Autor Wątek: Z łukiem za granicę  (Przeczytany 6824 razy)

szin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Z łukiem za granicę
« dnia: Maj 16, 2018, 12:25:37 pm »
Mam pytanie
Za miesiąc jadę na wakacje za granicę (samochodem) i stąd moje pytanie. Czy mogę po prostu spakować łuk (klasyczny) z resztą sprzętu i go zabrać czy potrzebuję jakiś papierów czy czegoś?

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Z łukiem za granicę
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2018, 12:41:20 pm »
potrzebujesz karty pzlucz albo zaswiadczenia, ze jestes czlonkiem klubu.
A jak bierzesz maske i pletwy to wez karte plywacka;)
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

Munin

  • Gość
Odp: Z łukiem za granicę
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2018, 12:00:16 am »
Teoretycznie w granicach UE nie będziesz potrzebował żadnych papierów. W krajach byłego związku radzieckiego podobno cuda na granicy się wyrabiają, można z łukiem wjechać ale przy wyjeździe potrafią się czepiać. W UK i Irl uważaj na noże i scyzoryki, w UK za scyzoryk w kieszeni czy skrzynce narzedzowej można iść do pierdla a w irl nie tolerują wszystkiego co duże a z małych takich co to się je da otworzyć jedną ręką.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Z łukiem za granicę
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2018, 11:53:37 am »
W UK i Irl uważaj na noże i scyzoryki, w UK za scyzoryk w kieszeni czy skrzynce narzedzowej można iść do pierdla a w irl nie tolerują wszystkiego co duże a z małych takich co to się je da otworzyć jedną ręką.

Nawet jak mam w samochodzie?
Czy mowa o lotnisku/promie?
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Munin

  • Gość
Odp: Z łukiem za granicę
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2018, 12:27:12 pm »
UK przy sobie, to dość mocno schizofreniczna kraina. Prawo sobie a czasem głupi glina sobie  https://www.gov.uk/buying-carrying-knives

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Z łukiem za granicę
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2018, 01:03:26 pm »
UK przy sobie, to dość mocno schizofreniczna kraina. Prawo sobie a czasem głupi glina sobie  https://www.gov.uk/buying-carrying-knives

Ja pierniczę, poczytałem sobie.
Sąd decyduje czy miałem dobry powód,
żeby mieć przy sobie nóż :) dłuższy niz 7.5 cm. A już nie daj boże z inerlockiem.
Victorinox spoko, ale za mojego opinela nr8 już by mnie zamknęli nie dość że 8cm to jeszcze z lockiem.

Czego to się człowiek nie dowie z forum łuczniczego :)

Ale i tak jakbym tam jechał, to samolotem, a tam nawet Victorinox odpada, więc mnie nie zamkną :)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Z łukiem za granicę
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2018, 01:10:43 pm »
Jest w UK jeszcze jeden niezły przepis. Broń długą (sztucer, strzelba) ma jakieś 7% społeczeństwa a pozwolenia na broń krótką nie ma szans zrobić. Jak na strzelnicę w PL zaprosiłem gości z UK i postrzelali z HK 9mm Para czy rewolweru Rugera .38 to byli tak podnieceni jak na premierze Predatora w 87 roku.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2018, 01:14:13 pm wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Z łukiem za granicę
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2018, 03:09:01 pm »
ostatnio w londynie byla akcja i przeszukiwali wybranych obywateli i policja porekwirowala ostre przedmioty takie jak: nozyczki, maszynki do golenia, pilniki, pilniczki itd itd. Mowie wam paranoja.
Co ciekawe wiekszosc ludzi z ktorymi rozmawiam zgadza sie z ta polityka calkowitego rozbrojenia obywateli i nie widzi ograniczenia wolnosc w zakasie noszenia przy sobie ostrych przedmiotow.
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

Myon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Z łukiem za granicę
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2018, 11:40:42 am »
Cytuj
Teoretycznie w granicach UE nie będziesz potrzebował żadnych papierów.
To nieprawda. W Hiszpanii trzeba odbyć kurs i zdobyć papiery. Ma to taki sens, że taki człowiek wie co robi z łukiem i czego potrzebuje, no i zdobywa już jakąś wiedzę.

Munin

  • Gość
Odp: Z łukiem za granicę
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 21, 2018, 01:12:39 pm »


To nieprawda. W Hiszpanii trzeba odbyć kurs i zdobyć papiery. Ma to taki sens, że taki człowiek wie co robi z łukiem i czego potrzebuje, no i zdobywa już jakąś wiedzę.

Czyli że nie wiadę do Hiszpanii mając łuk w bagażniku bo nie mam hiszpańskiego beginner course? A kto to i jak na granicy sprawdzi?

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Z łukiem za granicę
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 21, 2018, 02:13:58 pm »
Czyli że nie wiadę do Hiszpanii mając łuk w bagażniku bo nie mam hiszpańskiego beginner course? A kto to i jak na granicy sprawdzi?

Jak się nie okażesz certyfikatem odbytego "curso de principiante" to Cię nie wpuszczą i już ;D
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Myon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Z łukiem za granicę
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 21, 2018, 02:20:45 pm »
Cytuj
Czyli że nie wiadę do Hiszpanii mając łuk w bagażniku bo nie mam hiszpańskiego beginner course?
Wjechać, wjedziesz, tylko jak w trakcie jakieś rutynowej/przypadkowej kontroli znajdą łuk to będą problemy.

Munin

  • Gość
Odp: Z łukiem za granicę
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 21, 2018, 02:52:41 pm »
Kilka razy wwozilem łuk i na lotnisku nikogo nie obchodziło czy potrafię się nim obchodzić, jak wjeżdżałem autem to już w ogóle nie widziałbym celnika gdyby nie potrzeba odprawienia broni. Stąd też moje lekkie zdziwienie względem takiego dziwnego traktowania łuku. Z siekierami też są takie cyrki?

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Z łukiem za granicę
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 21, 2018, 02:56:20 pm »
Kilka razy wwozilem łuk i na lotnisku nikogo nie obchodziło czy potrafię się nim obchodzić,  Z siekierami też są takie cyrki?

Piszesz o hiszpanii, czy unii w ogólności?


Z siekierami też są takie cyrki?

No przecież siekiera to nie broń, tylko narzędzie ;D
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Myon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Z łukiem za granicę
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 21, 2018, 04:03:54 pm »
Cytuj
Stąd też moje lekkie zdziwienie względem takiego dziwnego traktowania łuku.
Czy ja wiem czy takie dziwne, dla łuczników (szczególnie tych nowych) same korzyści z takiego rozwiązania. Rozwinięta infrastruktura szkoleniowa pozwala na wprowadzenie ludzi w temat pod okiem specjalistów, nie trzeba szukać podstawowych informacji na własną rękę, często w internecie, gdzie ta wiedza niekoniecznie będzie takiej samej jakości. Nie mówiąc już o socjalnym aspekcie takiego szkolenia (jeśli ktoś jest jakimś turbointrowertykiem, to będzie miał problem). Większa świadomość społeczna oraz na wszystkich szczeblach organizacyjnych owocuje tym, że jest więcej miejsc do strzelania, oraz, tym że bowhunting jest tam legalny.

Wcale nie chodzi o to, że się boją łuków, czy oczekują, że ktoś będzie rewolucję przeprowadzał, lol.