Autor Wątek: Pip sight  (Przeczytany 2373 razy)

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Pip sight
« dnia: Styczeń 23, 2018, 08:30:17 am »
Czy macie jakieś tajne sposoby na rotacje pip sighta ,obejrzałem chyba wszystko w necie .Mam wymienioną cięciwe i zmieniłem na pip bez.gomowego stabilizatora .Pewnie cięciwa sie jeszcze nie ustabilizowała i skreca mi w prawo ,troche pomaga przesowanie owijek .Podobno stingery ze wzgledu na budowe camow maja tendencje do skrecania cięciwy ,wkurzajace to jest i wpływa troche na wyniki .Wdzieczny bede za jaķakolwiek podpowiedz.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Pip sight
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2018, 09:15:41 am »
Dobra cięciwa to podstawa. Ta powinna się ustabilizować po koło 30-50 strzałach. Słabej jakości wiecznie się będzie rozciągać układać, czyli peep wiecznie się będzie kręcił.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pip sight
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2018, 12:14:12 pm »
Niestety taki urok tańszych modeli PSE( pewnie nie tylko tej firmy).
Jak chceszdlyzej poużywać Stingera , to pomysl o zmianie cięciwy u kabli. Na przykład u Kolegi Jaco z tego Forum. Położenie peepa powinno się jako tako ustabilizować po wystrzeleniu kilkuset strzał . Potem trzeba już korygować owijkami. Tam gdzie będzie więcej skręcać dać więcej owijki by odkręciła peepa i ustawiła go centralnie.
Ale jednak warto zainwestować w dobre sznurki.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Pip sight
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2018, 03:26:17 pm »
Kolego wlasnie wymieniłem sznurki mam sliczną czarnozieloną cieciwe :) :) :) ,stinger może z dolnej połki ale dla mnie w sam raz .Nie mierze wysoko ,choc wydałem już chyba naprawde sporo.Naraze pomogła korekta owijkami .Z tą dłuższa owijką to może byc dobry pomyśł .

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Pip sight
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2018, 03:29:55 pm »
To że jest śliczna, nie znaczy, że jest dobra. Kto Ci ją robił, kupiłeś jakiegoś gotowca ?
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

andi7041

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pip sight
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2018, 09:26:35 pm »
trzeba skorygować cięciwą należy zdjąć cięciwę i obrócić o pół obrotu w przeciwną stronę ewentualnie jest taki gadżet ale nie wiem jak się to fachowo nazywa wygląda jak podwójny peep sight zakłada się go na cięciwę w dolnej części i przesuwając go góra dół doprowadzamy do rotacji cięciwy. kolejny sposób to przekręcenie pętelki w stronę peepa też pomaga

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pip sight
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2018, 02:57:47 pm »
kolejny sposób to przekręcenie pętelki w stronę peepa też pomaga

Ten sposób pomaga na krótko, kilka strzałów i trzeba znów kręcić pętelką.
Lepiej działa obracanie cięciwy :)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

andi7041

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pip sight
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2018, 01:28:07 am »
zgadzam się przesunięcie pętelki to środek do celu ale na krótką metę może pomóc i da się to korygować bez prasy

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Pip sight
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2018, 05:38:51 pm »
Stanął delikatnie skręcony ,oddałem ponad 100 strzałow i stoi ,mam też skręconego dloopa ktury pomaga ustawić mi pipa.Troche chyba  wpływa na to jednak temperatura bo strzelałem przy -5  i +10 ,jak się ociepli i bedzie stała temp bede mial jakieś odniesienie.Jak dla mnie i tak jest o niebo lepiej jak fabryczna cieciwa ,wywaliłem też tego pipa na gumie .Mam fajne skupienia i wizualnie całość wyglada lepiej.

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Pip sight
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2019, 11:50:07 am »
W kwestii wpływu temperatury to mam pytanie. Nigdy nie strzelałem z bloczka w minusie , brałem wtedy naturala. Ostatnio  jednak zabrałem bloczka a temp. około -1 do -3 no i zdziwiłem się bo właśnie Pip sight ostro mi skręcił. Tydzień temu już +2 do +5 a Pep nadal skręca. No i teraz pytanko - poprawiać czy poczekać co będzie gdy się ociepli ? Strzelać się da jednak dyskomfort jest.
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

humungus

  • Gość
Odp: Pip sight
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2019, 03:30:26 pm »
plastyczność tworzyw sztucznych mocno zależy od temperatury, z czysto technologicznego punktu widzenia, w skrajnych temperaturach mogą występowac skrajne reakcje materiału - skręcanie - powodowane kurczeniem i rozszerzaniem się materiału, ale na pocieszenie- materiały naturalne są jeszcze bardziej wrażliwe na temperaturę i wilgotność do tego