Autor Wątek: Jak czyściciel łuk ?  (Przeczytany 2460 razy)

Bima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Jak czyściciel łuk ?
« dnia: Maj 15, 2018, 07:21:58 pm »
Może i pytanie głupie ale jestem ciekawy jak dbacie o sprzęt ? Nie chodzi mi o cięciwę i kable tylko ocala resztę :-) jak i czym czyściciel gdy całość się zakurzy albo jak mi dzisiaj uwali błotem po położeniu w trawę ? :-) może przetrzeć całość brunoxem ? Czy są inne preparaty bezpieczne i przeznaczone ? Bo jednak brunox jest do broni ..

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Jak czyściciel łuk ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2018, 07:25:40 pm »
Ja tam stosuje paste do butow albo zeby szybciej bylo w kwasie maczam no ewentualnie myddlko z olejkiem migdalowym
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

Bima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Jak czyściciel łuk ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2018, 08:14:40 pm »
O właśnie ! Jak to na większości forum w internecie na taką właśnie odpowiedz liczyłem :-D a jak nie masz pasty do butów to wazelina ? Czy zastępujesz ja  lubrykantem ??  :-) .... Widzisz panie drogi nawet przy głupim pytaniu można się czegoś dowiedzieć ciekawego i wymienić jakimś doswiadcseniem... Więc zamiast pisać bzdury może coś ciekawego napisz :?: , dlatego to forum tak "kuleje " bo ludzie boją się zapytać o coś z pozoru głupiego :-)  a jak zapytają to trafię się taki mod ... :-D
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2018, 08:20:30 pm wysłana przez Bima »

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Jak czyściciel łuk ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2018, 09:30:45 am »
Spoko Bima nie spinaj sie tak. Wystarczy ci miekka gabka z plynem a mniejszy sprzet odkrecany pod biezaca woda potem ewentualnie papierowy recznik i na sloneczko aby porzadnie wyschlo. Teraz masz prawie 40 C w sloncu wiec godzinka i po klopocie.
P.s Od kiedy to luk kladzie sie na ziemi..
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

Munin

  • Gość
Odp: Jak czyściciel łuk ?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2018, 10:20:59 am »


P.s Od kiedy to luk kladzie sie na ziemi..
Zapewne od czasu wynalezienia łuku no bo wcześniej mogłoby być ciężko.

Ja używam wilgotnej ścierki, czasem szczoteczki do zębów, nigdy nie stosowałem bieżącej wody ale ja nie czyscilem bloczka tylko tradycyjne drewno-laminaty.