Autor Wątek: piny w celowniku a cięciwa  (Przeczytany 3949 razy)

Bima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
piny w celowniku a cięciwa
« dnia: Kwiecień 03, 2018, 06:15:56 pm »
Tak się zastanawiam czy gdy patrzymy na łuk od strony strzelca ;) i zrównany cięciwę z grotem to czy w tej samej linii powinny być piny celownika ? bo u mnie są lekko z lewej :) nie wpływa to na strzelanie bo na każdej odległości od 20-50m strzały są w pionie... nie ucieka do lewej ani nic się nie dzieje, zastanawiam się czy każdy tak ma ? czy może takie ustawienie jest związane z tym ze strzelam w okularach ? test papierowy wypadł przyzwoicie. https://www.fotosik.pl/zdjecie/51516423540839b7 edit: tutaj widać to ciut lepiej https://www.fotosik.pl/zdjecie/01ef43f0fff53057
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2018, 06:41:45 pm wysłana przez Bima »

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: piny w celowniku a cięciwa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2018, 06:34:02 pm »
Do prawidłowego celowania masz zgrać peep-sight (przeziernik) z pierścieniem celownika i odpowiedni do odległości pin na celu, to wszystko. Cięciwa służy do czego innego niż celowanie  ;) :)
PSE Stinger X

Bima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: piny w celowniku a cięciwa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2018, 06:43:35 pm »
Do prawidłowego celowania masz zgrać peep-sight (przeziernik) z pierścieniem celownika i odpowiedni do odległości pin na celu, to wszystko. Cięciwa służy do czego innego niż celowanie  ;) :)
hehehe wiem :-) :-P zwyczajnie zastanawiam się czy nie powinno to być w jednej lini ? :) nie to że szukam dziury w łuku :P zwyczajnie się zastanawiam jak to wygląda u was ?

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: piny w celowniku a cięciwa
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2018, 07:02:48 pm »
Zależy od łuku. Rożnica pomiędzy linią cięciwą - strzała - celownik jest mniejsza, jak jest elastyczna prowadnica odciągu kabli. W każdym PSE, które miałem z Flex Slide ta linia pokrywała się z pinami celownika. W Hoyt, Mathews, Elite już tak jednak nie jest.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Bima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: piny w celowniku a cięciwa
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2018, 07:39:56 pm »
O widzisz :) w takim razie rozwiałeś moje wątpliwości ! mam hoyta Carbona z prowadnicą Zero Torque a ona z tego co widzę jest mało elastyczna :) przy okazji inne pytanie, różnica pomiędzy lewą a prawą stroną ramion jest około 1,8mm to bardzo źle ? z jednej mam 77,1 z drugiej 69,9 i nie wiem czy ustawiać kable czy taka różnica niema aż takiego znaczenia ?

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: piny w celowniku a cięciwa
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2018, 07:54:36 pm »
No, ale różnica mierzona wedle czego, skąd te pomiary 77,1 i 69,9 ?
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Bima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: piny w celowniku a cięciwa
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2018, 08:09:18 pm »
chodzi mi o długość ATA :-) z lewej i z prawej

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: piny w celowniku a cięciwa
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2018, 08:22:35 pm »
Jak strzały latają dobrze to taka różnica jest bez znaczenia. To wcale niekoniecznie musi być idealnie równo ustawione.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2018, 08:24:25 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: piny w celowniku a cięciwa
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2018, 08:24:51 pm »
W normie, jak byłoby z 5-8mm różnicy to znaczy, że strzeliły łożyska w camie po stronie z większym wymiarem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2018, 08:27:10 pm wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Bima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: piny w celowniku a cięciwa
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2018, 08:30:45 pm »
podciągnąłem yorka z jednej strony o połowę obrotu i jest różnica 1mm tak więc jest tym bardziej w normie :) teraz trzeba będzie ustawić timing... niby łuk nowy wiec zdawało mi się że wszystko powinno hulać i być idealnie ale jak widać nie jest minęła euforia z nowego zakupu i zacząłem oglądać :P jeżeli chodzi o timing to różnica jest z 3-4mm na górnym camie, mam dwustopniowy naciąg :-)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: piny w celowniku a cięciwa
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2018, 08:32:30 pm »
No i mierzenie tego w taki sposób nie ma sensu, cam lean się ustawia względem płaszczyzny cięciwy, a nie mierząc ATA z dwóch stron ramion. Najlepiej przyłożyć strzałę do górnego bloczka i tak kręcić yokami aby strzała była równoległa do cięciwy. I wtedy mamy wyjściowe ustawienie do ew. dalszych regulacji.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2018, 08:35:45 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Bima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: piny w celowniku a cięciwa
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2018, 08:43:23 pm »
Najlepiej przyłożyć strzałę do górnego bloczka

sprawdziłem i ucieka jakieś 1,5mm do do stringstopera.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: piny w celowniku a cięciwa
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 03, 2018, 08:44:41 pm »
Hoyt ma wszystkie ramiona o tej samej sztywności, więc górny cam lean musi być aby kompensować nierówne obciążenie przez boczne kable i odciąg. Jak pisał Jaco, ustawienie tego aby było równo z obu stron to w Hoycie proszenie się o problemy z tuningiem łuku.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Bima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: piny w celowniku a cięciwa
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 03, 2018, 08:49:50 pm »
Rozumiem. Czyli lepiej ustawić ze strzałą ? edit: ustawiłem tak jak napisałeś Jaco no i co się okazało :) po ustawieniu idealnie od strzały mierzyłem na oko oraz suwmiarką i jest idealnie równolegle, ATA ustawiło się z obydwu stron na 70,1cm lewa i prawa, do tego ustawiłem timing była różnica 6mm... przekręciłem kabel o 3 obroty i jest wszystko ok, jutro o ile czas pozwoli to puszczę przez papier i zobaczymy co z tego wyszło :-) edit 2: swoją drogą nie należy wierzyć sprzedawcy że wszystko jest idealnie...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2018, 10:26:32 pm wysłana przez Bima »