Autor Wątek: Spin strzały  (Przeczytany 16786 razy)

Munin

  • Gość
Odp: Spin strzały
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 03, 2018, 12:26:15 pm »
Przy za sztywnych promieniach to norma jest niestety. Ja w swoich treningowych strzałach a wszystkie moje promienie są o 2 klasy sztywniejsze niż pokazują selektory, lotki wymieniam minimum co pół roku, robocze strzały sporadycznie żyją dłużej niż miesiąc to tymi się nie bardzo przejmuję.

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Spin strzały
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 03, 2018, 06:22:43 pm »
Cytuj
Dedal a wagę też mają taką jak Tyro czy są ze 2 razy cięższe?

Waga jest normalna, czyli tyle, ile powinny mieć prawdziwe karbony. W przypadku tych cienkich goły promień 30" spinu 700 waży około 200 granów (~6,7gpi), a gotowa strzała z wklejanym grotem 100 granowym, trzema lotkami 3" i pin-nockiem ma niecałe 21 gramów.

Jednak owszem, na Ali trzeba uważać, bo pełno jest ofert tzw. mixed carbon, czyli prawdopodobnie miks włókna węglowego ze szklanym. Z reguły są to te najtańsze strzały. W sumie też nie są złe, bo mam tuzin takich i jeszcze nie udało mi się żadnej złamać, ale ich waga faktycznie jest dość spora (mniej więcej taka, co strzał bukowych) i do słabszych łuków je dyskwalifikuje. Te lepsze, w pełni karbonowe promienie zaczynają się gdzieś od 30$ za tuzin i zazwyczaj mają w opisie podaną wagę gpi dla poszczególnych wartości spinu.