Autor Wątek: Jak zostać trenerem?  (Przeczytany 3479 razy)

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Jak zostać trenerem?
« dnia: Styczeń 20, 2018, 12:08:41 pm »
Witam, wie ktoś jak teraz wygląda sprawa z zastaniem instruktorem/trenerem w klubie? Jak zdobyć licencję trenera/instruktora Pzlucz? A może wystarczy zwykly kurs organizowany przez osobę trzecią? Związek niestety już nawet telefonów ode mnie nie odbiera o odpisaniu na maile to już nawet nie marzę więc może tutaj ktoś wie jak to dokładnie wygląda

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Munin

  • Gość
Odp: Jak zostać trenerem?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2018, 03:31:18 pm »
Tu rzuć okiem, może się coś rozjaśni względem pzłucz.
Nie wiem dlaczego dzwoni mi po czaszcze informacja, że od czasu wstąpienia do ue pewne licencje zostały unieważnione i nie są potrzebne. Tak jak karty rowerowe czy pływackie przestały być "potrzebne".
https://m.facebook.com/groups/1579581758922885?view=permalink&id=1928650387349352

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Jak zostać trenerem?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2018, 07:47:02 pm »
Tu rzuć okiem, może się coś rozjaśni względem pzłucz.
Nie wiem dlaczego dzwoni mi po czaszcze informacja, że od czasu wstąpienia do ue pewne licencje zostały unieważnione i nie są potrzebne. Tak jak karty rowerowe czy pływackie przestały być "potrzebne".
https://m.facebook.com/groups/1579581758922885?view=permalink&id=1928650387349352
Z tego co dowiedziałem się w internecie http://strefatrenera.pl/deregulacja-zawodu-trenera/  i tego co mi podrzuciles wynika że teraz kursami i licencjami trenerskimi/instruktorskimi zajmują się związki sportowe czyli w naszym przypadku Pzlucz które takowych kursów nie organizuje. Pozostaje pytanie czy kursy takie jak ten https://pakis.pl/mobile/kursy/213/kurs-instruktora-lucznictwa mają jakikolwiek sens i dają jakieś możliwość poza prowadzeniem zajęć na koloniach

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Jak zostać trenerem?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2018, 09:31:06 am »
Ostatnio taki kurs (w listopadzie) na trenera III klasy był organizowany przez pana Leszka Walkowiaka z Poznania. Wiem, bo sam zaliczyłem ten kurs :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Jak zostać trenerem?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2018, 09:46:11 am »
@vellkan ale był to kurs po którym dostajesz licencję Pzlucz czy jakiś inny papier?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Munin

  • Gość
Odp: Jak zostać trenerem?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2018, 11:11:36 am »
Trochę to wszystko chore jest.
Zarzad związku sportowego nie realizujący statutowych obowiązków takich jak ksztalcenie nowej kadry trenerskiej  powinien z marszu polecieć na zbity ryj bo to na kilometry śmierdzi kliką i towarzystwem wzajemnej adoracji.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Jak zostać trenerem?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2018, 08:51:04 pm »
@vellkan ale był to kurs po którym dostajesz licencję Pzlucz czy jakiś inny papier?

Muszę jeszcze zrobić kurs ogólny z AWFu bo nie mam wykształcenia w tym kierunku i wtedy powinienem dostać oficjalny dyplom trenera III klasy.

@Munin - no tak, ale wiesz jak u nas jest.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Munin

  • Gość
Odp: Jak zostać trenerem?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2018, 12:32:28 am »
Kwestia wykształcenia w tym przypadku jest moim zdaniem trochę złym podejściem bo poza świstkiem niewiele znaczy i moim zdaniem taka była idea zmiany. Cała reszta to znaczy wymagany staż na stanowisku trenera danej klasy i egzamin na trenera wyższej klasy są jak najbardziej w porządku i tak to działa w znacznej części europy. Sam mam certyfikaty najniższego poziomu trenera w kilku krajach europy i nikt o wykształcenie mnie nie pytał. Był kurs po kursie pisemny egzamin teoretyczny i praktyczny + inscenizacja prowadzenia zajęć na którym sprawdzany był plan konspekt na takie zajęcia i sposób ich realizacji, 10 - 15 minut odstawiania szopki ;) Liczyły się wiedza i umiejętności posiadane oraz umiejętności przekazywania tychże. No i to jest czysta kasa dla związku bo wykładowcy to wolontariusze.