Autor Wątek: [K] Łuk klasyczny + strzały  (Przeczytany 2563 razy)

Łowiecki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
[K] Łuk klasyczny + strzały
« dnia: Styczeń 21, 2018, 09:12:25 pm »
Kupię łuk klasyczny dla początkującego łucznika. Mój wzrost to 181cm, mam dość długie ręce (rozpiętość prawie 190cm), do tego trochę siły w bicku też jest. Nie znam się za bardzo na łukach, kolega polecił mi na początek Dianę. Nie wiem też jaka powinna być długość łuku i siła naciągu, z tego co czytałem to myślę że nie mniej niż 18kg. Wolę kupić używany w dobrym stanie od pasjonata wraz ze strzałami żeby najpierw sprawdzić jak mocno wciągnie mnie to hobby :)

Ewentualne akcesoria również jestem w stanie kupić, jeśli uznam że się przydadzą.

Budżet 400-450zł

Munin

  • Gość
Odp: [K] Łuk klasyczny + strzały
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2018, 12:13:07 am »
Bicek Tobie na nic bo ciągnie się plecami :D
Diana jest łukiem tradycyjnym, jest longbowem z jednego kawałka drewna. Łuk klasyczny to ten sportowy z celownikiem, długą lagą i innymi akcesoriami których możesz nie mieć. Przykład Samick Polaris.

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: [K] Łuk klasyczny + strzały
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2018, 12:35:29 am »
Wielu było takich co na początku mówili przekonanie że chcą 42funtówy (19kg) łuk bo mają siłę i dadzą radę ... A po chwili od kupna pojawiało się ogłoszenie że szukają 22-26funtowych(10-12kg) ramion bo przecenili możliwości i nie mogli się nauczyć poprawnie strzelać...
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

sikora

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 136
Odp: [K] Łuk klasyczny + strzały
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2018, 07:24:04 am »
Taka prawda :D ja na szczęście pojechałem na przymiarkę do sklepu z założeniem "30lbs to będzie to" i wyszedłem z 22# które na treningach i tak mnie męczyło. Chuchrem nie byłem ale człowiek nagle się dowiedział o istnieniu mięśni których nigdy nie używał ;) do tego jeśli masz długie łapska i naciąg Ci się zwiekszy do 30 cali to 18kg=40lbs zamienia się na 19kg=44lbs na palcach. Ja bym proponował sprawdzić kilka naciągów i oddać chociaż kilkanaście strzałów a jęsli jak to w większości przypadków bywa nie ma gdzie sprawdzić to nie przekraczać 13,5kg=30lbs

http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=7409.0
Samick Polaris 30# 70"
Easton Inspire 630

Hoyt/Easton T/D4 Gold Medalist H25 - 70" 34#
Staby AGF-CA
AVALON CARBON COMPOSITE 600

WNS Forged Elite Alpha H25
SF Archery Elite Carbon Hight Foam 70" - 34#
Shibuya DX Gold Tip, klicker Beiter Silver,

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: [K] Łuk klasyczny + strzały
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2018, 08:44:12 am »
Na początek 40 kilka funtów na klasyku to dużo!
Strzelam z bloczków 50, 60 i 72 lbs, mam Windfightera 45lbs, który przy moim naciągu ma 42lbs i to dużo, nie wspomnę o Samicku SHB 55lbs. Mam wątpliwości, czy początkująca osoba utarga 40lbs w jakiś godny sposób.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: [K] Łuk klasyczny + strzały
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2018, 09:48:42 am »
40 na początek to bardzo dużo, ja mimo 7lat z łukiem w tym 2lata z bloczkiem 55# nigdy nie strzelałem z klasyka 40#(mam na myśli że na stałe) bo to już sporo a i nie było mi potrzebne bo 90m latało z moich 36-38#

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: [K] Łuk klasyczny + strzały
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2018, 11:58:14 am »
Jeśli rady doświadczonych kolegów Cię przekonają (też mogę to potwierdzić swoim skromnym doświadczeniem),
to akurat mam na zbyciu takiego Samicka Polarisa (22# 70") :)
Wysłałem Ci priv-a jakbyś był zainteresowany.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Łowiecki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: [K] Łuk klasyczny + strzały
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2018, 01:19:07 pm »
Dzięki za rady! Rzeczywiście może się okazać że ciężko będzie się nauczyć precyzji z mocnego łuku. Na moim miejscu kupilibyście zatem sportowy czy tradycyjny? Kolega polecił mi Dianę, jak będzie się miała przy Samick Polaris o którym piszecie?

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: [K] Łuk klasyczny + strzały
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2018, 02:28:06 pm »
Kolega polecił mi Dianę, jak będzie się miała przy Samick Polaris o którym piszecie?

To inne łuki.
Do Diany nie zamontujesz żadnego osprzętu typu celownik, stabilizator. To jest łuk tradycyjny.
Jak kupisz wybraną siłę, to już jej nie zmienisz, możesz tylko zmienić cały łuk na mocniejszy.

Miałem Dianę przez chwilę w ręku. Jest jeszcze lżejsza (w sensie wagi) niż Samick.
Z tego co mi wiadomo, trochę inaczej dobiera się siłę łuku.
Można wziąć łuk trochę mocniejszy bo efektywnie pracuje dłuższa część ramion
niż w łukach składanych, więc łatwiej taki łuk naciągnąć.
W Samicku mam ramiona 22#, Diana była chyba 26#
i praktycznie nie zauważyłem wielkiej różnicy w naciąganiu.

Samick jest łukiem sportowym, możesz do niego zamontować wszelkie akcesoria sportowe:
celownik, stabilizatory, podstawkę, buton itd.
Ma głęboko wcięte okno w majdanie,
łatwiej z niego strzelać jak strzały są niezbyt dobrane.
 
Poza tym jest to łuk składany (poręczniejszy w transporcie),
możesz wymienić ramiona na mocniejsze po jakimś czasie.

Ale nie jest taki ładny jak Diana :)

Wydaje mi się, że jest to najpopularniejszy łuk dla początkujących,
ale mogę być w mylnym błędzie :)

Tu wybór należy do Ciebie :)
Łucznictwo to taki sport, że każdy może wybrać co mu pasuje lub bardziej się podoba.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2018, 02:32:50 pm wysłana przez doozers »
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Munin

  • Gość
Odp: [K] Łuk klasyczny + strzały
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2018, 04:43:28 pm »
Najlepiej byłoby jakbyś się gdzieś między łuczników wkrecił dla samego zobaczenia różnych rodzajów łuków czy wręcz strzelenia kilka razy z każdego rodzaju.
Podejdź do zagadnienia jak do wszystkiego w życiu, najpierw "towar" musi się wzrokowo podobać, reszta przychodzi wraz z poznaniem zagadnienia.

Łowiecki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: [K] Łuk klasyczny + strzały
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 25, 2018, 10:23:57 pm »
Jest u mnie w mieście grupa i mam tam kolegę więc postaram się wkręcić i zobaczyć.
Odnośnie ogłoszenia dodam że nie interesuje mnie jakoś mocno wygląd pierwszego łuku. Chciałbym aby był taki, żebym jak najlepiej nauczył się dzięki niemu strzelać i żeby te umiejętności miały jakieś odzwierciedlenie również przy łukach które kupię w przyszłości

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: [K] Łuk klasyczny + strzały
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2018, 12:41:59 am »
https://www.olx.pl/oferta/luk-sf-archery-optimo-plus-68-30-strzaly-CID767-IDp1j1F.html#0ea5af2444 Ciekawa opcja jeśli skusiłbyś się na klasyka ... na mój gust strzały troche za sztywne i wiadomo trzeba by było uważać na tą jedną.
Zastanawiaja mnie te dopiski i podkreślanie że nie daje gwarancji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2018, 12:44:08 am wysłana przez Tomasz_R »
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Munin

  • Gość
Odp: [K] Łuk klasyczny + strzały
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2018, 01:37:27 am »
Moim zdaniem regułka kryjąca tyłek przed marudami i urzędem skarbowym. Co do gwarancji to on jej nie daje, przekazuje sklepową wraz z paragonem zakupu bo to sklep ją daje. Na początek zestaw spoko, przy długości naciągu około 30" nie będą aż tak bardzo za sztywne. Poza tym strzały z łuku z głęboką półką latają tam gdzie się chce, gołe mają jedynie bicie na stronę.

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: [K] Łuk klasyczny + strzały
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 27, 2018, 01:23:53 pm »
W takim razie @Łowiecki radzę  byś sprawił by to ogłoszenie na olxie stało się nieaktualne... bo to dobra opcja... ja . Dawniej jak kompletowałem klasyka to w 5min od wystawienia wyłowiłem okazje i sprawiłem że znikła, w mojej kieszeni xD
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Łowiecki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: [K] Łuk klasyczny + strzały
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 28, 2018, 12:32:02 pm »
Dzięki za pomoc! Kupiłem ten łuk, poprosiłem o wystawienie na allegro :) Mam nadzieję że za krótki nie będzie dla mnie

Elementy łuku mogę sobie dowolnie wymieniać? Ramiona, majdan?  Na przykład na mocniejsze, dłuższe
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2018, 12:43:25 pm wysłana przez Łowiecki »