Autor Wątek: Łuk na trudne czasy  (Przeczytany 6582 razy)

Henk

  • Gość
Odp: Łuk na trudne czasy
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 28, 2017, 03:14:43 pm »
Goall89, gdybym miał zrobić zapas strzał na całe życie to musiałbym cały samochód zawalić strzałami. A gdzie miejsce na inne zapasy - żarcie, ubranie, narzędzia?
Gibber, temat może trochę fantastyczny, ale chodził mi po głowie od kilku dni :)

mariuszrej

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Łuk na trudne czasy
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 28, 2017, 06:47:17 pm »
Cała ta dyskusja na nic jeśli tym kataklizmem będzie uderzenie asteroidy o paru km średnicy!:( Chyba, że uda się ją powstrzymać strzelając do niej z łuku!:)) ;D
Samick Polaris 68"  32#
Easton Inspire 28" 1000
Celownik Avalon Tec One
Podstawka Cavalier Flipper T-300
Button Black Sheep

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Łuk na trudne czasy
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 28, 2017, 08:21:04 pm »
Ja zamiast kilka setek strzał wolałbym z 100 max 200 ale materiału na cięciwy bym wolał mieć większy zapas.... jak do tej pory zgubiłem/zniszczyłem max 20szt. a zużyłem 5 kompletów cięciw.........
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Łuk na trudne czasy
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 28, 2017, 10:03:41 pm »
Tutaj należałoby poradzić się jakiegoś bowhuntera, aby on nam trochę nakreślił sprawę z tymi strzałami jak bardzo zwierzyna je niszczy bo co innego mata co innego jak dzik ucieka ze strzała te kilkanaście metrów akurat Ziemowit aktywny może nam coś napiszesz na ten temat
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Łuk na trudne czasy
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 29, 2017, 07:57:05 am »
Ja zamiast kilka setek strzał wolałbym z 100 max 200 ale materiału na cięciwy bym wolał mieć większy zapas.... jak do tej pory zgubiłem/zniszczyłem max 20szt. a zużyłem 5 kompletów cięciw.........
Bo strzelasz tarczowo a nie hunt, ja zmieniłem jedną cięciwe a zniszczyłem strzał kilkadziesiąt.
Chyba że przyjmiesz że po katakliźmie dalej będziesz strzelał tarczowo i jeździł na zawody  ;D
Ja bym wybrał na takie okoliczności PSE Kingfishera bez dwóch zdań - łuk niezniszczalny

Henk

  • Gość
Odp: Łuk na trudne czasy
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 29, 2017, 03:21:47 pm »
Wygooglałem tego Kingfishera - wygląda solidnie, chociaż opinie ma słabe (wolny, ciężki), w każdym razie jest to dobry kierunek.

Munin

  • Gość
Odp: Łuk na trudne czasy
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 29, 2017, 03:43:48 pm »
Wolny i ciężki bo to czyste włókno szklane.  Zostawiasz takiego na rok na zewnątrz w trawie z założoną cięciwą i po roku nie powinieneś stwierdzić ani ułożenia za cięciwą ani straty w mocy :)

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Łuk na trudne czasy
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 29, 2017, 06:24:11 pm »
Ten nowy pewnie szybszy ale też pewnie mniej pancerny
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos