Autor Wątek: Naprawa ramion łuku  (Przeczytany 2350 razy)

gustaw76

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Naprawa ramion łuku
« dnia: Listopad 21, 2017, 09:32:57 am »
Witam
Niedawno zauważyłem, że mam drobne punktowe uszkodzenia włókna szklanego na ramionach łuku, na stronie Bowhunting piszą że można to naprawić za pomocą kleju cyjanoakrylowego? - http://www.bowhunting.pl/przechowywanie%2C-konserwacja-oraz-podstawowe-naprawy-luku-tradycyjnego/b/98

Będę robił to pierwszy raz i nie wiem czy metoda ta jest dobra i zda egzamin, proszę doradźcie co i jak zrobić  :-\


pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2017, 09:56:10 am wysłana przez gustaw76 »

Munin

  • Gość
Odp: Naprawa ramion łuku
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2017, 11:41:55 am »
W artykule gościu nie zabezpieczył ramienia przed tarciem papierem ściernym w innym miejscu niż klejone przez naklejenie taśmy maskującej. Ja standardowo oklejam około pół centymetra do okoła miejsca operacji żeby nie jeździć po całym ramieniu papierem, przed wylaniem kleju też wygładzam całość papierem tak żeby na szkle nie było ostrych krawędzi. Poza tym to spoko, fajna relaksująca robota.

gustaw76

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Naprawa ramion łuku
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2017, 12:07:03 pm »
Dzięki Munin za szybką odpowiedz ;) Rozumie że tak zabezpieczone włókno nie będzie ulegać dalszej destrukcji podczas strzelania?

Można użyć Acetonu do odtłuszczenia? pytam bo nie zawsze aceton jest polecany, ze względu że jest bardzo agresywnym środkiem i czasem może uszkodzić odtłuszczaną powierzchnię! Nie wiem jaki jest w stosunku do włókna szklanego!

pozdrawiam

Munin

  • Gość
Odp: Naprawa ramion łuku
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2017, 07:17:26 pm »
Nie wiem co zrobi aceton z szkłem na ramionach czy klejem miedzy warstwami, ja zazwyczaj używam spirytusu, benzyny ekstrakcyjnej czy innego white spirita, sporadycznie denaturatu bo mi się kilka razy jakiś paskudnie tłusty trafił.
Jak dobrze zrobisz robotę nie będzie widać różnicy miedzy starym szkłem a tym co sztukowane. Na koniec miękka szmatka i pasta do zębów i polerujesz na wysoki połysk, można też pastą do butów ale to dopiero po wygładzeniu papierami ściernymi na gładko.

gustaw76

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Naprawa ramion łuku
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2017, 08:16:59 pm »
Munin, jeszcze raz wielkie DZIĘKUJĘ!!

pozdrawiam ;D