Autor Wątek: Ograniczona widocznośc .  (Przeczytany 1824 razy)

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Ograniczona widocznośc .
« dnia: Styczeń 29, 2018, 12:00:25 pm »
Pojechem sobie postrzelac ,był wieczór i mgiełka.Ku mojemu zdziwieniu rozmazywał mi sie całkowicie pip, zamiast obwodu widziałem zamgloną plame i nie potrafiłem zgrac z obwodem celownika.Jeszcze nigdy nie strzelalem przy ograniczonej widocznosci wiec troche byłem zaskoczony,na drugi dzien rano wszystko bylo ok.Mam poczatki dalekowidzienia (dziwnie to zabrzmialo )może taka jest przyczyna ,strzelał ktoś z was przy gorszej pogodzie i wieczorem??

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Ograniczona widocznośc .
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2018, 12:12:39 pm »
Skoro jak sam piszesz masz początki dalekowidzenia to automatycznie to co masz blisko oka będzie ci się rozmywać. Gorsze warunki widoczności jeszcze wzmogły problem ostrości widzenia. Rozwiązania trzeba poszukać u okulisty.
PSE Stinger X

Ełczanin

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Ograniczona widocznośc .
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2018, 11:21:47 am »
Strzelam dopóki ledwo widzę tarczę ( 50 m). Celownik z byle jakim światłowodem. Nie chce mi się dokręcać podświetlenia lub go akurat nie mam. Czasami zupełnie na wyczucie bo moja mała srednica pipa odcina dużo światła i nie jestem pewien czy dobrze celuję! Czasami zaskakująco dobre skupienie a następna seria kilka strzał w trawie. Najlepiej podświetlić tarczę reszta to formalność. Nie zabijam zwierzątek ale z tego co wiem polowania odbywają się na ogół wieczorem i o świcie. W moich okolicach przy późno wieczornym spacerze trzeba uważać żeby łoś nie stratował a na rozległych polach czasami pasie się ich kilkanaście. Sarny także. Te czasami biegają po moich włościach. POZDRAWIAM!

raszpel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Ograniczona widocznośc .
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2018, 06:26:06 pm »
Ełczanin powiedz dokładnie w okolicach jakich miejscowości te łosie bytują oraz w jakich miesiącach. Jestem fanem tych zwierząt byłem już na dwóch wyprawach w poszukiwaniu łosi w okolicach Ełku.  Bardzo piękne tereny , mógłbyś mi troszkę ułatwić zadanie i wskazać parę ostoi zimowych lub letnich.
                                                                          Pozdrawiam z Suwałk.

Ełczanin

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Ograniczona widocznośc .
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2018, 11:33:21 am »
Wieś Płociczno ok 10 km na północ od Ełku a potem polno-leśna droga na wieś Czaple. Może też być taka droga na Gąski itd. W ogóle w promieniu 5 km jest dużo zwierza a tereny moim zdaniem bardzo atrakcyjne. Ja natomiast strzelam z bloczków do tarczy tylko na swoim terenie. ZAPRASZAM jak trzeba mogę pokazać. Tyle, że będę w Polsce dopiero na początku lipca.

raszpel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Ograniczona widocznośc .
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2018, 07:56:35 pm »
Dzięki za info , miejsca już zlustrowałem przez satelitę . Nic tylko brać lornetkę i jechać.
Moje ostatnie wyprawy były ukierunkowane w okolice miejscowości Ostrykół.

Chętnie bym się z Tobą złapał na jakieś strzelanie i wymianę doświadczeń. Jak wrócisz pisz śmiało na priv.

Cezar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ograniczona widocznośc .
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2018, 09:47:12 pm »
To była by już nas trójka bo ja już też w kontakcie z Ełczaninem :)