali ramiona 36 na słabsze bo były za mocne.
Kwestia jak zawsze ile chcesz wydać, na allegro pojawił się używany Hoyt Gamemaster, sam bym go sobie kupił tylko ze to 35# a nie 50# ;/ https://allegro.pl/luk-hoyt-gamemaster-ii-i7680101325.html
Jełśi ma być tańsze to może jakiś Lightning albo Deer Master od Samicka. Jest w czym wybierać.

myślę o czymś mniej więcej w cenia samick sage, używka też jak najbardziej. Dlatego pisałem o Sage bo jest tani jak na nowy łuk i wszędzie go chwalą.
martwi mnie najbardziej ile#?? bo z bloczkiem nie ma problemu a tu jest nieco inaczej. Ale pojawiła jeszcze jedna opcja :)
Munin dziękuję Ci bardzo za informacje, jak coś jeszcze możesz doradzić to wal śmiało.

Bartek
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Jaki łuk typu Hunter składany?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 26, 2018, 10:43:53 am »
martwi mnie najbardziej ile#?? bo z bloczkiem nie ma problemu a tu jest nieco inaczej.

I słusznie :), też bym sugerował ostrożność, aby nie przesadzić,
najlepiej byłoby jakbyś miał możliwość się przymierzyć.

U nas w klubie kolega niedawno przesiadł się z bloczka na klasyka.
Zapodał sobie 34# bodajże, ale wyszło że za dużo, stanęło ostatecznie na 28#.
Jego przypadek trochę niezbyt miarodajny dla Ciebie,
bo on z bloczka strzelał tylko kilka miesięcy,
ale pokazuje że jest spora różnica między bloczkiem
i klasycznym łukiem.

Trzeba pamiętać, że w bloczku w pełnym naciągu to w najlepszym razie 20# trzymasz,
a to tyle co w juniorskim łuku :)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Jaki łuk typu Hunter składany?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 02, 2018, 07:11:00 pm »
Łuk kupiony, brak tylko odpowiednich strzał . 38# jak dla mnie idealnie.
Dzięki za rady, do zobaczenia na zawodach :)

Bartek
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Jaki łuk typu Hunter składany?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 02, 2018, 11:33:15 pm »
... do zobaczenia na zawodach :)

Bez strzałek to dużo nie ustrzelisz ;)
I co kupiłeś? (skoro się już chwalisz)
38# nie brzmi jak hunter (Sage czy SHT).
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Jaki łuk typu Hunter składany?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 04, 2018, 01:15:15 pm »
doozers - strzałki jadą ;)
a co kupiłem? ano miał być Samick ale... dobrze, że napisałem o chęci zakupu na forum.
Dostałem wiadomość priv o bardzo fajnym łuku na sprzedaż za małe pieniądze, przymierzyłem się (bo była do tego okazja) i kupiłem.
A jest to:
majdan to Old Mountain ILF a ramiona TRADTECH Blackmax które dają przy moich 28" Dl - 38# naciągu.
Postrzelałem troszkę ze strzał do bloczka ale plastikowe lotki jakoś się dziwnie odbijają no i są za sztywne. Generalnie szukam swojego ustawienia, kotwiczenia itd. Celowanie po 12 latach z łukiem bloczkowym to jest dopiero masakra :D
Ale super, zakochałem sie w łucznictwie drugi raz, szczerze to bloczki ze względu na target panic (mam to chyba z 5 lat) troszkę mi zbrzydły. Zostawiam je oczywiście ale teraz pora na Traditional Archery  ;) :D 8)
jak jest tu gdzieś kącik chwalipięty to kiedyś wrzucę fotki.

pozdrawiam
Bartek
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Jaki łuk typu Hunter składany?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 04, 2018, 03:28:53 pm »
majdan to Old Mountain ILF a ramiona TRADTECH Blackmax które dają przy moich 28" Dl - 38# naciągu.
Postrzelałem troszkę ze strzał do bloczka ale plastikowe lotki jakoś się dziwnie odbijają

Piękny łuk :)

Jeśli strzelasz z półki, to wiadomo że plastikowe lotki (i jeszcze pewnie sztywne Blazery) będą się odbijały :)
Tylko piórka.

Generalnie szukam swojego ustawienia, kotwiczenia itd. Celowanie po 12 latach z łukiem bloczkowym to jest dopiero masakra :D

Spoko, najgorsze pierwsze 2 lata ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2018, 04:08:16 pm wysłana przez doozers »
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.