Autor Wątek: Taki zestaw??  (Przeczytany 17649 razy)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 12, 2017, 10:11:29 pm »
To Stinger jest minimalnie wolniejszy. Ale taka różnica jest bez żadnego znaczenia. Bear jest uznaną firmą więc prawie na pewno będzie to lepszy wybór od Horizona.

Jacku ja wyraźnie widzę dane:Bear Wild IBO 310 fps, Stinger Extreme 316 fps. Ale tak jak napisałeś, różnica jest niewielka i oba łuki to na pewno lepszy wybór niż Horizon.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 12, 2017, 10:16:08 pm »
Sipap
Mam kilka pytań co do twoich propozycji:
Czym różni się podany przez Ciebie celownik od tego,który ja zaproponowałem, albo podobnych modeli maximala? Z opisu wynika,że jest on z tworzywa- czy z te z aluminum n8e były by solidniejsze?
Czy 3szczotkowa podstawka nie powuduje mniej uszkodzeń na "linii włosy-lotki" ?
..pentelkę i peep sight założą mi w sklepie.
Po prostu wydaje mi się,że ten co ja zaproponowałem ma minimalnie dłuższe ramie. Ale ogólnie mogą być na początek. W tej 3 szczotkowej pamiętam,że włosie było strasznie sztywne. Ale nie jestem na 100% pewien. Z tej co podałem widziałem że ją ludzie używają,ale to i tak pierwszy element do wymiany po jakimś czasie.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 12, 2017, 10:27:54 pm »
Oczywiście,że są droższe zainteresowania,ale wydać 2-3tys zł na raz to dużo pieniędzy dla wielu osób. I nie ma co liczyć na późniejsze odzyskanie choćby połowy z tego-jeśli się wsiąknie w jakieś hobby to zazwyczaj sprzęt sprzedaje się tylko po to żeby dołożyć i kupić kolejny lepszy..
Z perspektywy czasu najtaniej wychodzi kupić od razu  docelowy sprzęt-ten najlepszy,ale nie każdy tak może..i wtedy człowiek zaczyna kombinować jak rozsądnie zacząć za relatywnie najmniejszą sumę.
Nie zaprzeczam że to nie są małe pieniądze i próg wejścia jest dość wysoki ;)
Czy najlepszym rozwiązaniem jest kupić sprzęt docelowy, tego bym nie powiedział bo wtedy staje się to inwestycją rzędu 10k+ a i tak po jakimś czasie będzie chęć zmiany na nowszy, "lepszy" model czegokolwiek. Ultra rzadko spotyka się "świerzaka" ze sprzetem z najwyższej półki. Poza tym nie każdy sprzęt z tej najwyższej półki jest dobry do nauki. Swego czasu miałem Hoyta Podiuma z camami Spiral Pro i mimo tego że był to już mój drugi bloczek to nie polecił bym go do nauki ze względu na camy które bardzo ciągną do przodu
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 12, 2017, 10:45:43 pm »
Panowie, nie ma czegoś takiego jak sprzęt docelowy. Od ładnych paru lat jestem motocyklistą i na forach motocyklowych też się wiele mówi o motocyklu docelowym tylko jakoś jeszcze nikt go nie widział  ;) ;D  Kolega czy ktoś ze znajomych kupuje jakiś fajny sprzęt i docelowość diabli wzięli.

Spioch, celownik który podałeś jako podchodzący ci do zestawu jest 3-pinowy mimo że na zdjęciu jest 5-pinowy. Jak coś chcesz kupić czytaj dokładnie opis towaru bo po samym oglądaniu zdjęć można się później zdziwić  ;D
PSE Stinger X

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 12, 2017, 11:45:48 pm »
..to nawet było by lepiej-3 piny w zupełności mi wystarczą (z doświadczeń z wiatrowką wiem,że rekreacyjnie mam 2-3 ulubione/stałe dystanse do strzelania) , trochę się obawiałem,że 5pinów utworzy "choinkę" ,która będzie mi ograniczać pole widzenia na dalszych dystansach.
Panowie o co chodzi z tym dłuższym ramieniem celownika? W którą stronę ma ono dalej wystawiać celownik(do przodu czy na bok) i w jakim celu?

Munin

  • Gość
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 13, 2017, 01:46:24 am »
Panowie o co chodzi z tym dłuższym ramieniem celownika? W którą stronę ma ono dalej wystawiać celownik(do przodu czy na bok) i w jakim celu?
Wystaje w kierunku celu czyli do przodu i dzięki temu masz większe pole regulacji linii celowania tak żeby widzieć cały pierścień celownika w przezierniku.

Henk

  • Gość
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 13, 2017, 07:14:35 am »
Na ile można odpuścić 60 funtową wersję Wilda przy naciągu 28 cali?

Myon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 13, 2017, 11:00:24 am »
Na ile można odpuścić 60 funtową wersję Wilda przy naciągu 28 cali?

Wilda da się odpuścić o około 10# od nominalnej siły naciągu, niezależnie od długości naciągu.

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 13, 2017, 11:11:45 am »
Spioch ciągle robisz porównania do strzelania z wiatrówki, chyba nie zdajesz sobie sprawy że porównujesz zabawkę do broni  ::)
PSE Stinger X

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 13, 2017, 11:41:54 am »
Spioch ciągle robisz porównania do strzelania z wiatrówki, chyba nie zdajesz sobie sprawy że porównujesz zabawkę do broni  ::)
..porównywałem (może mylnie)pewne zbieżności w użytkowaniu dwóch sprzętów strzeleckich.
Broni nie chcę bo mnie na nią nie stać..poza tym czy to z prawdziwego łuku mysliwskiego czy ponadlimitowego pneumatyka FAC (wpisz sobie w YT hasło airgunhunting i zobacz "zabawki w akcji)w Polsce można w zasadzie strzelać tylko do tarczy.

Jorguś

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
    • Szycie Osprzętu Strzeleckiego
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 13, 2017, 11:55:09 am »
chyba nie zdajesz sobie sprawy że porównujesz zabawkę do broni  ::)

Po pierwsze, wiatrówka w limicie do 17J nie jest bronią, a łuk nie jest zabawką. Dziewiąty rok strzelam z wiartówki i dla mnie nie ma bardziej precyzyjnego strzelania w zestawie z dobrą optyką. Raczej wiem co mówię bo z ostrej strzelałem można powiedzieć zawodowo, ale dopiero strzelanie śrutem 4,5 mm z dokładnością do milimetrów na 50 m daje frajdę. Oczywiście nie da się tego zrobić z chńskiej wiatrówki za 500 zł.

Przepraszam za off top
PSE Xpression. 50#
Kolimator Pollington 33
ARC Systeme Mono Rest       
W&W HMC 22
ARC Systeme Index

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 13, 2017, 12:18:37 pm »
..Wiem, rozumiem i popieram.
I tak ,jak w przypadku limitowego Hw ,szukam teraz sprzętu do celnej rekreacji,z którym nie będę musiał zamykać się na strzelnicy.

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 13, 2017, 12:32:54 pm »
..Wiem, rozumiem i popieram.
I tak ,jak w przypadku limitowego Hw ,szukam teraz sprzętu do celnej rekreacji,z którym nie będę musiał zamykać się na strzelnicy.

Jorguś przekręciłeś pojęcia z mojej wypowiedzi  :) Dla mnie wiatrówka jest zabawką a łuk bronią, a jak ktoś uważa inaczej to już jego sprawa.
PSE Stinger X

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 13, 2017, 12:48:09 pm »
I łuk i karabin zostały wymyślone do zabijania więc i jadno i drugie jest bronią. Jednym i drugim można zrobić komuś krzywdę dlatego nie rozumiem waszej dyskusji w tej kwestii bo zarówno przy wiatrówce, czy łuku należy zachować ostrożność i uwagę
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 13, 2017, 12:49:41 pm »
W świetle naszego prawa i możliwości zastosowań w Polsce żadna z tych rzeczy nie jest bronią.
..i dzięki temu nie musimy biegać za pozwoleniami żeby "podziurawić" tarcze czy figurki
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2017, 01:12:14 pm wysłana przez Spioch »