Autor Wątek: Z górnej półki  (Przeczytany 3586 razy)

Jorguś

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
    • Szycie Osprzętu Strzeleckiego
Z górnej półki
« dnia: Listopad 27, 2017, 11:17:02 am »

Zbliża się koniec roku, każdy z Was dostanie od swojego szefa Bonusa Noworocznego w wysokości 10,000 zł, a może więcej. Życzę tego wszystkim z całego serca.

Na co to wydasz, jaki jest twój wymarzony łuk tarczowy i dlaczego. Na co zwracasz większą uwagę, na wygląd czy na zastosowane w nim nowinki techniczne. A może ważniejsza jest technologia w jakiej został wykonany i perfekcyjna jakość, czy to że już się sprawdził na zawodach międzynarodowych.
PSE Xpression. 50#
Kolimator Pollington 33
ARC Systeme Mono Rest       
W&W HMC 22
ARC Systeme Index

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Z górnej półki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2017, 01:08:20 pm »
Ja w swojej stajni nie bardzo mam już na co zmieniać :D w klasyku jedyną zmianą a raczej ulepszeniem mógłby być zakup damperka na długi stabil. W bloczku od którego mam teraz przerwę też nie mogę narzekać aczkolwiek jak sprzedam Victory to będę się skłaniał w strone Elite Echelon które mi sie podoba albo Mathewsa TRX ale to wciąż tak samo wysoka półka którą mam obecnie i raczej "widzimiś" zmiany :D
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Z górnej półki
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2018, 10:34:28 pm »
Czy ktoś ma może jakąś wiedzę o Hoyt Prevail z camami X3 ? Jak już uporam się z wydatkami na wesele syna,to będę w koło kwietnia chciał cos kupić i myslę nad tym łukiem. Koszt teraz koło 5600 PLN. Wolę sprzęt z mniej agresywnymi camami, z większym let offem(75%) i musi się lekko i płynnie naciągać. Drugi typ to PSE perform x w wersji 3D.
Jednak kusi mnie by spróbować łuku z innej firmy. Jeśli chodzi o camy X3 ,to obawiam się trochę że łuk będzie bardzo wolny,bo interesuje mnie tylko i wyłącznie łuk o mocy 50#.
Tu zdecydowaną przewagę ma Perform X. Ale to na razie  swieżynka i nie wiadomo czy nie ujawnią się jakieś mniejsze lub większe wady.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Z górnej półki
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2018, 11:26:00 pm »
Żadnego z nich nie miałem w ręku więc mogę się wypowiedzieć :D Camy X3 to mniej więcej odpowiedniki wcześniejszych GTX, z prędkością szału nie bedzie ale do tarczy dolecą ;) a tak poważnie to z GTX strzelali ludzie i nie narzekali na prędkośc, z X3 powinno by podobnie, przy wersji Preveil 37 bedzie też troszke szybciej niż przy wersji 40, to tez możesz wziąć pod uwage przy wyborze. Perform przede wszystkim urzeka wyglądem, mimo ze oba łuki są podobne to jednak mnie PSE podeszło dużo bardziej.
Podsumowując, oba łuki będą dobrze strzelać. Na ten moment Preveil jest wyborem pewniejszym bo Perform jest nowością i mimo że PSE to dobra firma to jednak jest ryzyko że po czasie wyjdą jakieś niedociągnięcia. Jednak planujesz zakup dopiero za jakiś czas to Perform jednak wydaje się bardziej kuszący, tylko bedziesz musiał poszukac jaki mają cykl naciągania i czy spełnia Twoje oczekiwania
PS
Jeśli szukasz przyjemnego i lekkiego cyklu naciągania to polecam łuki Elite, obie Elitki które miałem cudownie się naciągały, bez porówania do Hoyta Podiuma czy PSE Supry EXT z których też strzelałem
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2018, 11:29:02 pm wysłana przez chojnas44 »
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Z górnej półki
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2018, 01:09:39 am »
Z bloczków to każdy bloczek  powyżej kobry byłby mile widziany... choć ostatnio z fascynuje się Tradycyjnymi  przy których nie zdaje się na precyzje ustawienia celownika i osprzętu tylko wszystko zależne jest od umiejętności... Jako że to dotyczy  bloczków. to spełniłbym marzenie o Oneidy Kastrel osprzęt przy tym łuku to drugorzędna sprawa xD Jakbym miał Kastrela to bymłbym już szczęśliwy.Kastrel prosta podstawka celownik i kilka strzałek , (zależy czy postanowiłbym strzelać ze spustem czy bez) to moze spust  bez stabilizacji . i kilka tuzinów strzałek xD
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2018, 01:11:56 am wysłana przez Tomasz_R »
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Z górnej półki
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2018, 01:12:26 am »
Żadnego z nich nie miałem w ręku więc mogę się wypowiedzieć :D Camy X3 to mniej więcej odpowiedniki wcześniejszych GTX, z prędkością szału nie bedzie ale do tarczy dolecą ;) a tak poważnie to z GTX strzelali ludzie i nie narzekali na prędkośc, z X3 powinno by podobnie, przy wersji Preveil 37 bedzie też troszke szybciej niż przy wersji 40, to tez możesz wziąć pod uwage przy wyborze. Perform przede wszystkim urzeka wyglądem, mimo ze oba łuki są podobne to jednak mnie PSE podeszło dużo bardziej.
Podsumowując, oba łuki będą dobrze strzelać. Na ten moment Preveil jest wyborem pewniejszym bo Perform jest nowością i mimo że PSE to dobra firma to jednak jest ryzyko że po czasie wyjdą jakieś niedociągnięcia. Jednak planujesz zakup dopiero za jakiś czas to Perform jednak wydaje się bardziej kuszący, tylko bedziesz musiał poszukac jaki mają cykl naciągania i czy spełnia Twoje oczekiwania
PS
Jeśli szukasz przyjemnego i lekkiego cyklu naciągania to polecam łuki Elite, obie Elitki które miałem cudownie się naciągały, bez porówania do Hoyta Podiuma czy PSE Supry EXT z których też strzelałem

Dzięki za opinie. Co do Elite to niestety nie podobają mi się ich łuki. Tak zwyczajnie wyglądowo. A jestem wzrokowcem,więc sprzęt oprócz użyteczności ,musi mi się podobac.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Z górnej półki
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2018, 10:19:56 am »
Żadnego z nich nie miałem w ręku więc mogę się wypowiedzieć :D Camy X3 to mniej więcej odpowiedniki wcześniejszych GTX, z prędkością szału nie bedzie ale do tarczy dolecą ;) a tak poważnie to z GTX strzelali ludzie i nie narzekali na prędkośc, z X3 powinno by podobnie, przy wersji Preveil 37 bedzie też troszke szybciej niż przy wersji 40, to tez możesz wziąć pod uwage przy wyborze. Perform przede wszystkim urzeka wyglądem, mimo ze oba łuki są podobne to jednak mnie PSE podeszło dużo bardziej.
Podsumowując, oba łuki będą dobrze strzelać. Na ten moment Preveil jest wyborem pewniejszym bo Perform jest nowością i mimo że PSE to dobra firma to jednak jest ryzyko że po czasie wyjdą jakieś niedociągnięcia. Jednak planujesz zakup dopiero za jakiś czas to Perform jednak wydaje się bardziej kuszący, tylko bedziesz musiał poszukac jaki mają cykl naciągania i czy spełnia Twoje oczekiwania
PS
Jeśli szukasz przyjemnego i lekkiego cyklu naciągania to polecam łuki Elite, obie Elitki które miałem cudownie się naciągały, bez porówania do Hoyta Podiuma czy PSE Supry EXT z których też strzelałem

Dzięki za opinie. Co do Elite to niestety nie podobają mi się ich łuki. Tak zwyczajnie wyglądowo. A jestem wzrokowcem,więc sprzęt oprócz użyteczności ,musi mi się podobac.
W pełni Cie rozumiem, wydając takie pieniądze jednak zabawka powinna się podobać ;)
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Z górnej półki
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2018, 01:18:27 pm »
A mi od zawsze podoba sie monster safari. Jesli chodzi o wyglad i parametry.
Ale czwarty luk bloczkowy w domu to troche przesada.... Pewnie by musial apex i strother sie wyprowadzic ;p
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

Jorguś

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
    • Szycie Osprzętu Strzeleckiego
Odp: Z górnej półki
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2018, 01:36:52 pm »
Jakbym miał Kastrela to bymłbym już szczęśliwy.

Kestrel to także moja zachciewajka od czterech lat, w zastępstwie przez dwa lata bawiłem się Oneidą Osprey. Kestrela nie zamówiłem tylko dla tego że nie działa już w Polsce jedyne przedstawicielstwo i serwis Oneidy jakie prowadził e-łuk w Lublinie. Nowy właściciel Oneidy zerwał wszystkie umowy poza stanami. Części do Ospreya zamawiałem i sprowadzałem ze stanów na własną rękę, a to trochę trwa niestety.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2018, 01:38:54 pm wysłana przez Jorguś »
PSE Xpression. 50#
Kolimator Pollington 33
ARC Systeme Mono Rest       
W&W HMC 22
ARC Systeme Index

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Z górnej półki
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2018, 07:57:59 pm »
Ja bym w sumie nic nie zmieniał, bo sprzęt mam pierwszej klasy, a wiadomo że sam nie trafia :)
Ale chętnie spróbowałbym postrzelać z Halona X Comp, dużo dobrego slyszałem o Mathewsa, a do tej pory strzelałem parę razy z myśliwskich modeli.

Ale mój Podium mi pasuje - lekko agresywny, trudny, dużo ode mnie wymaga i wiem, że mogę jeszcze trochę z niego wycisnąć :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Z górnej półki
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2018, 02:17:56 pm »
I nie przeszkadza ci ta agresywność i "rwanie" ?
Dla mnie priorytetem jest płynne naciąganie , bo mam problem ze spadaniem strzały podczas naciągania , a chciałbym wrócić do podstawki blaszkowej.
Niestety, szczególnie jak się zmęczę to nie naciągam płynnie i strzały mi spadają .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Z górnej półki
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2018, 02:30:45 pm »
I nie przeszkadza ci ta agresywność i "rwanie" ?
Dla mnie priorytetem jest płynne naciąganie , bo mam problem ze spadaniem strzały podczas naciągania , a chciałbym wrócić do podstawki blaszkowej.
Niestety, szczególnie jak się zmęczę to nie naciągam płynnie i strzały mi spadają .
Miałem Podiuma i szybko się go pozbyłem bo właśnie to rwanie było dla mnie masakrą, a problem ze spadaniem strzałki też mnie dotyczy a podium jeszcze bardziej to potęgował niestety. Nie każdemu pasuje taka charakterystyka łuku
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Z górnej półki
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2018, 05:36:56 pm »
A jak sobie poradziłeś z tym problemem spadania strzały ?
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Z górnej półki
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2018, 06:00:31 pm »
Najprościej jak ktoś robi wiązanie nocking pointy to dolny zrobić o jeden węzeł wyższy. Wtedy przy naciąganiu strzała jest dociskana do blachy. Ważne jest tez aby miedzy nocking pointami górnym dolnym a nasadką było z 0.2-0.5mm luzu. Jak nock wchodzi miedzy nocking pointy na wcisk to mogą być problemy ze spadaniem strzały. Płynny naciąg też pomaga, czyli dobór DW do możliwości. Chociaż kiedyś na zawody wystartowałem z Decree co miał z 68lbs i podstawkę blaszkową, ani razu mi strzała z blachy podczas naciągu nie spadła a strzelałem jeszcze spustem BT. Wystrzelałem wtedy jakoś 5 miejsce czy coś w CU.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2018, 06:04:26 pm wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Z górnej półki
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2018, 09:00:19 pm »
Czekaj,ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Chodzi o to aby dolny supełek pętelki był trochę wyżej ,niż wyjdzie nam to podczas ustawiania wysokości petelki względem podstawki ?
Lekki luz pomiędzy supełkami a nasadką jest oczywiście zrozumiały.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500