Autor Wątek: Taki zestaw??  (Przeczytany 17644 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 14, 2017, 03:41:31 pm »
Znam ten model dość dobrze i niestety nie mam o nim za dobrego zdania. Głośny, słaba ściana itd. Ale jak za tysiąc całość to zdecydowanie warto.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2017, 03:43:15 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 14, 2017, 05:01:39 pm »
Nie mogę wcale zajrzeć na te "targowisko"..dopiero teraz klikłem,że chcę dołączyć do grupy (wcześniej w ogóle nie wiedziałem o jego istnieniu :p

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 14, 2017, 05:18:30 pm »
Wracając jeszcze do tematu łuków używanych:
Czy ,jako zupełny amator, strzelając na próbę(przed zakupem) z łuku ustawionego jeszcze pod  sprzedającego (długość naciągu, celownik), mam zwracać tylko uwagę na ogólną pracę sprzętu, nie typowe "zachowanie"..czy już w tym momencie celność i skupenie mają jakieś znaczenie (czy w ogóle jestem w stanie je uzyskać)? Na jakim rozsądnym dystansie powinienem przestrzelać łuk na próbę?

Henk

  • Gość
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 14, 2017, 05:22:20 pm »
Chwilę temu się pojawiło. Kurdupel ale całkiem spoko się wydaje.
Temat pod rozwagę https://www.facebook.com/groups/targowisko.lucznicze/permalink/2021767538039072/?sale_post_id=2021767538039072

A cóż to jest? Słaby opis.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 14, 2017, 05:25:07 pm »
Skup się tylko na oględzinach i pracy łuku, skupienie nic ci nie powie, bo i tak nie masz żadnego punktu odniesienia a łuk będzie i tak nieustawiony pod ciebie.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Munin

  • Gość
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 14, 2017, 05:25:54 pm »
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2017, 09:49:24 pm wysłana przez Munin »

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 15, 2017, 12:04:12 am »
Panowie z jednej strony chciałbym mieć już jak najszybciej łuk, kupując Wilda (z waszymi "poprawkami"na wyposażenie)..ale z drugiej wiem,że czekając i przeglądając oferty z rynku wtórnego, mogę trafić na coś lepszego/ciekawszego, może tańszego.
Nie wiem,jak długo dam radę, ale postaram się wziąć trochę na wstrzymanie.. Przez ten czas będę wdzięczny za Wasze propozycje zauważonych,konkretnych modeli i zestawów jak np.wspomniany wcześniej Pse rally..i pytał się co myślicie o tym co mi wpadnie w oko np.ten Bowtech z "bazarku"??

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 15, 2017, 02:00:50 pm »
ale z drugiej wiem,że czekając i przeglądając oferty z rynku wtórnego, mogę trafić na coś lepszego/ciekawszego, może tańszego.

Raczej nie dostaniesz nic tańszego, bo nawet używany Stinger nie schodzi poniżej pewnego pułapu.
Natomiast na pewno byłoby łatwiej kupić zdecydowanie lepszy sprzęt w dobrej cenie, ale to i tak przekroczy Twój budżet.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 15, 2017, 03:13:12 pm »
Panowie z jednej strony chciałbym mieć już jak najszybciej łuk, ..i pytał się co myślicie o tym co mi wpadnie w oko np.ten Bowtech z "bazarku"??

Ten Bowtech z bazarku ma nieregulowaną długość naciągu.
Jeśli to Twój pierwszy łuk, to ja bym wybierał łuk regulowany.

Poza tym, Stinger trochę lżejszy jest.
Na początku może to mieć znaczenie (zależy jakie masz warunki fiz. :)).

Niby to tylko 20 dkg, ale to mniej więcej tyle, co celownik.

Zawsze to lepiej móc te 20 dkg powiesić na stabach (dalej od osi łuku, lepsza stabilizacja) 
niż mieć je na samym łuku.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2017, 04:17:01 pm wysłana przez doozers »
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 15, 2017, 03:24:04 pm »
Doozers
Ok-dzięki..właśnie o takie uwagi mi chodziło - to co dla Was oczywiste ja mogę przegapić..
A ogólnie coś Wam więcej wiadomo o koledze ,który wystawia ten i inne łuki (widzę że to jego główna/jedyna aktywność na forum), ma ktoś jakieś doświadczenia z zakupów z tym Panem?

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 15, 2017, 11:12:15 pm »
Kolego w tym budżecie naprawdę lepiej abyś kupił nowy łuk. Chyba ze masz żyłkę hazardzisty. Bloczek po suchaczu często wyglada na nieuszkodzony i dopiero podczas strzelania wada się pokazuje. Niestety te tańsze łuki bardzo często sprzedają osoby mało znane na Forum. Używka MUSI być kupiona od kogoś super pewnego i nie anonimowego na Forum . Takie osoby sprzedają jednak sprzęt wyższej klasy(ale świetnie zadbany),niestety nie w twoim budżecie .Skoro nie jesteś przekonany, ze łucznictwo to będzie twoja główna pasja, to nie ryzykuj i kup tego nowego Bear'a. Albo dozbieraj kasy i wtedy kup jakiś lepszy, używany łuk od pewnej osoby.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 16, 2017, 05:10:39 pm »
Kolego w tym budżecie naprawdę lepiej abyś kupił nowy łuk. Chyba ze masz żyłkę hazardzisty. Bloczek po suchaczu często wyglada na nieuszkodzony i dopiero podczas strzelania wada się pokazuje. Niestety te tańsze łuki bardzo często sprzedają osoby mało znane na Forum. Używka MUSI być kupiona od kogoś super pewnego i nie anonimowego na Forum. Takie osoby sprzedają jednak sprzęt wyższej klasy(ale świetnie zadbany),niestety nie w twoim budżecie. Skoro nie jesteś przekonany, ze łucznictwo to będzie twoja główna pasja, to nie ryzykuj i kup tego nowego Bear'a. Albo dozbieraj kasy i wtedy kup jakiś lepszy, używany łuk od pewnej osoby.

Amen.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 16, 2017, 05:45:45 pm »
To brzmi przekonująco - czyli dla własnego dobra używki narazie odpuszczam..
Teraz mam trochę inny dylemat. Dziś dzięki uprzejmości kolegi Krystiana mogłem trochę dzisiaj poszyć na odległości od kilku do kilkunastu metrów z dwóch klasyków:S.Polaris i Long.Łukbis ..60# bloczka mogłem tylko spróbować napiąć (z powodu o wiele krótszych łapek od właściciela łuku za chiny nie mogłem dotrzeć do let-offa). No i teraz jestem na rozdrożu : z jednej strony nie do końca idealny zestaw Bear+ reszta za całe oszczędności (kusi celność i let-off)..a z drugiej prostota użytkowania zwykłego łuku, niższe koszta, jego uroda (np.huntery) .
Im więcej czytam, pytam i próbuję tym mniej jestem zdecydowany- czuję się jak baba :-\
Wiem napewno,że łuk nie będzie tylko zabawką na wolne weekendy (jak w coś wkręcam to nie tylko na chwilę)

leopoldos

  • Gość
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 16, 2017, 06:59:55 pm »
Czytając ten wątek od dłuższego czasu zastanawiam się dlaczego przy takim budżecie upierasz się koniecznie przy bloczku. Moim zdaniem Hunter do bardzo dobry pomysł. Sam zaczynałem od samicka sht. Ponieważ bardzo długi czas strzelałem z pneumatyków moge pokusić o porównanie klasyka do bloczka, jak sprężyny do PCP. Które lepsze nie wiadomo. Zupelnie inne podejście do strzelania.

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 16, 2017, 07:52:44 pm »
..już na początku wspomniałem,że można mnie sprowadzić mnie na ziemię, uświadamiając mi ,że jestem trochę "zabiedny" na bloczka ;-)
Ze swoim  porównaniem trafiłeś idealnie w moje rozumowanie..sam od kilku lat zastanawiałem się nad przesiadką ze sprężyny na pcp (w końcu wybór padł na łuk)- bo celniej , niby łatwiej trafić..ale skoro śrut robi dziury tam gdzie chcę to po co mam rezygnować z prostoty i niezależności(brak dodatkowego osprzętu) jaką daje mi moja hawajka.