Autor Wątek: cam lean  (Przeczytany 1338 razy)

Bima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
cam lean
« dnia: Maj 09, 2018, 10:39:02 am »
Zastanawia mnie jedno w moim hoycie, dlaczego gdy ustawię Cama równo z cięciwą (od strzały ) to po naciągnięciu jest krzywo od lini cięciwy o j akieś 6mm ? jest tak krzywo że stoper ( moduł )górnego cama mija "scianę" albo z niej spada bokiem :-)... natomiast gdy ustawię cama w lini prostej do cięciwy gdy łuk jest naciągnięty to wtedy jest krzywo o jakieś 0,6mm gdy cięciwa jest nienaciągnięta ? :-) ktoś mi to wytłumaczy (hoyt carbon spyder 2016 ) zastanawiam się żeby oddać go do specjalisty bo tak być nie powinno, tylko czy da się coś z tym zrobić ????

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: cam lean
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2018, 11:54:08 am »
To jest normalne że cam lean zmienia się po naciągnięciu, powoduje to odciąg kabli. Ale skoro aż tyle że aż kabel mija moduł czy drawstopa to spróbuj ustaw tak żeby cam lean był na zero w pełnym naciągu. Tak jak wspominałem ustawianie cam leana w spoczynku na zero to tylko punkt wyjściowy ale większość łuków i tak strzela wtedy poprawnie. To nie jest tak że cam lean musi być idealnie na zero w pełnym naciągu czy w spoczynku. Ale ja nigdy nie miałem przypadku żeby takie klocki się działy przy cam leanie na zero w spoczynku...
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2018, 11:56:36 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Bima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: cam lean
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2018, 12:34:18 pm »
to że się zmienia to wiem :-) z tym że leci za bardzo do środka i spada z drawstopa przy mocnejszym naciągnięciu pomimo że timing jest ok, dolny cam jest idealnie na środku w tej chwili górny też ustawiłem tak żeby przy naciągnięciu był ok a w spoczynku "jest jak jest" do tego test papierowy wychodzi ok sprawdzałem na 3m do 20 i na każdej odległości jest ładna przestrzelina, i tam sobie myślę dlaczego tak jest :-) pozostaje albo ustawienie ok na spoczynku albo przy naciągnięciu, ale z tego co mi się wydaje ważniejsze jest żeby wszystko było prosto podczas naciągania jak w pozycji spoczynkowej, oczywiscie najlepiej jak było by tu i tu ale jak widać raczej niewykonalne w moim przypadku... mam w planach wysłać łuk na zmianę kabli i cięciwy w tym miesiącu i poproszę o ustawienie wszystkiego na glanc :-) tylko pytanie do kogo wysłać ? jeżeli nie chcecie robić reklamy to na pw, ja osobiście chcę wysłać do Broadhead.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: cam lean
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2018, 04:27:32 pm »
Jak chcesz to mogę zrobić komplet i założyć z regulacją. Jak coś to mail lub priv.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: cam lean
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2018, 04:38:10 pm »
ja w moich Hoytach zawsze ustawiam górnego cama tak, że jak (w stanie spoczynku) przyłożę strzałę do górnego cama to mniej więcej na wysokości D loopa przecina ona cięciwę. Czyli Cam lean jak najbardziej występuje :). Miałem kiedyś Problem z przestrzeliną i na AT dostałem od jakiegoś amerykańca taką radę (lata temu). Do dziś każdy Hoyt u mnie jest/był tak ustawiony i żadnych problemów nie ma. Oczywiście nie twierdzę, że to ma być zasada ale u mnie tak działa. Powodzenia.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Bima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: cam lean
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2018, 05:17:38 pm »
A widzisz ! Też mam tak ustawione w tej chwili bo wtedy podczas naciągnięcia jest prosto :-) inaczej nie jest a nie chciał bym żeby cięciwa spadła przy naciąganiu cZy tam strzelaniu :-) bo odchyl był z 6mm . Dzięki za info