Autor Wątek: Regulacja Hoyta i inne podstawe informacje  (Przeczytany 37652 razy)

vuki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Regulacja Hoyta i inne podstawe informacje
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 08, 2009, 08:51:44 pm »
to ja chyba zle widze
na lewym jest ok, ale na prawym to 2 cm brakuje
Hoyt .................... i 9 strzał (już 7 - Robin Hood zabrał jedną, druga sie zakopała)

kissielec

  • Gość
Odp: Regulacja Hoyta i inne podstawe informacje
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 08, 2009, 09:52:24 pm »
to ja chyba zle widze
na lewym jest ok, ale na prawym to 2 cm brakuje

Patrzysz nie na tą dziurkę. Ta właściwa na prawym zdjęciu - jest po drugiej stronie ramienia, prawie zasłonięta przez kabel.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2009, 09:58:33 pm wysłana przez kissielec »

vuki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Regulacja Hoyta i inne podstawe informacje
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 09, 2009, 02:35:25 pm »


chodzi wiec o wytłoczenie (bo to nie jest otwór) oznaczone nr 1, tak?
ciekawe bo drugi bloczek nie ma wytłoczenia, a linka przechodzi przez
taki otwór jak tutaj ozn. cyfra 2

no to ciesze sie, ze przynajmniej z tej strony nic mu nie dolega

jeszcze wroce do poprzedniego tekstu:
Do regulacji siły łuku służą duże imbusowe śruby, mocujące ramiona do majdanu. Śruby muszą być dokręcane/odkręcane symetrycznie i max. odkręcenie - to 4 obroty na 1 śrubę.

miales na mysli śrube ozn 1 (patrz foto nizej)



tymczasem dzieki wszystkim za cenne wskazowki i pomoc
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2009, 02:45:36 pm wysłana przez vuki »
Hoyt .................... i 9 strzał (już 7 - Robin Hood zabrał jedną, druga sie zakopała)

kissielec

  • Gość
Odp: Regulacja Hoyta i inne podstawe informacje
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 09, 2009, 03:14:10 pm »
Tak.

pamietaj tylko, że przed regulacją siły śrubami (nr1) należy poluzować imbusowe śruby zaciskające - po obu stronach każdego ramienia (tak jak pisze i jest pokazane w instrukcji...)

Tomasz_SB

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Regulacja Hoyta i inne podstawe informacje
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 10, 2009, 08:52:47 am »
Takie mam pytanie - czy zamiast sprawdzać te dziurki w bloczkach, nie lepiej pomierzyć odległości cięciwy (zwane "tiler") i doprowadzić aby na górze i dole były identyczne?

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Regulacja Hoyta i inne podstawe informacje
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 10, 2009, 10:52:37 am »
ja tam w prawdzie mam one-cam'a ale wydaje mi się, że te bloczki muszą być ustawione nie tylko tak samo ale jeszcze odpowiednio. Znaczy: nie wystarczy.
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

kissielec

  • Gość
Odp: Regulacja Hoyta i inne podstawe informacje
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:49:16 am »
czy zamiast sprawdzać te dziurki w bloczkach, nie lepiej pomierzyć odległości cięciwy (zwane "tiler") i doprowadzić aby na górze i dole były identyczne?
...tiller też, oczywiście ważna sprawa, by ramiona pracowały symetrycznie, ale z symetrycznym obracaniem się krzywek w trakcie naciągania - wg mnie - nie wiele ma to wspólnego. Ustawienie tillera nie zsynchronizuje pracy krzywek, jeśli nie wyregulujemy tego długością kabli.
Pozdrawiam
 :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 12:44:25 pm wysłana przez kissielec »

Tomasz_SB

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Regulacja Hoyta i inne podstawe informacje
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 10, 2009, 12:14:46 pm »
OK, to może od początku o czym myślałem i jak to zrobiłem raz czy dwa razy ze swoim łukiem (raz po zakupie, drugi po wymianie kabli).

1) Wkręcam na maksa śruby ramion
2) Rozkręcam cięciwę - aby nie miała wpływu na ATA
3) Skręcając lub rozkręcając odpowiednie kable ustawiam łuk do parametrów fabrycznych - za pomocą kabla "buss" (ściągniętych z tablic Hoyta, przy czym ATA zostawiam trochę większe niż zakładane), przy okazji weryfikując synchronizację za pomocą kabla "control" - tu właśnie wolę się posługiwać pomiarem tilerów
4) Teraz ustawiam "ścianę" przy pełnym naciągu - gdy naciągam, ktoś musi mi sprawdzić czy w momencie uderzenia kabla o "blokadę" w dolnym bloczku, w górnym kabel musi leżeć na całej powierzchni tego "ślizgacza" w bloczku. Wykonuję to poprzez skręcanie jednego lub drugiego kabla (wpływam na zmianę wagi lub długości naciągu)
5) Teraz pora na skręcenie cięciwy tak, aby uzyskać zakładaną długość naciągu - pozostałe parametry (ATA, BH) powinny znaleźć się wtedy "w specyfikacji"

Taki przepis kiedyś znalazłem w internecie dla hojtów z systemem hybryd cam - i potrafię go wykonać posługując się najprostszymi narzędziami (np. zamiast prasy mam taki ściągacz z linek stalowych).

Potem tuning i strzela się mi naprawdę dobrze (a na pewno zdecydowanie lepiej niż na ustawieniach, na których przyleciał kiedyś z USA)


kissielec

  • Gość
Odp: Regulacja Hoyta i inne podstawe informacje
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 10, 2009, 12:41:21 pm »
wg mnie przepis OK.
A ja też posługuję się prasą przenośną BowMaster - czyli takim wlaśnie ściągaczem z linek stalowych  :).

Tomasz_SB

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Regulacja Hoyta i inne podstawe informacje
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 10, 2009, 01:33:20 pm »
A no dokładnie, właśnie posiadam również BowMastera.

adifri

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: Regulacja Hoyta i inne podstawe informacje
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 10, 2009, 05:49:04 pm »
Powiedzcie mi proszę czy jest analogiczne urządzenie jak ten Bowmaster ale produkowany do ramion jednolitych - nie dzielonych???
Diamond Justice 2006 (70# single cam)
Podstawka opadająca RipCord
Celownik Red Head hunting 3piny
Strzały Easton St.Epic 300
Spust Scott

Tomasz_SB

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Regulacja Hoyta i inne podstawe informacje
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 10, 2009, 05:53:06 pm »
To jest to samo. Tylko, że do dzielonych ramion musiałem dokupić specjalne adaptery.

kissielec

  • Gość
Odp: Regulacja Hoyta i inne podstawe informacje
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 10, 2009, 09:43:42 pm »
Jest jeszcze jedna ciekawa prasa przenośna f-my Detovis, ale ekstremalnie trudna obecnie do kupienia. Zamiast śruby ściągającej, stalową linkę napina się poprzez lekkie napięcie cięciwy łuku. By zluzować prasę i zdjąć z łuku, wystarczy powtórzyć lekkie naciągniecie cięciwy tylko przy łuku trzymanym "do góry nogami". Mówię wam, genialny pomysł i szybkość obsługi imponująca.

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: Regulacja Hoyta i inne podstawe informacje
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 11, 2009, 10:43:56 am »
Ja uzywam sposobu z blokowaniem bloczka (tak jak to teraz jest oficjalnie w lukach APA). Przytrzymuje luk stopa, naciagam i blokuje kluczem ampulowym jeden z bloczkow (odpuszczamy wolno i delikatnie, az sie zblokuje). Luk trzyma sie wtedy na kablu nr 1 i mozemy operowac na cieciwie i kablu nr 2. Chcac np. skrecic kabel nr 1 blokujemy przeciwna krzywke i mozemy teraz operowac na cieciwie i kablu nr 1, a luk trzymany jest przez kabel nr 2.
Sposob latwy i skuteczny :)
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

gelorad

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Regulacja Hoyta i inne podstawe informacje
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 05, 2009, 11:52:34 am »
DDT,  genialne!!  :) :o

Zastąpiłbym tylko ten klucz ampulowy czymś o łagodniejszej powierzchni. Czemu nigdzie wcześniej się na ten spsób nie natknąłem?