Autor Wątek: Cześć!  (Przeczytany 2305 razy)

mildot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Cześć!
« dnia: Czerwiec 12, 2018, 01:37:34 pm »
Dołączam do forum i mam nadzieję niedługo zacząć łuczniczą przygodę. :)
Do tej pory mój całkowity kontakt z łukami ogranicza się do:
- jako dzieciak miałem taki zabawkowy łuk ze strzałkami na przyssawkę. ;)
- raz trzymałem w ręku jakąś kopię Polarisa, ale nie dali mio strzelić...
- syn kupił na morzem kolejny zabawkowy łuk i nawet strzeliłem z niego z 10x!

Ale ostatnio jakoś coś mi w duszy zagrało żeby postrzelać z łuku do tarczy. I nawet miałem już kupić Polarisa... ale stwierdziłem, że najpierw pójdę na kilka lekcji, sprawdzę czy mnie temat wciągnie i poczytam forum, żeby wiedzieć co ewentualnie potem kupić. :) Nie chcę na pewno Polarisa - to już wiem. Kto tanio kupuje - dwa razy kupuje. Więc u mnie na pewno zacznie się od:
- opcja najtańsza - Cartel Fantom
- opcja lepsza bo mi się ten majdan podoba - Kaya K3
- opcja preferowana i najdroższa - W&W Rapido 

Chcę po prostu od razu mieć sprzęt który nie ogranicza łucznika i nie jest jakimś ogromnym kompromisem jakościowym. Wiem, że karbon mniej wybacza, ale wydaje mi się, że jak się uczyć to od razu porządnie i do tego potrzebna jest właściwa informacja zwrotna - robisz bład - nie trafiasz. ;)

O teorii sporo już wiem, teraz czekam na wspomniane lekcje i potem zobaczymy co dalej. :)

Munin

  • Gość
Odp: Cześć!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2018, 06:13:34 pm »
Cześć
Na olx kilka dni temu pojawił się niedrogi używany Fantom.
Jesteś pewny, że chcesz iść w łucznictwo klasyczne? A może tradycyjne albo bloczkowe?
Na Twoim miejscu nie rezygnował bym z kupowania dwa razy ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2018, 10:24:47 pm wysłana przez Munin »

mildot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Cześć!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2018, 08:27:07 am »
Fantom fajny. Dzięki za informacje. To dwie ulice ode mnie było. Cena była bardzo atrakcyjna (chyba?) więc zabrałem. :) Więc mam (prawie) komplet na początek. Tylko muszę lżejsze ramiona kupić - na dzień dobry 30lbs trochę za dużo chyba? Po pierwszym naciągnięciu po 3-4 sekundach już drżą mi mięśnie i trochę nie wyobrażam sobie skupienia się na poprawnej technice przy takim obciążeniu.
Jakby ktoś miał na zbyciu sprawne ramiona ILF 68" i naciągu około 20lbs to proszę o kontakt. Najlepiej niezbyt drogie. ;)

Co do tradycyjnego lub bloczkowego - tak jak mówisz, nie ma się co ograniczać. Ale to z czasem. Najpierw trzeba wogóle złapać "jak to się robi", a ja mam już za sobą sporo tarczowego strzelania z pistoletu i lubię to. :)

Pozdrawiam,
Jarek

mildot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Cześć!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2018, 03:49:25 pm »
Ramiona dokupione. Dzięki za pomoc. Można zaczynać trenowanie i ogarnianie tematu. :)

Munin

  • Gość
Odp: Cześć!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2018, 05:11:22 pm »
No i spoko, teraz tylko czas i miejsce znaleźć i można się bawić.

mildot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Cześć!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2018, 09:09:44 am »
Umówiłem się na wstępne szkolenie na OSiR Żoliborz - do Mai Rejmer. Więc chyba trafiam w dobre ręce. :)
Na razie duzo się naczytałem, ale i tak wiele tematów mnie przerasta bo jako świeżak muszę najpierw postrzelać, żeby zrozumieć o co tak naprawdę chodzi i jak się te rzeczy robi w praktyce. Na razie ćwiczyłem trochę z gumą zamiast łuku żeby poczuć temat napinania mięśni grzbietu. Ramionka dokupiłem #18 żeby jak najmniej walczyć z łukiem i stopniowo potem zwiększać obciążenie.
Kończę na razie przynudzać i biorę się za czytanie dalej. A jutro pierwsze strzelanie. :)

Dzięki za miłe przyjęcie na forum i do zobaczenia na torze!

Munin

  • Gość
Odp: Cześć!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2018, 09:23:47 am »
Na początku nadmiar wiedzy przeszkadza zamiast pomagać. Młody łucznik ma strzelać i słuchać bardziej doświadczonych, reszta przychodzi z "wiekiem"