Autor Wątek: POWRÓT DO STRZELANIA PO PEWNYM CZASIE, PROCEDURY ZWIAZANE Z WYROBIENIEM LICENCJI  (Przeczytany 6350 razy)

koksik

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Witam, chciałem wrócić do strzelania z łuku małej przerwie. Pytanie moje brzmi, czy orientuje się ktoś jakie są procedury pozyskania licencji? parę lat temu reprezentowałem barwy pewnego klubu i posiadałem licencję. obecnie od ok 3 lat nie trenuję w tym klubie i nie reprezentowałem go na zawodach. Teraz chciałbym wyrobić sobie licencję jako niezrzeszony. czy jest to możliwe? jakie są procedury?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Wypełniasz wniosek ze strony PZŁuczu uiszczasz opłatę i powinno wystarczyć.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


koksik

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
No właśnie nie. dostałem pismo zwrotne,że należy to zrobić zgodnie z regulaminem PZŁucz. jeszcze jest dodatkowo opłata na rzecz PZŁucz 1000 zł. tylko nie wiem na co i za co. Myślałem ,że może ktoś przerabiał ten temat.

nairaM

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Witaj.
Ja ponad dwa lata temu wypełniłem wniosek ze strony  PZŁucz. zaznaczyłem jako niezrzeszony i pierwsza opłata za wpis i nadanie licencji zapłaciłem 150 zł. Ponowne roczne przedłużenie licencji to 50 zł za dany rok.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Na moje to jak nie jesteś członkiem poprzedniego klubu od 3 lat to karencja dawno minęła i przepisy o zmianie barw klubowych nie powinny mieć zastosowania.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Munin

  • Gość
Tak sobie myślę, że się patafile dobrze regulaminem ustawili

Cytuj
4. Klub do którego przechodzi zawodnik wypłaca klubowi macierzystemu zawodnika – 90 % wysokości ekwiwalentu obustronnie uzgodnionego, zaś pozostałe 10 % wpłaca na konto PZŁucz. Niniejsza opłata na konto PZŁucz nie zależnie od kwoty transferowej nie może być niższa od kwoty 1 000 zł.
5.W przypadku zmiany barw klubowych po okresie rocznej karencji ustala się ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika w zależności od posiadanej klasy sportowej:
a. klasa mistrzowska międzynarodowa – równowartość 50 000 zł
b. klasa mistrzowska krajowa - 30 000 zł
c. klasa pierwsza – 20 000 zł
d. klasa druga – 10 000 zł
e. klasa trzecia – 5 000 zł
6. Klub przyjmujący zawodnika, który odbył roczną karencję, wypłaca na rzecz
klubu dotychczasowego w/w ekwiwalent za wyszkolenie.

koksik

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Właśnie ten regulamin jest niejasny, po trzech latach przerwy nie posiadam klasy sportowej bo z tego co wiem to wazna jest przez dwa lata. a jak złozylem wniosek o licencje to do dostalem pismo zwrotne,ze nalezy to zrobic zgodnie z regulaminem PZLucz. i wplacic 1000zl na rzecz PZLucz

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Związek został odcięty od dotacji rządowych przez butel i klikę jakie w nim panują, więc nie dziw się że szukają pieniędzy gdzie mogą, między innymi u zawodników. Wprowadzili zapis że 10% ze startowego na zawodach wpisanych do kalendarza Pzlucz idzie do związku. Dowalili startowe 100zl od osoby na MP seniorów. I w twoim przypadku​ też liczą na jakąś gotówkę. W ostatnim poście na stronie związku w jednej linijce piszą że kategoria młodzika jest jedna a linijkę dalej już że jest młodzik i młodzik młodszy, sami sobie zaprzeczają.
Ja na Twoim miejscu mocno bym się zastanowił czy te pieniądze których związek od Ciebie żąda, nie przeznaczyć na lepszy sprzęt lub wyjazd na jakieś zawody na których nie patrzą na licencję ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2018, 07:48:40 am wysłana przez chojnas44 »
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

sikora

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 136

Cytuj
4. Klub do którego przechodzi zawodnik wypłaca klubowi macierzystemu zawodnika – 90 % wysokości ekwiwalentu obustronnie uzgodnionego, zaś pozostałe 10 % wpłaca na konto PZŁucz. Niniejsza opłata na konto PZŁucz nie zależnie od kwoty transferowej nie może być niższa od kwoty 1 000 zł.
6. Klub przyjmujący zawodnika, który odbył roczną karencję, wypłaca na rzecz
klubu dotychczasowego w/w ekwiwalent za wyszkolenie.

Teraz chciałbym wyrobić sobie licencję jako niezrzeszony.

To teraz klub wszystkich niezrzeszonych musiałby zrobić zrzutkę, bo przecież to klub ma wypłacić pieniądze nie zawodnik ;)


Samick Polaris 30# 70"
Easton Inspire 630

Hoyt/Easton T/D4 Gold Medalist H25 - 70" 34#
Staby AGF-CA
AVALON CARBON COMPOSITE 600

WNS Forged Elite Alpha H25
SF Archery Elite Carbon Hight Foam 70" - 34#
Shibuya DX Gold Tip, klicker Beiter Silver,

koksik

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
duzo niejasnosci jest w tym regulaminie:) a gdzie znajde wykaz zawodow na ktorych nie jest wymagana licencja PZLucz?

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Ładny sobie wymyślili kurwidołek do zarabiania pieniędzy.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

koksik

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
to prawda, patologia w tym PZLucz. a najgorsze jest to ,ze zawodnicy sa najbardziej poszkodowani przez ten bajzel. ale wracam do mojego poprzedniego pytania, czy jest gdzies wykaz zawodów na ktorych mozna wystartowac bez licencji?

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Myślę że takim układzie żeby zdobyć licencje najlepiej będzie wrócić do klubu w którym się kiedyś było. Natomiast zawody to raczej jakieś lokalne, lub 3D ale do bloczków jest mało takich zawodów, za nie długo u nas będzie organizowane 3D przez kolegów z Rybnika, tak że można spróbować.
https://www.facebook.com/events/160318431356177/
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

koksik

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
wlasnie o to chodzi ,ze nie chce juz reprezentowac mojego bylego klubu. poza tym polityka uprawiana przez klub jest rozbiezna z moimi pogladami. chyba trzeba zasiegnac porady jakiegos prawnika;)

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
wlasnie o to chodzi ,ze nie chce juz reprezentowac mojego bylego klubu. poza tym polityka uprawiana przez klub jest rozbiezna z moimi pogladami. chyba trzeba zasiegnac porady jakiegos prawnika;)

Wychodzi na to że albo płacisz  >:( albo reprezentujesz :( tak że wyjścia masz dwa ;), w zeszłym roku chyba uległy trochę zmianie przepisy i nie ma już czegoś takiego jak "karencja" jeżeli się mylę albo coś pokręciłem to proszę mnie poprawić :-[

Aaaaaa, zapomniałem o wyjściu trzecim w którym masz licencję w głębokim poważaniu  :D
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2018, 05:32:47 pm wysłana przez Grzechu Re-x »
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75