Autor Wątek: Zakup łuku oraz wybranie odpowiednich parametrów  (Przeczytany 5284 razy)

lukiskok1

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Zakup łuku oraz wybranie odpowiednich parametrów
« dnia: Maj 31, 2018, 10:40:24 pm »
Witam przymierzam się do zakupu łuku mój wybór padł Samick polaris.Mam wzrostu 183 rozpiętości około 180 co daje 28".Tylko mam pytanie na różych stronkach  28" naciągu daje 68" dł łuku a na innej 70" i która wartość jest poprawna.Dodam jeszcze że jest to mój pierwszy łuk wiec sile naciągu bym raczej brał 26# o ile tyle będzie odpowiednie dla mnie.Oraz jakie strzały do  tych parametrów będą odpowiednie i jakie niezbędne akcesoria muszę kupić.To by było na tyle pytań ;) z góry dziękuje za pomoc

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Zakup łuku oraz wybranie odpowiednich parametrów
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2018, 10:58:43 pm »
Kolejny lucznik sie rodzi
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Zakup łuku oraz wybranie odpowiednich parametrów
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2018, 09:32:04 am »
Witam przymierzam się do zakupu łuku mój wybór padł Samick polaris.Mam wzrostu 183 rozpiętości około 180 co daje 28".Tylko mam pytanie na różych stronkach  28" naciągu daje 68" dł łuku a na innej 70" i która wartość jest poprawna.Dodam jeszcze że jest to mój pierwszy łuk wiec sile naciągu bym raczej brał 26# o ile tyle będzie odpowiednie dla mnie.Oraz jakie strzały do  tych parametrów będą odpowiednie i jakie niezbędne akcesoria muszę kupić.To by było na tyle pytań ;) z góry dziękuje za pomoc


Czesc,
Tak naprawde dobre bedzie zarowno 68 jak 70"
Ja jestem nizszy od Ciebie, a strzelam z 70" - u mnie po kilku miesiacach strzelania okazalo sie, ze naciag mam dluzszy niz liczylem:) 70" bedzie ciut wolniejszy, ale bedzie bardziej gladko pracowac, 68" bedzie szybszy ale praca ramion bedzie bardziej "narwana". Jako poczatkujacy nie odczujesz roznicy.

26# na start to doskonaly wybor.
Strzaly dobiora Ci w sklepie, jesli zamierzasz kupowac w jednym ze sklepow luczniczych.

Z akcesoriow potrzebowal bedziesz:
*skorki na palce
*karwasza
*kolczanu
*finger slinga
*jakis stojak na luk coby go na glebie nie klasc

Napisales w dziale lucznictwa klasycznego wiec do tego doloz celownik
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

burza.burzynski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
Odp: Zakup łuku oraz wybranie odpowiednich parametrów
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2018, 10:35:31 am »
Przeliczanie długości łuku przez wzrost jest praktyką uniwersalną ale nie najlepszą, długość łuku powinno się przeliczać przez długość naciągu, która to z reguły idzie w parze z wzrostem ale nie zawsze. https://goo.gl/dVhMcq

Patrząc na profesjonalnych łuczników szczególnie kobiety łatwo zauważyć że używają oni dłuższych łuków niż ich faktyczny naciąg. Ja mam 184cm wzrostu i tak samo jak u Goall89 wyszło mi że mam dłuższy naciąg niż wyliczony. Dlatego ja polecał bym łuk 70"

Co do samego Samica to moim zdaniem "fejm" tych łuków jest totalnie przereklamowany, osobiście uważam że strzelanie z tego może tylko człowieka zniechęcić do łucznictwa. Na twoim miejscu rozejrzał bym się za jakąś używką ILF, ramiona 28# - 30# będziesz mógł sobie regulować od +/- 10%, podstawa mięśni pleców się bardzo szybko buduje i u mnie łuk już po miesiącu codziennego strzelania zachowywał się jak guma od majtek.

Jeśli dysponujesz budżetem rzędu 400 - 500 zł to krzyknij na FB że szukasz używanego ILF do XXX zł z cięciwą - powinno się coś znaleźć w tych pieniądzach.
Samick właśnie wypuścił bardzo przyzwoite majdany IDEAL, cena nowego nie powinna przekraczać 330 zł brutto z marżą sklepu, a ramiona na początek typu Kinetic / SF używane znajdziesz do max 250 zł.

lukiskok1

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zakup łuku oraz wybranie odpowiednich parametrów
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2018, 11:19:43 am »
Dzieki za wszystkie odpowiedz.Tak mam zamiar kupowac w sklepie łuczniczym lecz bedzie to zakup internetowy bo koło mnie nie ma żadnego takiego sklepu wiedz dlatego pytalem o strzaly.

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Zakup łuku oraz wybranie odpowiednich parametrów
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2018, 11:50:50 am »
Przy zamowieniu napisz wiadomosc ze swoja dlugosc naciagu do sklepu, napisz, ze jestes poczatkujacy i dobiora Ci strzaly o odpowiednim spinie i dlugosci. (dlugosc strzaly-> dlugosc naciagu plus 1-2" dla bezpieczenstwa).

Nawiazujac do wypowiedzi Burzy, to nie uwazam, ze Samick moze zniechecic do dalszego strzelania, ale znalezienie uzywki ILF jest bardzo dobrym rozwiazaniem.
Ja swojego Samicka zmienilem na majdan aluminiowy po raptem kilku miesiacach strzelania.
Teraz strzelam okolo roku a mam juz drugi majdan ILF- tego nie planuje zmieniac przez dluzszy czas.

Podsumowujac- Samick jest dobrym rozwiazaniem i wg mnie nie zniecheci do sportu, ale jesli sie wkrecisz to po jakims czasie zaczniesz rozgladac sie za czyms z wyzszej polki wiec jesli budzet Ci na to pozwala, nic nie stoi na przeszkodzie aby rozejrzec sie za uzywanym lukiem w standardzie ILF- tylko w tym wypadku do listy zakupow dodaj plunger button i podstawke uchylna. Strzelajac z takiego luku nauczysz sie strzelac tak samo dobrze jak z Samicka.

Calkiem spoko niedrogi majdan ilf to Core Air, ewentualnie odezwij sie do uzytkownika Sikora, on sie przerzucil na WNS Forge niedawno to moze bedzie chcial sie pozbyc swojego Gold Medalista.
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

sikora

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 136
Odp: Zakup łuku oraz wybranie odpowiednich parametrów
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2018, 01:14:12 pm »
Przy zamowieniu napisz wiadomosc ze swoja dlugosc naciagu do sklepu, napisz, ze jestes poczatkujacy i dobiora Ci strzaly o odpowiednim spinie i dlugosci. (dlugosc strzaly-> dlugosc naciagu plus 1-2" dla bezpieczenstwa).

Nawiazujac do wypowiedzi Burzy, to nie uwazam, ze Samick moze zniechecic do dalszego strzelania, ale znalezienie uzywki ILF jest bardzo dobrym rozwiazaniem.
Ja swojego Samicka zmienilem na majdan aluminiowy po raptem kilku miesiacach strzelania.
Teraz strzelam okolo roku a mam juz drugi majdan ILF- tego nie planuje zmieniac przez dluzszy czas.

Podsumowujac- Samick jest dobrym rozwiazaniem i wg mnie nie zniecheci do sportu, ale jesli sie wkrecisz to po jakims czasie zaczniesz rozgladac sie za czyms z wyzszej polki wiec jesli budzet Ci na to pozwala, nic nie stoi na przeszkodzie aby rozejrzec sie za uzywanym lukiem w standardzie ILF- tylko w tym wypadku do listy zakupow dodaj plunger button i podstawke uchylna. Strzelajac z takiego luku nauczysz sie strzelac tak samo dobrze jak z Samicka.

Calkiem spoko niedrogi majdan ilf to Core Air, ewentualnie odezwij sie do uzytkownika Sikora, on sie przerzucil na WNS Forge niedawno to moze bedzie chcial sie pozbyc swojego Gold Medalista.


Chłopaki dobrze prawią oprócz tego pozbywania się Hoyta :D sam zaczynałem od Samicka Polarisa i na Hoyta przerzuciłem się po 4 mies a na WNSa po kolejnych chyba 2 latach. Używka ILF wydaje mi się lepszym rozwiązaniem od Samicka chociaż są tacy co nie zmienią lekkiego drewienka na nic innego :)
Samick Polaris 30# 70"
Easton Inspire 630

Hoyt/Easton T/D4 Gold Medalist H25 - 70" 34#
Staby AGF-CA
AVALON CARBON COMPOSITE 600

WNS Forged Elite Alpha H25
SF Archery Elite Carbon Hight Foam 70" - 34#
Shibuya DX Gold Tip, klicker Beiter Silver,

lukiskok1

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zakup łuku oraz wybranie odpowiednich parametrów
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 01, 2018, 05:21:37 pm »
Pisałem do centrum łuczniczego o dobór strzał lecz nie doszła im cała wiadomość a pracują oni do 16.Oraz pan napisał mi ze go nie będzie do 11.6.18 i  na maile bedzie odpowiadał dopiero jak wróci to mam pytanie gdzie mam napisać o dobór strzał?

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Zakup łuku oraz wybranie odpowiednich parametrów
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2018, 05:27:28 pm »
Tam gdzie będziesz kupował strzały najlepiej


Sent from my iPhone using Tapatalk
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

lukiskok1

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zakup łuku oraz wybranie odpowiednich parametrów
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 02, 2018, 11:17:42 pm »
Pisalem do jednego sklepu i polecili mi strzaly 29" i spin 700 dla strzal karbonowych lub strzala moze byc dluzsza od naciagu w wtedy bedzie miala 30" i spin 600 jak myslicie ktore rozwiazanie lebsze? W wiekszosci przeslonych mi linkow przewijają sie strzaly avalon tyro co o niej sadzicie lub czy macie jakies sprawdzone modele.

MadxDog

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zakup łuku oraz wybranie odpowiednich parametrów
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2018, 11:52:38 am »
Pisalem do jednego sklepu i polecili mi strzaly 29" i spin 700 dla strzal karbonowych lub strzala moze byc dluzsza od naciagu w wtedy bedzie miala 30" i spin 600 jak myslicie ktore rozwiazanie lebsze? W wiekszosci przeslonych mi linkow przewijają sie strzaly avalon tyro co o niej sadzicie lub czy macie jakies sprawdzone modele.
Strzały generalnie są ok. Jedyny minus to wg mnie kiepskiej jakości nasadki. Są to nasadki wciskane w promień strzały. Jeśli trafiasz w matę to wszystko będzie dobrze. Jak nie trafisz a masz za tarczą nasyp z ziemi to nasadki wylatują gdzieś w kosmos po trafieniu strzałą w ziemię. Uczymy się strzelać z całą rodzina od ok 1,5 tygodnia i jak mi dzieciaki nie trafią w tarczę to nasadki lubią się zgubić. Z 10 strzał na chwilę obecną sprawnych zostało mi 6. Nocki niestety nie są jakoś super tanie. Za kawałek plasticzku trzeba zabulić 2-2,5 złotego. No cóż, czekam aż mi zapasowe nocki przyjdą i wtedy ponaprawiam te strzały.
Sanlida Prodigy 50#
WNS Forged Elite Alpha 24#

Munin

  • Gość
Odp: Zakup łuku oraz wybranie odpowiednich parametrów
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2018, 12:05:30 pm »
Może w złych miejscach szukasz nasadek.
5$ do 8$ za 50 szt nasadek na aliexpress sobie życzą tylko trzeba znać średnicę wewnętrzną promienia i przeczytać opinie pod produktem bo czasem trafiają się nasadki o ułamek mm mniejsze i jest za luźna i sama spada.

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Zakup łuku oraz wybranie odpowiednich parametrów
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2018, 12:15:42 pm »
Ja w swoich avalonach mam zalozone pin nocki i jest elegancko. Te plastikowe g-nocki to nie jeste jedyna opcja.
Jesli sa takie luzne to proponuje sprawdzic czy strzalka nie jest peknieta, bo luzne byc nie powinny i u mnie nigdy to nie bylo problemem jak uzywalem plastikowych nockow.
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

MadxDog

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zakup łuku oraz wybranie odpowiednich parametrów
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 04, 2018, 12:48:35 pm »
Ja w swoich avalonach mam zalozone pin nocki i jest elegancko. Te plastikowe g-nocki to nie jeste jedyna opcja.
Jesli sa takie luzne to proponuje sprawdzic czy strzalka nie jest peknieta, bo luzne byc nie powinny i u mnie nigdy to nie bylo problemem jak uzywalem plastikowych nockow.
Strzały zawsze sprawdzam przed strzelaniem i nie są popękane. Tak jak wspominałem, jak się trafia w tarczę to wszystko jest ok. Najgorzej jak strzała poleci w nasyp z twardej ziemi.
PS. Widzę z opisu, że posiadasz zestaw stabilizatorów Axioma. Szukam właśnie jakiegoś budżetowego rozwiązania w tym temacie. Warto je kupić?

Może w złych miejscach szukasz nasadek.
5$ do 8$ za 50 szt nasadek na aliexpress sobie życzą tylko trzeba znać średnicę wewnętrzną promienia i przeczytać opinie pod produktem bo czasem trafiają się nasadki o ułamek mm mniejsze i jest za luźna i sama spada.
O dzięki. Nawet nie wiedziałem, że tam sprzedają takie nocki. Tylko czemu tak długo trzeba na nie czekać :)
Sanlida Prodigy 50#
WNS Forged Elite Alpha 24#

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Zakup łuku oraz wybranie odpowiednich parametrów
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 04, 2018, 01:10:30 pm »
Ja w swoich avalonach mam zalozone pin nocki i jest elegancko. Te plastikowe g-nocki to nie jeste jedyna opcja.
Jesli sa takie luzne to proponuje sprawdzic czy strzalka nie jest peknieta, bo luzne byc nie powinny i u mnie nigdy to nie bylo problemem jak uzywalem plastikowych nockow.
Strzały zawsze sprawdzam przed strzelaniem i nie są popękane. Tak jak wspominałem, jak się trafia w tarczę to wszystko jest ok. Najgorzej jak strzała poleci w nasyp z twardej ziemi.
PS. Widzę z opisu, że posiadasz zestaw stabilizatorów Axioma. Szukam właśnie jakiegoś budżetowego rozwiązania w tym temacie. Warto je kupić?



Jak dla mnie robia swoja robote, nie mam mocno dociazonego frontu wiec sa wystarczajco sztywne
Za te pieniadze to naprawde bardzo dobry wybor.
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII