Autor Wątek: Pierwszy Łuk - Wschodni  (Przeczytany 3705 razy)

Aralka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Pierwszy Łuk - Wschodni
« dnia: Kwiecień 30, 2018, 11:55:01 pm »
Witajcie :)
Otóż sprawa wygląda tak, że za 3 miesiące mój facet ma urodziny i cały czas mi marudzi, że chciałby sobie kupić Łuk wschodni.

Wszystko pięknie i fajnie, ale ja jestem w tej kwestii kompletnie zielona i nie wiem od czego zacząć. Cena tak naprawdę nie gra roli, problem polega na tym ze widzialam juz mnóstwo łuków które są jakimś cudem wręcz identyczne do tych, które można ściągnąć z alliexpress za grosze.

A co za tym idzie, poprostu nie znam żadnego sklepu który oferuje łuki/strzały naprawdę dobrej jakości

Czy moglby ktoś mi podać linki do sklepów, firm, gdzie nie musialabym sie martwic o jakość? :)
Druga sprawa, dobór strzał do takiego łuku. jakie byłyby najlepsze ?
No i ostatnie - naciąg.. jaki jest najlepszy na początek?

Z góry bardzo wam dziękuję za pomoc :)

bartekchev

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Pierwszy Łuk - Wschodni
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2018, 09:48:45 am »
http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=6194.0

Ja kupowałem w sklepluczniczy.pl polecam, sklep-robinhooda.pl polecam ale czekałem dłużej na zamówienie, bowhunting.pl ciekawy towar często niedostępny gdzie indziej - troszkę droższy, centrum-łucznicze.pl oni mnie trochę zdenerwowali ale nie jest źle

W każdym z tych sklepów powinni Ci odpowiednio doradzić

Munin

  • Gość
Odp: Pierwszy Łuk - Wschodni
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2018, 11:54:39 am »
Łuk wschodni to nazwa worek tak jak karate czy kung-fu.
Nie porywaj się na aliexpress, tanie nie zawsze jest słabej jakości ale przeważnie jest tak właśnie.
Odpowiedz na kilka pytań i coś dobierzemy w miarę możliwości znośnego cenowo.
Twój facet strzela naciągając łuk 3ma / 2-ma palcami czy może spustem?
Chce tego wschodniaka do strzelania 3ma / 2ma palcami czy kciukiem?
Jaką ma długość naciągu? (jeśli nie wiesz zmierz długość strzały od dna rowka gdzie wchodzi cięciwa do początku grotu)
Jakiej mocy łuków zazwyczaj używa o ile używa?
Tak na ślepo polecę SKB50 lub Mind50, ten sam łuk ale jeden jest z karbonem w ramionach, nadaje się do strzelania z palców i kciuka ale ma bardzo ograniczona długość naciągu. Nie zaleca się naciągać dalej jak 31" bo może pęknąć.

Bartoliomeus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Pierwszy Łuk - Wschodni
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2018, 05:11:23 pm »
Hej,
Ja kupowałem w Łuksporcie
http://luksport.pl/pl/p/Luk-White-Feather-PRECIOUS-48/1037
Jak masz możliwość to pojedź osobiście, w sklepie pracuje Pan Norbert Kopczyński, dla mnie guru łucznictwa konnego:)
Jeśli w grę wchodzi tylko wysyłka to też polecam Łuksport, jest największy wybór łuków wschodnich i są chyba najtańsze w internetach :)
Co do długości łuku to zależy od wzrostu, choć moim zdaniem im krótszy tym lepszy ale trudniejszy do opanowania.
Strzały możesz za jednym zamachem kupić w Łuksporcie, nie ma chyba na stronie ale Pan Adam pięknie robi Eastony Inspire z piórkami-27 zeta za sztukę.
Tańsze są w e-łuku bo jak kupisz zestaw 5 to wyjdzie 20 zeta za sztukę plus przesyłka. Nie widziałem ich jednak na żywo. Na początek chyba nie ma sensu inwestować w lepsze strzały, a te z piórami są z założenia droższe.
Pozdro.