Autor Wątek: Trzymanie strzał w ręce łucznej przy strzelaniu z kciuka/zekiera  (Przeczytany 3830 razy)

jack777

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Ostatnio próbowałem trochę pokombinować i trzymać strzały w ręce łucznej ale albo coś robię źle albo wymaga to sporo treningu.  Albo obie te opcje na raz :)

Kojarzycie czy gdzieś w czeluściach internetu ktoś opisuje jak to robić prawidłowo/skutecznie?


Bartoliomeus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Trzymanie strzał w ręce łucznej przy strzelaniu z kciuka/zekiera
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2018, 01:22:18 pm »
Siema,
chyba robisz coś źle :) bo o ile nie chcesz mieć od razu 12 strzał w ręce łucznej (widziałem takie cuda :)), to jest to całkiem proste. Sam jestem dość sporym antytalenciem, ale po paru minutach treningu strzelałem z 3 strzałami w palcach. Technik jest całe multum, ja trzymam strzały około 1/3 długości przy piórach, grotami do góry - palec wskazujący i mały pod strzałami, a środkowy i serdeczny nad strzałami, kciukiem trzymam majdan. Skomplikowanie brzmi, ale jest proste :)
Zawsze możesz też trzymać strzały w ręce cięciwnej pomiędzy palcami, trzeba tylko uważać na sąsiadów na stanowisku:)

Munin

  • Gość
Odp: Trzymanie strzał w ręce łucznej przy strzelaniu z kciuka/zekiera
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2018, 06:58:03 pm »
Ja mimo wszystko trzymalbym łuk mając palec mały i serdeczny zaciśniety na łuku a pod środkowym i wskazującym strzały. Przy takim trzymaniu strzał da się rotować łukiem spokojnie.