Autor Wątek: technika strzelania z łuku gołego barebow (CB)  (Przeczytany 27441 razy)

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: technika strzelania z łuku gołego barebow (CB)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 25, 2009, 09:05:24 pm »
Jest jeszcze jedna ciekawa technika "palcowa", dla łuków pozbawionych celowników:



gdzie strzała jest na wysokości oka a ręka cięciwna, standardowo - na brodzie.


niehc mi ktoś to wyjaśni...gdzie jest środek łuku?? czy ręka która trzyma cięciwę czy strzała leży na srodku a ręka zdecydowanie niżej. Jak to się ma do podstawki?? na początku strzelałem z palców z bloczka miałem podstawkę lekko wychyloną na lewo  jeden palec nad strzała a dwa kolejne pod ale jakby to wszytko zdawało się być na środku ::)... strasznie mnie zaciekawił owy obrazek tylko jakby nie do końca go rozumiem nigdy też na żywo nie widziałem żeby ktoś tak stzrelał
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

kissielec

  • Gość
Odp: technika strzelania z łuku gołego barebow (CB)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 25, 2009, 10:15:28 pm »
Trzy sposoby celowania: liniowy, trójkątny, prostokątny (z celownikiem)


http://www.archery.org/UserFiles/Document/FITA%20website/04%20Development/Beginners_Manual/BeginnersManuel-e.pdf

a co do sposobu liniowego, jak na wcześniejszych obrazkach, to nock-point jest zawsze normalnie - czyli tak by strzała tworzyła z cięciwą kąt prosty + ew. przewyżka. Natomiast chwyt ręką jest odpowiednio poniżej strzały.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2009, 10:37:38 pm wysłana przez kissielec »

humungus

  • Gość
Odp: technika strzelania z łuku gołego barebow (CB)
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 13, 2019, 01:35:00 pm »
Arcyciekawy wątek, tez mam takie skojarzenia z filmami Rambo itp.

W młodości strzelało się z samoróbek właśnie tą techniką, to tak jakby odpowiednik strzału z biodra karabinem - przeciwnik   się tego nie  spodziewa. Można to z czasem intuicyjnie opanować na coraz większy dystans, ale wymaga to sporej praktyki.

Na pewno w lesie przy polowaniu na małych dystansach jest to przydatne. Do tego mamy odciążony łuk.

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: technika strzelania z łuku gołego barebow (CB)
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 11, 2019, 06:00:35 pm »
Tak, mnie też ciekawi ten wątek. Ktoś strzela z bloczka instynktownie z palców i może coś więcej o tym napisać?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Ełczanin

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: technika strzelania z łuku gołego barebow (CB)
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 12, 2019, 10:43:14 am »
Strzelam z palców w rękawicy z PSE Silverhawk (od 2003) i Reflex Caribou rocznik 2008 niestety z celownikami ale chyba niedługo je zdejmę bo tylko rozpraszają. Wbrew pozorom pierwszy prymitywny na stalowych linkach ale strzela bardzo celnie i przyjemnie. Drugi jeszcze celniej i "dostojniej"! Do spustów (nadgarstkowych) mam inne bloczki - znacznie krótsze.