Autor Wątek: Zakupy w sklepach łuczniczych a ochrona danych osobowych  (Przeczytany 2870 razy)

el_malin

  • Gość
Zakupy w sklepach łuczniczych a ochrona danych osobowych
« dnia: Grudzień 21, 2017, 08:36:57 am »
Szanowni koledzy i koleżanki czy zdarzyło się Wam aby sklep w którym kupujecie swój sprzęt/osprzęt łuczniczy przekazał Wasze dane osobowe innemu sklepowi w celu zrealizowania Waszego zamówienia??

W moim przypadku wyglądało to tak:
- zamówiłem kilka przedmiotów w sklepie A;
- po przekroczeniu  terminu na realizację zamówienia w końcu zobaczyłem "przesyłka wysłana" ;);
- następnego dnia dwie różne firmy kurierskie dostarczają mi dwie paczki- myślę "pewnie żona sobie coś zamówiła";
- otwieram paczki a tam same moje zabawki.

Po badactwie/oględzinach i zdziwieniu okazało się że sklep A wysłał wszystko w jednej paczce za wyjątkiem jednej rzeczy. Rzecz ta znajdowała się w drugie paczce dostarczonej przez inną firmę kurierską, a wysłanej przez inny sklep z artykułami łuczniczymi, w którym nie mam konta i nigdy nic nie kupiłem.

Wniosek z tego taki: sklep A czegoś nie ma na stanie więc dzwoni do sklepu B i "zamawia" to w moim imieniu, podaje im komplet moich danych osobowych i zadowolony zmienia status przesyłki na "zrealizowane/wysłane".
Problem polega na tym, że nikt nie pytał mnie o zdanie czy się na coś takiego godzę, ani nie poinformował mnie że taki manewr wykonał.

Wychodzi na to, że niektórzy sprzedawcy mają w głębokim poszanowaniu ustawę o ochronie danych osobowych i tak się zastanawiam czy nie zgłosić tego do GIODO.


Munin

  • Gość
Odp: Zakupy w sklepach łuczniczych a ochrona danych osobowych
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2017, 11:04:59 am »
Żebym Cię dobrze zrozumiał.
Sklep A w Twoim imieniu zamawia towar brakujący w sklepie B, wysyła go na swój koszt do Ciebie żebyś miał komplet zamówionego towaru na czas zamiast czekać na towar do po świętach a Ty chcesz Dawida podpierdolic gdzieś tam bo przekazał Twoje dane adresowe do zrealizowania zamówienia firmie 3-ej?
Sprawdź dobrze regulamin sklepu czy nie ma tam informacji, że sklep tak może zrobić a Ty rejestrując się w sklepie wyrażasz na to zgodę żebyś się w starym roku samodzielnie na minę nie wsadził.

el_malin

  • Gość
Odp: Zakupy w sklepach łuczniczych a ochrona danych osobowych
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2017, 01:38:37 pm »
Zacznijmy od tego że zastanawiam czy nie zgłosić tego do GIODO nie jest tożsame z a Ty chcesz Dawida podpierdolic gdzieś tam.
To że ktoś chciał dobrze nie oznacza że zrobił dobrze. W takich wypadkach (gdy nie ma się na stanie tego co się sprzedaje) zanim zrobi się taki manewr wypada najpierw chociażby zadzwonić- a tu nie dość że nie było telefonu to mailowo w odpowiedzi poszedł podtekst że nie potrafię liczyć do 5.
Są ludzie (może Ty do takich należysz) którzy mają swoją prywatność w d... i rozgłaszają całemu światu na wszelkie możliwe sposoby co, z kim, gdzie, kiedy i dlaczego, a są też tacy (jak np JA) o których "internety" niewiele wiedzą bo my cenimy sobie prywatność i np nie rozdajemy numeru telefonu na prawo i lewo.
W regulaminie sklepu nie ma stosownych zapisów- gdyby takowe były nie "zastanawiałbym sie" bo nie miał bym nad czym.
Moje "zastanawianie się" spowodowane jest tym, że nie był to mój pierwszy zakup w rzeczonym sklepie, ale pierwszy przy którym odwalono taki numer. A taki numer mi osobiście odwalono pierwszy raz i jeżeli takie numery są odwalane także innym to niestety ale nie powinniśmy patrzeć kto czyim kolegą jest tylko zrobić z tym porządek- i tu dochodzimy do tego dlaczego w pierwszym zdaniu tego wątka postawiłem pytanie.


B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Zakupy w sklepach łuczniczych a ochrona danych osobowych
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2017, 03:20:22 pm »
Taaaaaaa, Polska to taki dziwny kraj gdzie jedni mają wszystko w d....  a inni mają paranoję   :D :D :D
PSE Stinger X

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Zakupy w sklepach łuczniczych a ochrona danych osobowych
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2017, 03:23:27 pm »
Nie znam sie, ale sie wypowiem.

Na twoim miejscu, jesli naprawde czujesz, ze powinienec podjac jakies dzialanie, przedstawilbym swoje watpliwosci sklepowi, nie mozna kogos z gory osadzac zle za dobre checi, to niesprawiedliwe.

Kazdy popelnia bledy, jedyne co, wedlug mnie, jest tu do zrobienia to wyrazenie niezadowolenia i prosba o niepowtarzanie takiego procederu wobec twojej osoby w przyszlosci.
Oczywiscie jezeli zamierzasz jeszcze kiedys robic tam zakupy.

Ja zyje wedlug takiej prostej zasady, ze "chcacemu nie dzieje sie krzywda".
Sklep zachowal sie bardzo prokonsumencko, sadze ze wielu ludzi, nawet jesli zauwazyloby te roznice, bylaby z niej raczej zadowolona i nie mialaby nic przeciwko.

W gruncie rzeczy nic zlego sie nie stalo, nie wyobrazam sobie co zlego mogloby z tego wyniknac.
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Zakupy w sklepach łuczniczych a ochrona danych osobowych
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2017, 04:03:17 pm »
Tak.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Munin

  • Gość
Odp: Zakupy w sklepach łuczniczych a ochrona danych osobowych
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2017, 04:24:33 pm »
el_malin po raz kolejny zarzucasz człowiekowi niedolidność samemu grając ofiarę. Jak dla mnie jesteś ofiarą ale swojego lenistwai do tego zwyczajnie pierdolisz bzdety.
Regulamin który zaakceptowałeś i nie przeczytałeś między innymi stanowi:
"... Wysłanie przedmiotu umowy lub jej części może odbyć się z magazynu centralnego partnera z terenu Unii Europejskiej bądź Polski, przy czym Kupujący nie ponosi z tego tytuły żadnych opłat, podatków ani ceł...."
Sam się na to zgodziłeś.

EDIT
Tu mi się przypomina historia jednej znajomej która kupiła sobie w sklepie online jakieś akcesy od Black Sheep-a a potem robiła drakę, że zakupiony sprzęt nie jest czarny a powinien być skoro ma w nazwie Black.

Jaco jak mozesz i uważasz za słuszne skasuj ten temat zanim kolega odkryje przed nami jeszcze większy czar swego uroczego charakteru pieniacza.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2017, 04:31:21 pm wysłana przez Munin »

el_malin

  • Gość
Odp: Zakupy w sklepach łuczniczych a ochrona danych osobowych
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2017, 04:53:52 pm »
Munin- tu muszę Ci przyznać rację- nie doczytałem tego w regulaminie- mój błąd do którego się przyznaję.
Odnośnie czepiania się kolejny raz- w innym wątku innemu koledze napisałem co dokupiłem do łuku i napisałem tylko że zostało mi wysłane nie to co zamówiłem i tyle- nie robiłem nikomu z tego powodu draki, a że produkt jest tandetny to też o nim tak napisałem.
I tyle.

Odnośnie pienienia się- czy ja gdziekolwiek napisałem o który sklep chodzi?


Goall89- dzięki za inteligentną odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2017, 04:59:01 pm wysłana przez el_malin »