Autor Wątek: Carbon spyder 30 - pytanie o kable  (Przeczytany 1917 razy)

Bima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Carbon spyder 30 - pytanie o kable
« dnia: Kwiecień 12, 2018, 01:18:30 am »
Zastanawiam się czy to normalne że podczas naciągania i strzelania york przysłania mi kawałek celownika z prawej strony nie wchodzi on na piny ale jest w świetle peep - celownik :-) ??  zaczyna mi bić na dekiel...  nie pamiętam czy było tak od początku czy coś się popsuło przestawilo?



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2018, 07:28:39 pm wysłana przez Bima »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Carbon spyder 30 - pytanie o york
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2018, 08:26:05 am »
A co to jest york ? Lecz co by nie było , to nic nie powinno przysłaniać lipka widzianego przez peepa . Może masz jakiś wielki peep sight i przez to widzisz inne elementy. A powinieneś widzieć tylko wpisane lipko( dość ciasno) w okrąg peppa.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

sikora

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 136
Odp: Carbon spyder 30 - pytanie o york
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2018, 10:53:49 am »
york przysłania mi kawałek celownika z prawej strony ... czy coś się popsuło przestawilo?

nie strzelaj do psa, nawet jeśli to york :D myślę, że słownik "poprawił" NOCK w każdym razie jako niebloczkowiec mogę się odnieść do drugiej części - zazwyczaj to strzelec się psuje i jego postawa :) ile to już razy miałem tak, że nagle musiałem przesuwać się z celownikiem lewo/prawo i to nie o milimetr tylko z pól centymetra bo nie wiadomo dlaczego przyjmowałem inną postawę i inny punkt kotwiczenia mimo, że wydawało mi się, iż robię wszystko tak samo jak zwykle ;)
Samick Polaris 30# 70"
Easton Inspire 630

Hoyt/Easton T/D4 Gold Medalist H25 - 70" 34#
Staby AGF-CA
AVALON CARBON COMPOSITE 600

WNS Forged Elite Alpha H25
SF Archery Elite Carbon Hight Foam 70" - 34#
Shibuya DX Gold Tip, klicker Beiter Silver,

Bima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Carbon spyder 30 - pytanie o york
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2018, 07:07:05 pm »
chodzi mi o kabel na który wszędzie w filmach mówią yoke może inaczej się to pisze. mam nadzieje że zdjęcie rozwiążę wątpliwości że nie o psa chodzi :P :)  ;D ;D gdy trzymam łuk w ręce a nie w nodze jak na zdjęciu... ;) kabel "Y" jest w miejscu mniej więcej jak narysowałem czerwoną kreską.  może faktycznie zacząłem się garbić ... jak przytulę się bardziej do cięciwy to kabel "y" kryje się za pipem ;) mam nadzieje że wszyscy wiedzą co to pipa  ;D ;D ;D ;)





A co to jest york ? Lecz co by nie było , to nic nie powinno przysłaniać lipka widzianego przez peepa . Może masz jakiś wielki peep sight i przez to widzisz inne elementy. A powinieneś widzieć tylko wpisane lipko( dość ciasno) w okrąg peppa.

peep jest dobrany idealnie i jest jak piszesz... tylko ten "Y" wchodzi w okrąg . zdaje mi się że wiem co się stało :-) podczas woskowania przesunęła mi się pętelka do opieram ją o czubek nosa o jakieś 8mm przez co ostatnio nie wiedzieć czemu musiałem podnosić celownik , teraz gdy ją przestawiłem celownik jest pod kablem... mam nadzieje że to był problem bo w przeciwnym razie nie mam pojecia :-D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2018, 07:53:55 pm wysłana przez Bima »

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Carbon spyder 30 - pytanie o kable
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2018, 10:11:28 pm »
Chyba że zluzowała ci się śrubka mocująca odciąg kabli, wtedy odciąg mógł się przekręcić i kable przesunęły się w lewo. Sprawdź czy odciąg nie obraca ci się w majdanie.
PSE Stinger X

Bima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Carbon spyder 30 - pytanie o kable
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2018, 12:20:46 am »
Śrubka jest ok nic się nie poluzowała i nic się nie obraca bo niema rakiem możliwości :-)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Carbon spyder 30 - pytanie o kable
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2018, 03:01:40 am »
Kolego nie wiem czy dobrze zrozumiałem to co napisałes o petelce bo robisz straszne literówki i jest to niekiedy niezbyt czytelne. Ale jesli dobrze zrozumiałem,napisałes że opierasz pętelkę o czubek nosa? Tak absolutnie się nie kotwiczy. Cięciwa po naciagnięciu ma ci owszem przebiegać w okolicy czubka nosa,ale pętelka ma być w okolicy żuchwy(delikatnie za nią) a nie przy czubku nosa. Niech ci ktos zrobi zdjęcia jak trzymasz naciągnięty łuk i kotwiczysz,to może cos uda się doradzić.Normalnie nie ma szansy, by zobaczyć górny yok w tle lipka celownika.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Bima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Carbon spyder 30 - pytanie o kable
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2018, 06:23:28 am »
Wybacz literówki :-) pisze z telefonu i czasami coś przekręci :-) nie chodzi mi o dloop,  pisząc o petelce miałem na myśli coś jak kisser burton z tym że ja mam zrobiona pętelkę "koralik z owijki" który dotyka do czubka nosa, by za każdym razem twarz była w tym samym miejscu.  cieczowa przebiega przez czubek nosa. Następnie kącik ust a dloop jest niżej na szczęce :)  edit : sprawdziłem dzisiaj camy i wszystko pracuje równo i jest w lini..  nic się nie przechyla i jest sztywno,  sciagacz na kable jest dokrecony a kable są w rolkach :-/ co to może być? I dlaczego tak się dzieje z centrum luczniczego gdzie kupowałem odpisali mi : Tak, to normalne przy Hoyt'ach (nie wszystkich, ale kilka modeli tak ma).
Ja przy swoim Pro Defiancie 30 zrobiłem po prostu kawałek owijki w tym miejscu, żeby je troszkę "spiąć", ale nie można przesadzić, żeby nie wykrzywić bloczka.
Nie jest konieczna do tego maszynka, można to zrobić ręcznie.
Ja używałem najtańszej nitki (link niżej), trzyma się do dzisiaj (a robiłem to dokładnie rok temu). Jeszcze dzwoniłem i podobno to normalne w modelu z ata 30 bo jest dość długi ten yoke i dlstego
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2018, 02:09:09 pm wysłana przez Bima »