Autor Wątek: Taki zestaw??  (Przeczytany 17613 razy)

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Taki zestaw??
« dnia: Grudzień 11, 2017, 04:53:59 pm »
Witam.
Nadszedł w końcu dla mnie czas i możliwość kupna pierwszego łuku. Ma to być sprzęt trwały, umożliwiający mi celne strzelanie na dalsze odległości(powiedzmy do 50m), służący do szeroko pojętej rekreacji..no i może w przyszłości, udziału w jakiś zawodach 2d/3d.
"Bawiąc" się od kilku lat w strzelectwo pneumatyczne mam świadomość,że jakość sprzętu najczęściej rośnie razem z ceną, ale także tego,że większość ma swoje ograniczenie finansowe :(
I tu pojawia się największe ograniczenie: mój budżet to MAX 1400zł (strzały już nam, matę/tarczę wykonam we własnym zakresie)
Ja to widzę tak:
Sklepluczniczy..
Bear Wild 1000zł
Celownik Truglo Storm 109
Spust True-fire Patriot (welcro) 100
Podst.widełkowa pod strzałę Calwier Striger 93
Pentelka + peep seights około 30
Co sądzicie o takim zestawie, co ewentualnie byście w nim zamienili?
Może ktoś przekona mnie,że równie dużo satysfakcji da mi strzelanie z odpowiednio doposażoneg Horizone Volture.
A może, kto inny przekona mnie logicznie,że przy tym budżecie nie stać mnie na bezstresowe, satysfakcjonujące strzelanie z bloczka..i lepiej kupić porzadnego klasyka ( bardzo mi się podoba prostota użytkowania i wygląd hunterów one pice:)
Tak czy siak łuk,który miałbym zakupić ma mi posłużyć przez dobre kilka lat..a nie być tylko "czymś na początek".
Przy krytykowaniu poszczególnych firm,modeli bardziej przekonujące będą opinie osób,które osobiście je widziały, macały, użutkowały..w innym wypadku może to być czasem tylko powielanie niesprawdzonych opinii.
Z góry dziękuję za pomoc.

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2017, 07:18:44 pm »
Zmieniłbym podstawkę bo z tej jak na początek będą ci strzały spadały szczególnie jeśli masz zamiar strzelać 3D  Jeśli budżet tak bardzo napięty to może Maximal Whisker Biscuit albo Maksimal Capture Rest.  Szału nie ma ale za tą cenę to i nie będzie.
PSE Stinger X

leopoldos

  • Gość
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2017, 07:33:58 pm »
Chyba dobrze by było zastanowić się jeszcze nad jakimś stabilizatorem...

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2017, 08:03:42 pm »
Ok-rozumiem..Po prostu z rozmowy z Panem ze.sklepu łuczniczego wynikało,że podstawka widełkowa zapewnia "czystsze" wyjście strzały,od szczotkowej, co przekłada się na lepszą celność.
I jak to bywa jedna odpowiedź rodzi kolejne pytanie:
Czy ten sam problem będzie dotyczył łuków typu hunter, gdzie strzela się z odpowiednio oklejonego okna bądź podstawki nieobejmującej strzały, czy z jakiegoś powodu jest on bardziej dokuczliwy w bloczkach?

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2017, 08:16:27 pm »
Stabizator,tłumiki chciałbym dokupić później-przy kolejnych wypłatach..przynajmniej mógłbym zauważyć ich rzeczywisty wpływ na komfort strzelania.
No chyba,że mają bezpośrednie znaczenie dla trwałości sprzętu bądź bezpieczeństwa strzelca??

leopoldos

  • Gość
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2017, 08:39:33 pm »
Z tego co się orientuję to nie, nie mają bezpośredniego wpływu na te rzeczy o których piszesz. Wpływ widać w celu i w komforcie strzelania.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2017, 09:16:07 pm »
Nie kupuj stabilizatorów na początek, bo nie zobaczysz różnicy, a każda złotówka przyda się na łuk.
Ten model to nie będzie szał i nie nastawiałbym się na super wyniki przez parę lat, bo jeśli choć raz strzelisz z innego łuku to zobaczysz różnicę.

Dołóż do spustu trochę, to jest akurat kwestia bezpieczeństwa - jak raz puści to nowe zęby mogą wyjść drogo, szczególnie jedynki.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2017, 09:24:07 pm »
Jaki stosunkowo niedrogi i zapewniający bezpieczne użytkowanie spust byś mi polecił?

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2017, 09:32:50 pm »
Czy ten Bear Wild znacząco różni się poziomem wykonania i działania od Horizone Vulture (na temat którego można zanieść kilka wypowiedzi użytkowników) ?

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2017, 10:56:33 pm »
Z tych dwóch brałbym Beara ale jak masz zamiar kupić najpierw goły łuk a dopiero później go doposażać to doradzał bym Stinger X    PW
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 11:02:47 pm wysłana przez B-52 »
PSE Stinger X

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2017, 11:21:35 pm »
Horizone sobie daruj, chiński badziew który bardziej zagraża strzelającemu niż pomaga ;) na spustach nadgarstkowych się nie znam więc nie pomoge a palcowe to troche inna półka cenowa niestety. Popieram @velkana w kwestii stabów, na początek lepiej te kilka złotówków dołożyć do łuku czy spustu
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Munin

  • Gość
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 02:10:33 am wysłana przez Munin »

sajmon

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 12, 2017, 09:05:06 am »
Stinger z odpowiedzi powyżej na OLX to lewus LH jak by co, fajna cena jak na nowy ale dla leworęcznych
Łuk 1: Rozbow Czapla 42#
Łuk 2: Rozbow Turek 40#
Łuk 3: Mathews Apex 7 60#
Spust: T.r.u. Ball st-4
Celownik: Shibuya Ultima CPX + CBE Scope 1.5/8"
Podstawka: Trophy Ridge Micro Tack Driver
Stabiki: Cartel Balkan 30"/12"

Myon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 12, 2017, 09:10:50 am »
Cytuj
Może warto ponegocjować cenę? https://www.olx.pl/oferta/luk-bloczkowy-hoyt-faktor-turbo-CID767-IDpBDOd.html#7d99adc795
Fajny Frankenstein z tego hoyta, lol. Trzymałbym się z daleka, ale co kto lubi.

Spioch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Taki zestaw??
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 12, 2017, 09:58:18 am »
Pierwszy zdecydowanie dla mnie za drogi no i golas-wątpię żeby sprzedający zjechał z ceną na 1000 (żeby starczyło na podstawowy osprzęt).
Drugi..ja jestem prawo ręczny.
No i ważna jest także lokalizacja- mogę podjechać tak do 100km (od Kościana),żeby w razie roczarwania nie tracić zbyt wiele czasu.
Ale skoro weszliśmy na temat łuków używanych ,to powiedzcie mi, czy jako laik jestem w stanie poprawnie ocenić stan sprzętu? Czy są jakieś konkretne rzeczy na które powinno zwrócić się uwagę? Jakieś "testy" do przeprowadzenia?