Autor Wątek: Stabilizatory - tanie, drogie?  (Przeczytany 5232 razy)

mildot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Stabilizatory - tanie, drogie?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 29, 2018, 02:42:03 pm »
Tak jeszcze apropos tłumika. Problem wyboru tłumika wynikł z eksperymentu z dość twardym tłumikiem SF i zamianą na miękki od Łuksportu - trener wziął co tam dostałem  w torbie z Fantomem (laga Cartel Dynamic i tłumik SF), zamontował, zobaczył jak działa... i stwierdził, że ten tłumik jest za twardy i przyniósł taki spracowany Łuksportowy. Różnica była kolosalna.

Nie wiedziałem do końca jak to działa więc zacząłem szperać i znalazłem ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=Ho0u-jMWYY0 - tutaj na żywym egzemplarzu jest pokazane jak to działa. Dobrze np. pokazana jest relacja twardość tłumika vs. waga ciężarka. I doskonale to współgra z tym co zrobił trener na treningu.
Wynikałoby z tego, że większość łatwo dostępnych tłumików po prostu jest za twarda jeśli używasz ramion <#30 i małego obciążenia. Stąd pewnie to co pojawia się w Waszych wypowiedziach - bierzesz worek podkładek i dodajesz, aż zacznie się właściwa praca masy i tłumika. ;) Druga możliwość, zeby nie dodawać masy to zmniejszenie sztywności tłumika. 

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Stabilizatory - tanie, drogie?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 29, 2018, 04:06:38 pm »
Cały mój wywód zmierzał do tego,
że stabilizator powinien służyć do stabilizacji
a tłumiki raczej bym zakładał na majdan i ramiona :)

A jeśli chodzi o zgranie masy ciężarków, twardości tłumików i siły łuku
to już zwykła fizyka.

Ale to już moim zdaniem jest zagadnienie tłumienia a nie stabilizacji.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.