Autor Wątek: Moduły do łuku apex 7 i 8  (Przeczytany 1292 razy)

sajmon

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Moduły do łuku apex 7 i 8
« dnia: Luty 18, 2018, 01:38:34 pm »
Czołem
Po dosyć długim oczekiwaniu dojechała do mnie nowa zabawka. Udało mi się wielkim fartem kupić pięknego apexa 7. Jest z łukiem tylko jeden drobny szczegół który nie do końca mi pasuje. W ogłoszeniu było że to jest wersja 28cali. Po dojściu paczki okazało się ze tak na serio moduł jest 30R ale jak później się dowiedziałem jest to moduł od Apexa 8, trochę różni się od wersji z siódemki, łuk ma trochę inną pracę, traci parę fps ale też długość naciągu jest mniejsza niż by to wynikało z oznaczenia na module. Po pierwszym strzelaniu wydaje mi się że długość naciągu jest minimalnie za długa. Dojście do ściany wymaga żebym cofnął rękę trochę dalej do tyłu co dla mnie też jest trochę mniej wygodne i męczące. Fakt że przez parę miesięcy nie strzelałem a łuk jest dosyć ciężki i pewnie po jakimś czasie idzie się przyzwyczaić. Czy ktoś ma jakieś praktyczne doświadczenie na temat wymiany modułów między apexami 7 i 8 oraz jak to w praktyce wygląda z tymi oznaczeniami ?
Łuk 1: Rozbow Czapla 42#
Łuk 2: Rozbow Turek 40#
Łuk 3: Mathews Apex 7 60#
Spust: T.r.u. Ball st-4
Celownik: Shibuya Ultima CPX + CBE Scope 1.5/8"
Podstawka: Trophy Ridge Micro Tack Driver
Stabiki: Cartel Balkan 30"/12"

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Moduły do łuku apex 7 i 8
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2018, 07:45:25 pm »
Hmm ale o ile dobrze pamiętam to APEXy nie mają wymiennych modułów. Tam jest cam na daną długość naciągu. Chyba że pisząc "moduł" masz na myśli cały dolny bloczek.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sajmon

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Moduły do łuku apex 7 i 8
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2018, 10:32:40 pm »
Chodziło mi o cały dolny bloczek, to jest monolit bez wymiennych części. Znalazłem już małe potwierdzenie wymienialności tych bloczków, w sklepie robinhooda, opis bloczka 28r poniżej. Wychodzi że ten 30R z apexa8 działa jak 28,5 z apexa7, czyli jest o jakieś 0,5 cala za długi jak dla mnie. Wrzucę temat na giełdzie, może ktoś będzie miał na wymianę albo sprzedaż.

model: APEX-7 28R
na długość: 28"  do łuku APEX-7
wersja: RH
let-off: 65%
kompatybilny na długość: 29.5" do łuku APEX-8 ( Cam 29.5 )
Łuk 1: Rozbow Czapla 42#
Łuk 2: Rozbow Turek 40#
Łuk 3: Mathews Apex 7 60#
Spust: T.r.u. Ball st-4
Celownik: Shibuya Ultima CPX + CBE Scope 1.5/8"
Podstawka: Trophy Ridge Micro Tack Driver
Stabiki: Cartel Balkan 30"/12"