Autor Wątek: Taki zestaw??  (Przeczytany 17647 razy)

Munin

  • Gość
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 12, 2017, 10:36:00 am »
Przepraszam za tego lewusa, moje niedopatrzenie, odwróciła moją uwagę supra max po suchaczu ze spadniętą cięciwą za jedyne 2 tyś

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 12, 2017, 10:52:23 am »
Ogólnie z łukami dla początkujących jest trochę problem pod względem kupna używanego. Bo jak ktoś kto się nie zna, kupił nowy to mógł go zepsuć, puścić suchacza czy coś jeszcze innego. Przy łukach z wyższej półki ryzyko jest znacznie mniejsze gdyż jak ktoś kupuje sprzęt za kilka tysięcy to raczej się już trochę zna i o taki sprzęt dba. 
Nie oznacza to że kupno używanego łuku z niższej półki jest w jakiś sposób złe, jednak trzeba uważać. Ja jeśli miałbym teraz startować z kupnem początkowego łuku to przede wszystkim szukał bym na naszym forum, oferty z olx bym odrzucił w pewnym sensie (chyba że są wystawione i tu i tu). Powód, bardzo prosty, jak ktoś czytał forum, udzielał się i od niego zaczął przygodę z łukiem to został odpowiednio pokierowany co powinien robić itd. Nie mówię że tych łuków nie trzeba sprawdzać itd ale według mnie ryzyko jest znacznie mniejsze.
Co do testów to możesz przejechać watą po ramionach zobaczyć czy nie zostają nitki na ramionach (sprawdzasz w ten sposób czy ramiona nie zaczynają pękać po oddaniu suchacza) jednak to nic nie daje bo mogą mieć mikropekniecia których nie wychwycisz w ten sposób. Ogólnie zwracaj też uwagę czy ramiona nie są poobijane, albo czy lakier z nich nie schodzi (w miejscu mocowania podsstawki pod łuk otarcia mogą być, przy niektórych podstawkach to występuje). Sprawdź też stan camow czy nie są powyginane albo gdzieś wyszczerbione. Zwróć uwagę na sznurki, czy są postrzępione, zapytaj kiedy były wymieniane.
To chyba tyle z takich rzeczy na które możesz zwrócić uwagę.


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 12, 2017, 11:25:39 am »
Dołóż trochę kasy i kup nowego , tegorocznego Stingera Extreme . Do tego jakaś podstawkę ciasteczko ( żebyś nie stresował się podczas nauki strzelania- No i jest budżetowa ) i celownik budżetowy , ale z jak najdłuższym ramieniem . Do nauki spust Caliper. Czyli sumując pewnie musiał byś dołożyć do zaplanowanego budżetu koło 150-200 pln. Ale naprawdę warto. Chyba , ze masz koło 190 lub więcej cm wzrostu, to wtedy naciąg Stingera będzie za mały.
A tak z ciekawości w co się bawiłeś pneumatykami i jakiego sprzętu używałeś ? Pytam, bo tez długo strzelałem z wiatrówki , głównie konkurencje Field Target.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 11:29:31 am wysłana przez sipap248 »
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 12, 2017, 02:30:33 pm »
Dołożyć nie mogę..sztywny budżet + zwykła uczciwość względem domowego budżetu (im więcej wydam na "zabawki" tym wiecej wypada dołożyć do potrzeb rodziny (remonty,agd,wakacje itp)
..Duży nie jestem-175cm wzrostu , rozpiętość ramion 169-170cm (nie prostuję trochę do końca prawej ręki po pewnej rowerowej przygodzie.. ;)
Sztrzelam teraz z Hw95 + Leapers, do tego mam  PCA Marksmana2004 i Kanadara Cp1 po drobnych poprawkach z dokręconą kolbą i DOCiem na grzbiecie (..zaczynałem od chinki, airmastera, hatsana55 qt)

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 12, 2017, 02:57:01 pm »
Moim skromnym zdaniem te 2000 trzeba mieć na zestaw poniżej ciężko coś sensownego złożyć wiem bo sam po nowym roku chce kupić łuk bloczkowy
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 12, 2017, 04:58:05 pm »
Ten model to nie będzie szał i nie nastawiałbym się na super wyniki przez parę lat, bo jeśli choć raz strzelisz z innego łuku to zobaczysz różnicę.
Velkan Czy to Ty na swoim blogu opisałeś Wilda jako alternatywę dla Stringera? Czyli po Stringerze X mogę spodziewać się strzelania na podobnym "średnim" poziomie?
Jeszcze raz chciałbym Wszystkim przypomnieć,że poszukuję łuku przede wszystkim do celnej i przyjemnej rekreacji..jakieś zawody to bardzo odległa i mglista przyszłość (bez nw jakieś wybitne wynik)
Od 10 lat strzelam z wiatrówek i wiem,że jeśli chodzi  o celność i jakość sprzętu, to apetyt rośnie w miarę jedzenia.  Dzięki temu z jednej strony wiem,że nie chcę zaczynać od najtańszego badziewia, ale też mam świadomość,że nie każdemu potrzebny jest drogi sprzęt.

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 12, 2017, 05:09:45 pm »
Moim skromnym zdaniem te 2000 trzeba mieć na zestaw poniżej ciężko coś sensownego złożyć wiem bo sam po nowym roku chce kupić łuk bloczkowy
Kaziu tego się trochę obawiałem..dlatego założyłem ten wątek z nadzieją,że pomożecie mi uradzić coś sensownego za posiadaną przeze mnie kwotę..lub delikatnie sprowadzicie na ziemię i doradzicie przeniesienie się ze swoimi "zasobami" do działu łuki tradycyjne/klasyczne.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 12, 2017, 05:35:08 pm »
Velkan Czy to Ty na swoim blogu opisałeś Wilda jako alternatywę dla Stringera? Czyli po Stringerze X mogę spodziewać się strzelania na podobnym "średnim" poziomie?
Jeszcze raz chciałbym Wszystkim przypomnieć,że poszukuję łuku przede wszystkim do celnej i przyjemnej rekreacji..jakieś zawody to bardzo odległa i mglista przyszłość (bez nw jakieś wybitne wynik)

Tak, opisałem. I o Stingerze powiedziałbym to samo, żeby nie nastawiać się na mega rezultaty, aczkolwiek z tej dwójki wolałbym Stingera. Oczywiście wiele zależy na jakie odległości będziesz strzelał. Jednak różnica w cenie jest na tyle duża, że rozumiem podejście.
Ale jak już wiele razy pisaliśmy - łucznictwo to nie jest tani sport. Są droższe, ale ciężko zacząć przygodę z łukiem bloczkowym za 500 zł.
A musisz pamiętać, że pierwszy komplet strzał może się stracić w ciągu kilku tygodni.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 12, 2017, 05:52:30 pm »

Fajny Frankenstein z tego hoyta, lol. Trzymałbym się z daleka, ale co kto lubi.
czemu frankenstein ??? co widzisz w nim nie tak??

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 12, 2017, 06:10:12 pm »
Na alle.. wisi jeszcze coś takiego
http://allegro.pl/luk-bloczkowy-mysliwski-pse-stinger-x-2016-i7047973775.html
Z opisu i zdjęć wynika,że chyba tylko brak podstawki pod strzałę..
Co o tym sądzicie,do sprzedającego mam ponad około130km, ale jeśli wszystko w ogłoszeniu wygląda ok-to mogę się przejechać..

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 12, 2017, 06:11:57 pm »
Poszukałem trochę o tym Bear Wild i nie wyglada to źle.Sciana jest podobno całkiem spoko,nie ma za dużo wibracji. Jest wolniejszy od Stingera,ale nie jest to jakaś ogromna róznica. A cena w sklepie łuczniczym jest teraz bardzo dobra. Więc myślę,że będziesz na początek zadowolony. Ajak Ci się spodoba mocniej ta zabawa,to kupisz sobie cos lepszego. W drugą stronę,przy odsprzedaży nie powinieneś stracic za dużo kasy.
Podstawkę na razie tę: https://sklepluczniczy.pl/compound/1681-podstawka-maximal-whisker-biscuit.html
Ale do wymiany po pierwszej wypłacie :)
Celownik może ten:
http://www.sklep-robinhooda.pl/celownik-fuse-pro-fire-5pin-profire-5pin-019-black-czarny.html
A spust np. ten(tu nie warto iść ostro w budżetowy produkt): http://www.sklep-robinhooda.pl/spust-nadgarstkowy-scott-caliper-red-buckle-strap-duplikat-1.html
Pamiętaj jeszcze ,że musisz kupić peep sight.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 12, 2017, 06:44:43 pm »
To Stinger jest minimalnie wolniejszy. Ale taka różnica jest bez żadnego znaczenia. Bear jest uznaną firmą więc prawie na pewno będzie to lepszy wybór od Horizona.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 06:50:57 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 12, 2017, 08:43:38 pm »
Sipap
Mam kilka pytań co do twoich propozycji:
Czym różni się podany przez Ciebie celownik od tego,który ja zaproponowałem, albo podobnych modeli maximala? Z opisu wynika,że jest on z tworzywa- czy z te z aluminum n8e były by solidniejsze?
Czy 3szczotkowa podstawka nie powuduje mniej uszkodzeń na "linii włosy-lotki" ?
..pentelkę i peep sight założą mi w sklepie.

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 12, 2017, 09:20:47 pm »
Ale jak już wiele razy pisaliśmy - łucznictwo to nie jest tani sport. Są droższe, ale ciężko zacząć przygodę z łukiem bloczkowym za 500 zł.
A musisz pamiętać, że pierwszy komplet strzał może się stracić w ciągu kilku tygodni.
Mam inne zdanie w tej kwestii bo łuki wcale nie są takim drogim hobby/sportem(no chyba ze się jeździ na każde możliwe zawody. No bo spójrzmy na taki przykład, kupuje nowego PSE Stinger Extrem https://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe-pse-sklep-luczniczy/2525-luk-bloczkowy-pse-stinger-extreme-2018.html za 1200zł, dokupuje do tego strzałki za 400zł, spust za jakieś 200zł, celownik tarczowy za 400zł, komplet stabów za kolejne 400zł i jakąś podstawkę za 200zł, kołczan najtańszy, mate można zrobić samemu za grosze. Wyszło 2800zł. Powiedzmy że z tego strzelamy 2 lata czyli musimy dołożyć komplet sznurków za 200zł. Po dwóch latach śmiało większość tych rzeczy możemy sprzedać za połowe ceny(oprócz strzałek). Czyli z 3000zł które włożyliśmy w to jesteśmy w stanie wyjąć 1500zł. Dwa lata to jest 700 dni i 1500zł które włożyliśmy w to hobby i nie jesteśmy w stanie wyjąć(przy kupnie osprzętu używanego zdecydowanie więcej możemy później wyjąć przy odsprzedaży ale trzymajmy się sprzetu ze sklepu). Daje nam to 2zł na dzień. Uważasz że to dużo? Jest to mało w porównaniu z innymi hobby jak np nurkowanie gdzie sprzęt to nie wszystko a wyjazdy kosztują słono, fotografia która ja sie też pasjonuje też jest znacznie droższym hobby. Zgodzę się że próg wejścia w łuki i kupno wszystkiego od zera jest problematyczne ale patrząc na to w dłuższej perspektywie nie jest wcale tak źle.
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 12, 2017, 10:03:36 pm »
Oczywiście,że są droższe zainteresowania,ale wydać 2-3tys zł na raz to dużo pieniędzy dla wielu osób. I nie ma co liczyć na późniejsze odzyskanie choćby połowy z tego-jeśli się wsiąknie w jakieś hobby to zazwyczaj sprzęt sprzedaje się tylko po to żeby dołożyć i kupić kolejny lepszy..
Z perspektywy czasu najtaniej wychodzi kupić od razu  docelowy sprzęt-ten najlepszy,ale nie każdy tak może..i wtedy człowiek zaczyna kombinować jak rozsądnie zacząć za relatywnie najmniejszą sumę.