Autor Wątek: Łuk z USA  (Przeczytany 2438 razy)

sajmon

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Łuk z USA
« dnia: Listopad 24, 2017, 07:59:03 am »
Witam szanownych kolegów :)
Przypadkiem trafiłem na amerykańskim ebay na fajny łuk, chciałem go sprowadzić pod kraju. Jest jeden plusik bo mam tam znajomych i przesyłka pójdzie najpierw do nich. Później odeślą ją do mnie do polski. Czy ktoś z was miał jakieś doświadczenia z cłem i jak ta sprawa w praktyce wygląda, czy warto zaniżać cenę przesyłki i ryzykować ? Czy lepiej od razu płacić dla świętego spokoju. Koszt łuku z aukcji to 200 usd
Łuk 1: Rozbow Czapla 42#
Łuk 2: Rozbow Turek 40#
Łuk 3: Mathews Apex 7 60#
Spust: T.r.u. Ball st-4
Celownik: Shibuya Ultima CPX + CBE Scope 1.5/8"
Podstawka: Trophy Ridge Micro Tack Driver
Stabiki: Cartel Balkan 30"/12"

Munin

  • Gość
Odp: Łuk z USA
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2017, 12:08:11 pm »
Jeśli się nie mylę na artykuły sportowe nie ma cła na towary sprowadzane z USA, co nie jest w zasadzie kłopotliwe bo to ledwo 3% zdaje się jest, VAT boli strasznie bo podnosi wartość zakupów o 23% od sumy wartości towaru i kosztów doręczenia. Kiedyś można było robić uniki wysyłając paczkę jako GIFT ale jego wartość też ma swoje ustalone granice wartości.

sajmon

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Łuk z USA
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2017, 01:33:20 pm »
Prezent może być ale chyba do ok 50 usd, tutaj jak ktoś otworzy pakę to raczej się połapie że to jest zaniżone. Myślałem żeby dać pół na pół - policzyć wartość jako ok 100 usd i od tego opłacić wat i cło  ..... nie wiem tak strzelam ;) Dlatego pytałem na forum czy ktoś coś ściągał i jak to najlepiej przeprowadzić. Mam jeszcze trochę czasu do ustalenia planu zanim paczka wyląduje u znajomych.
Łuk 1: Rozbow Czapla 42#
Łuk 2: Rozbow Turek 40#
Łuk 3: Mathews Apex 7 60#
Spust: T.r.u. Ball st-4
Celownik: Shibuya Ultima CPX + CBE Scope 1.5/8"
Podstawka: Trophy Ridge Micro Tack Driver
Stabiki: Cartel Balkan 30"/12"

paczek46

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Taki stary koń a łukami się bawi.
    • strona warmińskich łuczników i nie tylko..
Odp: Łuk z USA
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2018, 04:24:37 pm »
sprowadzałem kiedyś  -  na bank doliczą Ci cło ok 2,5 % i vat 23 % od całości razem z przesyłką. Przesyłka do Polski to minimum 60 $.
DZIDOWNICE:Bowtech Specjalist#60;29"
Bowtech CPX Insanity vel rzeźnik
Celownik ;jeden do lasu drugi FITA
Dzidy: ostre kawałki carbonu.