Autor Wątek: Poe Lang Assassin  (Przeczytany 4394 razy)

Kirimoto

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Poe Lang Assassin
« dnia: Maj 09, 2018, 09:29:36 pm »
Ma ktoś może jakieś doświadczenia związane z tym łukiem? http://demilitar.pl/bloczkowe/15839-luk-bloczkowy-poe-lang-assassin-20-70-lbs.html

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2018, 09:53:11 pm »
Przecież prawie za tą cenę masz już markowe PSE albo Bear w budżetowym zestawie zamiast chińszczyzny o niewiadomych osiągach... ;)

https://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe-zestawy/2551-zestaw-luk-bloczkowy-pse-stinger-extreme-2018-custom.html

https://sklepluczniczy.pl/bear-archery/2514-zestaw-luk-bloczkowy-bear-wild-2017.html
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2018, 10:02:06 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Munin

  • Gość
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2018, 02:10:30 am »
Na naszej giełdzie jest Stinger za tysiaka do negocjacji.

Bima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2018, 09:12:20 pm »
Za 1200 kupisz PSE singera i na 10000% będzie pewniejszy jak ta chińszczyzna przyznanie znana marka i w razie czego znajdziesz pomoc :)

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2018, 08:26:08 am »
1200 to tylko początek ,ja w dwa lata wydałem koło 5000 a mam skromnego stingera.

marclay

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2018, 10:58:39 pm »
Na wstępie witam wszystkich i od razu wkładam kij w mrowisko;)
Pytanie brzmiało: "Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym łukiem?"  a nie czy lepszy jest markowy PSE itp.
Też mi mignął ten łuk przed oczyma i chętnie bym posłuchał opinii kogoś kto miał to ustrojstwo w ręku.

Oczywiście chętnie bym zakupił sprzęt PSE czy Hoyta ale prawda jest taka, że nie przepadam płacić tylko z logo. Dopiero zaczynam przygodę z łucznictwem i nie mam doświadczenia z łukami ale opierając się na doświadczeniu życiowym w innych dziedzinach stwierdzam, że często tańsze odpowiedniki mniej popularnych firm są równie dobre jak te markowe (zaryzykuję stwierdzenie, że czasem nawet lepsze), pytanie tylko czy tu mamy taką sytuację?

Z opisu wynika, że łuk ma bardzo szeroki zakres regulacji co dla mnie wygląda na sporą zaletę:
15-70 lbs
17-31 naciąg
310 fps
Jak dla mnie wygląda to fajnie. Z drugiej strony możemy dostać Diamond by Bowtech INFINITE EDGE PRO za około 200zł więcej, parametry na papierze praktycznie identyczne, pytanie jak w praktyce?

Na koniec dodam, że uwzględniając moje umiejętności strzeleckie to pewnie nie zobaczyłbym różnicy między tą sławną cobrą a porządnym sprzętem od PSE ;) więc pytanie czy kupując pierwszy łuk rzeczywiście jest sens szukać tylko w tych topowych firmach?

Pozdrawiam

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2018, 11:41:42 pm »
Cytuj
to pewnie nie zobaczyłbym różnicy między tą sławną cobrą

Zaręczam że zobaczyłbyś, a raczej poczuł i to od razu.

Cytuj
pytanie tylko czy tu mamy taką sytuację?

Że chinole lepsze od markowych?  ;D

Cytuj
Z opisu wynika, że łuk ma bardzo szeroki zakres regulacji co dla mnie wygląda na sporą zaletę:

Tak samo jak wiele łuków markowych.

Cytuj
15-70 lbs

Tylko po co komu 15 lbs?

Cytuj
310 fps

papier przyjmie wszystko, ale może. Tylko czy ktoś to mierzył?  ;)

Cytuj
płacić tylko z logo

1189 zł za markowy łuk to drogo?
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


piter1984

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2018, 12:04:11 pm »
...prawda jest taka, że nie przepadam płacić tylko z logo...

O kurde, takie rzeczy na tym forum? Pamiętaj, że są tu ludzie dla których na kubku kawy z maca musi być informacja, że produkt jest gorący.

Na koniec dodam, że uwzględniając moje umiejętności strzeleckie to pewnie nie zobaczyłbym różnicy między tą sławną cobrą a porządnym sprzętem od PSE ;) więc pytanie czy kupując pierwszy łuk rzeczywiście jest sens szukać tylko w tych topowych firmach?

Jak miałeś jakąkolwiek styczność ze sportami precyzyjnymi dostrzeżesz od razu, jak nie to pewnie po jednym traningu ;)

Munin

  • Gość
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2018, 12:15:11 pm »
Żeby zauważyć różnice w smaku wódki i bourbona trzeba skosztować obydwóch.
To samo dotyczy każdego innego zagadnienia w życiu.
Albo wierzysz na słowo tym co spróbowali albo ponosisz koszty nauki przez doświadczenie.
Twoja kasa, twoje zdrowie, twój czas.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 27, 2018, 12:47:35 pm »

Z opisu wynika, że łuk ma bardzo szeroki zakres regulacji co dla mnie wygląda na sporą zaletę:
15-70 lbs
17-31 naciąg

Jak dla mnie wygląda to fajnie.
Z drugiej strony możemy dostać Diamond by Bowtech INFINITE EDGE PRO za około 200zł więcej, parametry na papierze praktycznie identyczne, pytanie jak w praktyce?


Z tą szeroką regulacją siły łuku trzeba bardzo uważać,
bo jest tu trik marketingowy.
Producenci podają największą i najmniejszą wartość siły łuku
ale nie podają przy jakim naciągu można uzyskać te 15lbs.

Jeśli spodziewasz się że dajmy na to (strzelam) przy Twoich 28" naciągu
możesz regulować łuk od 15-70lbs to się srogo rozczarujesz.

15lbs ten łuk będzie pewnie miał przy jakichś 20" naciągu albo mniej,
przy dłuższych dojedzie do #30 albo i więcej.

Mam to przerobione, bo szukałem właśnie słabego bloczka na początek ale przy 28" naciągu.
I tylko Diamond daje się ustawić na 25# przy 28" inne schodzą co najwyżej do 29lbs albo więcej.

Nawet Stinger, choć ma szeroką regulację,
to w wersji  #70 można zjechać najwyżej do #35 jeśli dobrze pamiętam.
Tylko w wersji 40lbs można uzyskać jakieś #24 przy naciągu 28"
ale kolor tylko jeden do wyboru (różowy :) )
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

marclay

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2018, 02:30:52 pm »
doozers
dzięki za tą informację, to jest akurat bardzo pomocne.

Munin
Czasem wolę dobrą wódkę niż kiepskiego burbona. Po drugie przed zakupem bardziej kosztownych trunków staram się zasięgnąć opinii innych co już mieli styczność z danym towarem, to samo chciałbym zrobić tutaj, może akurat ten assasin jest jak naprawdę dobra wódka?

piter1984
Z tą cobrą to trochę z przymrużeniem oka mówiłem. Mam za sobą kilka godzin strzelania z klasyka, zarówno z dolnej półki jak i troszkę droższego i jak na razie wydaje mi się, że skupienie strzał w tarczy zależy raczej od mojej techniki lub raczej jej braku ;) wielkiej różnicy w wynikach nie zauważyłem. Zapewne z czasem gdy będę strzelał z większych dystansów i technika mi się poprawi sprzęt będzie miał większe znaczenie.

Jaco
Czasem te chińskie produkty są naprawdę dobre.
Cytuj
15-70 lbs

Tylko po co komu 15 lbs?
Mam małe dziecko, przy takiej regulacji teoretycznie moglibyśmy używać jednego łuku, a jak będzie rósł to łuk razem z nim. Taki tylko pomysł, nie koniecznie dobry, jeszcze to rozważam.

Cytuj
310 fps

papier przyjmie wszystko, ale może. Tylko czy ktoś to mierzył?
No właśnie o to chodzi w tym temacie, pytanie brzmiało czy ktoś miał ten łuk u siebie i może coś konkretnego powiedzieć o jakości, parametrach, czy chinole nakłamali bardzo mocno czy tylko trochę :D


doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 27, 2018, 04:02:20 pm »

Tylko po co komu 15 lbs?

Mam małe dziecko, przy takiej regulacji teoretycznie moglibyśmy używać jednego łuku, a jak będzie rósł to łuk razem z nim. Taki tylko pomysł, nie koniecznie dobry, jeszcze to rozważam.



Z tym strzelaniem to może być trochę upierdliwe przestawianie łuku, trochę to trwa.
Zazwyczaj wymaga przełożenia cięciwy na inne zaczepy w cam-ie,
i ustawienia konkretnej długości naciągu.
Tak więc strzelanie razem, można uskuteczniać na zasadzie:
dziś ja, jutro pociecha i na odwrót.
Ale szkoda gwintów w Cam-ach i kieszeniach,
szybko Ci się wyrobią (wszystko jest z aluminium)

Np. w Diamondzie jest tak, że żeby mieć np. siłę 10#,
to DL musisz ustawić na niecałe 20", dla Ciebie raczej za mało :)

Chyba że zrezygnujesz ze "ściany".
W Diamondzie jest taka opcja, żeby ustawić DL na nieskończoność,
czyli nie ma ściany wogóle i można ciągnąć do 30".

Ale jest haczyk.
Nie działąją wtedy Cam-y, nie ma let-off (zachowuje się trochę jak recurve)
i minimalna siła łuku wtedy do ok 23#.

Jest też kwestia wagi łuku. Wbrew pozorom bloczki są dość ciężkie.
Nie wiem jak małe jest to Twoje dziecko,
bo może mieć problem z dźwignięciem sprzętu.
Uzbrojony łuk taki dla juniorów (jak Diamond) waży zazwyczaj ok 2 kg.

Dla dzieci są fajne lekkie łuczki PSE Miniburner,
ale dla dorosłego za krótkie (zarówno ATA jak i naciąg).

Ew. jakiś carbon może być lżejszy, ale wtedy to ceny od 3 tyś.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2018, 04:25:00 pm wysłana przez doozers »
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

marclay

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 27, 2018, 05:29:42 pm »
Dziękuję za kolejną przydatną odpowiedź, nie pomyślałem o tych problemach. Wychodzi na to, że z praktycznego punktu widzenia trzeba myśleć o oddzielnych łukach, ale to kwestia na przyszłość.
Czy dobrze wnioskuję, że w bloczkach z regulacją max. siła jest podawana dla max długości naciągu, idąc dalej max prędkość strzały również? Jeśli nic nie pomyliłem to dla klasycznych łuków siła podawana jest przy 28" naciągu?

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 27, 2018, 09:15:23 pm »
Hm, po takim tekscie ,że "nie lubisz płacic za znaczek na markowych wyrobach" to od razu się jeże i tracę chęć do pomocy. Bo to sugeruje ,że te tutaj wszystkie osoby z doświadczeniem,które jednoznacznie polecają kupienie łuku ze sprawdzonej firmy,zapewniającego bezpieczne użytkowanie,zamiast jakieś chińskiej podróbki, lubią lansik z markowym wyrobem i zblazowani nie uznają nic co nie ma znaczka znanej firmy. Jak już szukasz pomocy u bardziej doświadczonych Kolegów,to przynajmniej nie obrażaj ich w taki zawoalowany sposób, sugerując parcie na markę.
Można było chyba zadać pytanie o ten sprzęt bez tego komentarza? No ale jak sam napisałeś,chciałes włożyć kij w mrowisko. Ja bym cię z tym Poe w tym mrowisku zostawił, za takie podejscie w swoich pierwszych postach na tym Forum.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 27, 2018, 10:19:53 pm »


Oczywiście chętnie bym zakupił sprzęt PSE czy Hoyta ale prawda jest taka, że nie przepadam płacić tylko z logo. Dopiero zaczynam przygodę z łucznictwem i nie mam doświadczenia z łukami ale opierając się na doświadczeniu życiowym w innych dziedzinach stwierdzam, że często tańsze odpowiedniki mniej popularnych firm są równie dobre jak te markowe (zaryzykuję stwierdzenie, że czasem nawet lepsze), pytanie tylko czy tu mamy taką sytuację?


Z łukami za 200 zł, jest dokładnie tak, jak z tanimi elektronarzędziami często sprzęt nie markowy jest jednorazowy i w większości do niego nie ma w ogóle części.

Do łuków markowych można kupić każdą część czy nawet śrubkę, czasem trzeba zamówić i sprowadzić to za wielkiej wody, ale jest.
Natomiast łuki te co "czasem mogą być lepsze" według ciebie, nieporównywalnie gorzej pracują, kiepsko jest z częściami i z serwisem bo to takie jednorazówki. 
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75