Autor Wątek: Prośba o opinię  (Przeczytany 5381 razy)

Barton

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Prośba o opinię
« dnia: Kwiecień 07, 2009, 03:02:53 pm »
Witam serdecznie,
Jestem nowy w temacie łucznictwa i mam prośbę o opinię. Chcę kupić sobie łuk i rozważam następujące:
SAMICK DEERMASTER
SAMICK LEOPARD
oraz
SAMICK MIND 10
Co sądzicie o tych łukach? Czy od SAMICK MIND 10 różnią się tylko brakiem możliwości dołączenia celownika?
Skłaniam się ku Deermaster ale może są jakieś argumenty przeciwko temu łukowi na rzecz dwóch pozostałych?
A może najlepszym rozwiązaniem będzie dołożenie trochę i kupno
SAMICK SHT?

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2009, 03:35:06 pm wysłana przez Barton »

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Prośba o opinię
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2009, 09:22:36 pm »
Hej

Każdy z wymienionych łuków jest dobry-z tym że MIND 10 jest bardziej "sportowy" zwłaszcza jeśli chodzi o kwestię siły naciągu,poza tym posiada gniazda do wkręcenia całego tego "żelastwa"(stabilizatory,buttony i celowniki).
Deermaster i Leopard a także SHT to już łuki bardziej myśliwskie(bez możliwości wkręcania czegokolwiek-no może poza SHT tam jest taka opcja),większy jest tez zakres siły ramion aż do 60#
Ogólnie łuki Take Down (składane)są bardzo sprawne nawet przy niewielkich siłach.
Jeśli nie zamierzasz się zbytnio wysilać(naciąg poniżej 40#) to uważam że każdy z nich będzie dobry(chyba że chcesz strzelać sportowo to wtedy tylko MIND lub Polaris).
Deermaster, Leopard i jeszcze kilka innych, idealnie nadają się do intuicyjnego strzelania np. w zawodach typu 3D (kat. TR-RB)
Generalnie w łukach myśliwskich ew. stosowanie celownika może być dość kłopotliwe z uwagi na niskie okno w majdanie...

Zanim kupisz musisz zdecydować jaki rodzaj strzelania bardziej Cie kręci...

Pozdr
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2009, 09:31:25 pm wysłana przez N.E.M.O »

Barton

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Prośba o opinię
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2009, 11:45:59 am »
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Interesuje mnie jedynie strzelanie rekreacyjne i dobra zabawa więc zdecyduje się na Leoparda.
Mam tylko jeszcze niepewność co do siły naciągu. Dla dorosłego faceta 50 będzie optymalne?

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Prośba o opinię
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2009, 04:42:40 pm »
Cytuj
Dla dorosłego faceta 50 będzie optymalne?

No wiesz...ja też jestem dorosłym facetem ale 50-tka jest dla mnie jak "guma do gaci" ;)
Jeśli chodzi o siłę naciągu to nie ma reguły-niektórzy nigdy nie przekraczają 45 # a innym marzy się 110 #...
Domyślam się ze będzie to Twój pierwszy łuk-wiec na pewno 50 wystarczy-chociaż z początku może nie być Ci łatwo ;) ale wszystko jest sprawą treningu.
 
powodzenia

Tomasz_SB

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Prośba o opinię
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2009, 02:48:23 pm »
Cytuj
Dla dorosłego faceta 50 będzie optymalne?

Ech moim zdaniem z kolei jak na pierwszy łuk 50# to będzie sporo za dużo i się zniechęcisz do łucznictwa.
Co jak co, ale nawet największym bysiom drżą ręce jak naciągną pierwszy raz 50#. Może pierwszy i drugi raz naciągniesz, ale potem będą problemy z utrzymaniem techniki.
Ja jestem sporej postury i zaczynałem od 35# i uważam, że to optymalny start.
Po roku przesiadłem się na 45# i wcale łatwo nie jest, tym bardziej, że przyzwyczaiłem się już trochę do strzelania z bloczka  ;D

Odie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: Prośba o opinię
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2009, 10:54:44 am »
Zgadzam sie z Tomaszem - kup sobie ok 32-35#.
Na poczatek bedzie w sam raz.

Plusem lukow skladanych jest m.in. to, ze zazwyczaj (o ile producent oferuje taka opcje) mozna wymienic tylko ramiona na mocniejsze zamiast kupowania calego majdanu.
1. 21'' "Warf" Black Jenings Lightning  / Samick Universal Glass - 32#@28
2. 23'' Hoyt Radian / Win & Win Winus - 34#@28
3. Dwa "Bisoki" - angielskie z malym refleksem - 34 & 41#@28
Strzaly: Easton Redline oraz swierkowe  :)