Autor Wątek: Poe Lang Assassin  (Przeczytany 4393 razy)

marclay

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 27, 2018, 10:53:28 pm »
sipap248
Nie chciałem nikogo obrażać, dużo sobie dopowiedziałeś, za dużo. Stwierdzenie, że nie lubię płacić za logo znaczy ni mniej ni więcej tylko to, że jak mam możliwość zakupu dwóch porównywalnej jakości produktów to wybieram ten tańszy, po prostu nie zależy mi na znaczkach. Nie znaczy to, że podważam jakość renomowanych firm, jak najbardziej rozumiem, że taki zakup jest obarczony najmniejszym ryzykiem, marka sprawdzona i wiadomo czego się spodziewać. Jak bym miał nieograniczony budżet to bym się nie zastanawiał i kupił bym od razu łuk z renomowanej firmy, może docelowo tak zrobię, ale na razie staram się dowiedzieć jak najwięcej o konkurencji, nawet tej mało znanej z Chin i zoptymalizować koszty, tym bardziej, że zaczynam łucznictwo i po pierwsze nie wiem, czy za pół roku nie zmienię zdania, po drugie już teraz wiem, że nie zamierzam pretendować do grona zawodników olimpijskich, traktuję ten sport czysto rekreacyjnie.

A o kiju w mrowisku powiedziałem bo już widziałem kilka innych wątków na tym forum gdzie na pytanie o jakiś konkretny łuk padała odpowiedź typu: kup lepiej PSE, dołóż kasy albo kup używany, więc spodziewałem się, że dyskusja może się ocieplić, ale jeszcze raz powtarzam, nie miałem intencji nikogo obrażać. Nie twierdzę, że są to złe rady, tyle tylko, że pytanie w tym wątku było o to czy ktoś miał ten nieszczęsny Poe Lang w ręku i czy może coś o nim powiedzieć a nie czy PSE lub Hoyt jest lepszym wyborem.
doozers odpowiedział bardzo merytorycznie i zwrócił uwagę na istotne luki w moim rozumowaniu i bardzo to doceniam.

Grzechu Re-x
Akurat z tego co zauważyłem to ten konkretny Poe Lang to nie łuk za 200zł tylko za 1500zł, więc za tą cenę spodziewałbym się dostać coś przynajmniej przyzwoitej jakości.
Zwróciłeś uwagę na ważną kwestię to jest dostępność części zamiennych i tu faktycznie może być spory haczyk, kolejny punkt do rozważenia.
Nie upieram się, że to jest dobry wybór, ale chcę mieć jakiś wybór i dla tego szukam różnych opcji.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2018, 11:00:33 pm wysłana przez marclay »

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 28, 2018, 12:44:20 am »
Dziękuję za kolejną przydatną odpowiedź, nie pomyślałem o tych problemach. Wychodzi na to, że z praktycznego punktu widzenia trzeba myśleć o oddzielnych łukach, ale to kwestia na przyszłość.
Czy dobrze wnioskuję, że w bloczkach z regulacją max. siła jest podawana dla max długości naciągu, idąc dalej max prędkość strzały również? Jeśli nic nie pomyliłem to dla klasycznych łuków siła podawana jest przy 28" naciągu?

Do niedawna, ja też bym o tym nie pomyślał, ale  przedwczoraj była dyskusja na Poradniku Łuczniczym na FB,
jak pogodzić żonę i męża na jednym łuku recurve z wymiennymi ramionami
i ktoś zwrócił uwagę, że nawet posiadając dwa komplety ramion to jest to upierdliwe
i najlepiej kupić dwa łuki :)

Ale skoro piszesz, że zaczynasz przygodę i chcesz rekreacyjne postrzelać z dzieckiem w ogródku,
to może przewrotnie zaproponuję, kup sobie jakiegoś recurve i być może uda się ustrzelić dwa ptaszki jedną strzałą :)

Ciągle nie wiem jakie to Twoje dziecko, ale napisałeś małe,
więc zakładam że nie jest to chudy długi nastolatek :)

A zatem pomysł jest taki.

Łuk recurve traci na sile z każdym calem naciągu poniżej 28". Mniej więcej 2# na cal.
Jeśli Ty dajmy na to masz ok 28" naciągu a Twoje dziecię powiedzmy 20/21"
to masz różnicę ok 16# między tobą a dzieckiem na tym samym łuku,
bez żadnych zmian z samego tylko faktu że łuk jest w innych rękach.
Przy takim układzie, kupując np. 26# łuk dla siebie, dla dziecka masz 10#
co może być w sam raz, zależy od wieku i siły dziecka.

Mam nadzieję że rozumiesz o co chodzi.
Przy takim podejściu, potrzebujesz tylko dwa komplety strzał. 

Z perspektywy 2 lat strzelania, powiem że fan jest wcale nie mniejszy,
jeśli nie większy.
Bloczek prze te 2 lata głównie leży w walizce,
a ja myślę czy dla fanu nie kupić jakiegoś huntera :)

Długoterminowo też wyjdzie taniej :),
bo jedyne co z czasem trzeba zmienić to cięciwa (20zł) i ew. podstawka pod strzałę (5zł)

Przy bloczkach koszta są nieporównanie większe, nie mówiąc już o koszcie początkowym.
Sam łuk to jeszcze mało.


Co do Twoich pytań to tak, dla łuku klasycznego jest tak jak napisałeś.
Jeśli chodzi o bloczki to nie mam pewności ale chyba tak. W końcu marketingowo podaje się max co się da wycisnąć :)

Co do zakupów u Chińczyków.
Moje doświadczenia są takie, że w tym sporcie od Chińczyków to można co najwyżej kupić komponenty do strzał,
ale posklejać je już lepiej własnoręcznie.

Tu na forum kolega kupił ślizgacz do bloczka z rolkami.
Był zadowolony z zakupu przez miesiąc.
Po miesiącu napisał ze nie poleca.

Zresztą w innych dziedzinach jest tak samo,
przykładowo bardzo popularna wiatrówka pistolet na CO2 Kandar CP1.
Niedroga, ale żeby dobrze strzelała, to raz że trzeba dobrze trafić,
dwa gruntownie ją przerobić.
Czyli jest to wdzięczny sprzęt i można z niego zrobić bardzo przyzwoitą wiatrówkę
ale trzeba włożyć w nią dużo pracy.

Drugi przykład, lornetki. Kupowałem niedawno 2.
Jedną w polsce za 70 zł (na Alli takie są za 40) i nie bardzo nadawała się do użytku,
po wymianie na inną było trochę lepiej ale dalej daleko do ok.
Drugą podobną kupiłem na Alli, jak na te standardy bardzo drogą, bo w górnych zakresach cenowych (150 zł)
Jest lepiej ale w porównaniu do Nikona to dalej są lata świetlne.

Tak więc tak to wygląda, ale pewnie zdajesz sobie z tego sprawę.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Munin

  • Gość
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 28, 2018, 02:12:54 am »
Co do pytania zasadniczego i tego od kija w mrowisko to obydwaj nie przejrzeliscie forum, bo jakby tak było trafilibyscie na wcześniejszy temat o tym łuku z opisem jednego magika który frezował gniazda ramion i udowadniał, że jak strzeli strzałą i włączy latarkę którą ma w stabilizatorze to strzały lecą z prędkością światła.
Co do samego polecania określonego modelu łuku zalecam zajrzeć do jakiegokolwiek polecanego sklepu łuczniczego (militaria.pl nim nie jest) i zobacz ceny łuków bloczkowych. Stinger nie jest niczym specjalnym ani wyrafinowanym, to jest przyzwoity łuk na entry level za przyzwoite pieniądze.

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 28, 2018, 09:37:19 am »
marclay
Ci co kupują nie markowy lub tańszy sprzęt, w zasadzie płacą drożej, bo z reguły kupują dwa razy, przekonałem się już o tym nie raz.
Nikt nie zabroni Ci kupować Poe Langa bo jak się uprzesz to i tak kupisz, ale wiedz że jak w to wejdziesz to zrozumiesz i kupisz po raz drugi, a jak Ci się nie spodoba to będziesz miał problem z pozbyciem się tego ;)
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 28, 2018, 09:58:17 am »
Nie znam sie, ale sie wypowiem.

Wydaje mi sie, ze sek tkwi w tym, ze trzeba po prostu zaakceptowac fakt, ze lucznictwo bloczkowe jest stosunkowo drogim hobby i jesli nie planuje sie wydawac kasy to lepiej odpuscic. I nie mowie tu o lucznictwie w ogole, ale czy nie lepiej kupic solidnego klasyka albo tradycyjny niz bloczek z najnizszej polki i uzerac sie z Chinska jakoscia? Zwlaszcza, ze tak jak mowiles jest to luk za 1500 a nie 200 zlotych.

Dziwia mnie takie dywagacja zwlaszcza jesli mowiles, ze poczytales juz troche forum.
No ale tak jak kolega wyzej napisal, jak bedziesz chcial go kupic to i tak kupisz.
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 28, 2018, 12:43:10 pm »
Mam wrażenie że kolega  marclay już zdecydował co chce kupić a na forum szuka tylko potwierdzenia słuszności wyboru. W takiej sytuacji całą tą dyskusję o kant du*y potłuc. Po co się zastanawiać czy kupić Mercedesa skoro można kupić Poloneza. W końcu jeden i drugi to samochód i oboma da się jeździć.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2018, 12:46:44 pm wysłana przez B-52 »
PSE Stinger X

marclay

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 28, 2018, 02:20:19 pm »
B-52
Trochę racji masz ale nie do końca. Myślałem raczej o porównaniu: Hoyt czy PSE to takie wypasione Audi z 4 strefową klimą, skórą itp, a mi potrzebny jest WW czy Ford w standardzie, klima oczywiście ma być ale już nie musi być automat itp. Może się mylę i nie ma tu klasy średniej w którą staram się celować.

I tak, zdecydowałem już, że kupuję klasyka Samick Avante żeby podszkolić technikę, pewnie rok co najmniej tak pociągnę, ale docelowo chcę sobie sprawić bloczek i dla tego już zaczynam szukać, im wcześniej coś zdecyduję tym więcej będę miał czasu na skompletowanie budżetu, niby mogę sobie kupić sprzęt od tak, ale żona raczej zadowolona nie będzie z nagłego zniknięcia 3tys z naszego budżetu.
Nie uparłem się na ten konkretny łuk czy firmę, po prostu tak jak wcześniej napisałem rzucił mi się w oczy i pomyślałem, że to nie musi być taki straszny złom, zapytać warto.
Na forum znalazłem 4 czy 5 pozycji gdzie ludzie pisali o Poe Lank, raz chyba właśnie konkretnie o tym modelu, coś tam było o modelu Rex, ale w sumie bez szczegułów. Pamiętam, że ktoś z uznanych forumowiczów swierdził w którymś z postów, że chińczycy się poprawili, ale nie dodał już jak bardzo, bo może tylko z tragicznie na coś prawie akceptowalnego i chodzi właśnie o doprecyzowanie tej kwestji. Mam taki zły nawyk, że jestem dociekliwy. Jak nie znajdę jakiejś rzetelnej recenzji tego łuku to na pewno wypadnie z listy potencjalnych opcji bo w ciemno nie zaryzykuję, ale z drugiej strony na razie czekam na jakieś konkrety o jego jakości od ludzi, którzy mieli z nim kontakt, lub chociać z innymi łukami od Poe Lang.
Prawdę powiedziawszy bardziej celuję w jakiś sprzęt od Diamond`a. Zresztą mam nadzieję, że w najbliższym czasie będę miał okazję wziąć w rękę dwa czy trzy różne bloczki i zobaczyć z czym to się w ogóle je bo jak na razie to tylko widziałem takie łuki ale okazji postrzelać nie miałem.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 28, 2018, 02:44:02 pm »
Klasa średnia w łukach bloczkowych to Hoyt Powermax, PSE Drive. Problem jest inny, masz za maly budżet.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 28, 2018, 06:55:05 pm »
Cytuj
Myślałem raczej o porównaniu: Hoyt czy PSE to takie wypasione Audi z 4 strefową klimą, skórą itp, a mi potrzebny jest WW czy Ford w standardzie

No tu raczej mamy sytuację Audi w podstawowej wersji kontra Polonez w podstawowej wersji za te same pieniądze. Do tego ten Polonez może mieć fałszowane osiągi i problem z częściami.

Np Bear Cruzer w zestawie kosztuje 1455 zł
Poe Lang w zestawie 1475 zł
(pomijam tu sensowność tych zestawów)

Zatem zadałbym pytanie gdzie tu mamy dopłacanie do marki? Jeszcze można by zrozumieć gdyby różnica cenowa wynosiła kilkaset złotych ale tu nawet mamy sprzęt lepszy za parę złotych mniej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2018, 07:01:50 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 28, 2018, 06:56:38 pm »
Ja chciałem tylko dodać,że zupełnie nie mam nic przeciwko zadawaniu pytań,nawet jak się juz one powtarzają i temat był kiedyś juz przerabiany. Naprawdę chętnie pomagam i odpowiadam na nawet powtarzające się pytania.
Ale nie akceptuję,jak ktoś kto szuka odpowiedzi, z góry zakłada czym może kierować się odpowiadający i jeszcze do tego jest świadomy,że może to wzbudzić kontrowersje. I mimo tego jednak wybiera taki format pytania.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500