Autor Wątek: Łuk leworęczny dla strzelca praworęcznego  (Przeczytany 6787 razy)

Henk

  • Gość
Łuk leworęczny dla strzelca praworęcznego
« dnia: Listopad 21, 2017, 06:13:54 am »
Czy można strzelać z łuku leworęcznego w pozycji praworęcznej? Czyli mam łuk z oknem po prawej stronie ale chwytam go lewą ręką i naciągam prawą. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?

pucheroki

  • Gość
Odp: Łuk leworęczny dla strzelca praworęcznego
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2017, 06:33:59 am »
Witam mogę opisać swoje doświadczenia ,mam łuk bloczkowy Rh a sam jestem leworęczny i lewo oczny.....trzymam majdan prawą ręką a naciągam lewą.Nie widzę żebym odstawał od kolegi który zaczynał razem ze mną też z bloczka o podobnych parametrach.Używam łuku Oneida Eagle o sile max 70 funciaków .Musiałem sobie tylko wyprofilować nową osłonę na dłoń(w sklepach dla jubilerów mają taki plastik do formowania na ciepło ,i teraz leży jak ulał.

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Łuk leworęczny dla strzelca praworęcznego
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2017, 10:25:56 am »
Witam mogę opisać swoje doświadczenia ,mam łuk bloczkowy Rh a sam jestem leworęczny i lewo oczny.....trzymam majdan prawą ręką a naciągam lewą.Nie widzę żebym odstawał od kolegi który zaczynał razem ze mną też z bloczka o podobnych parametrach.Używam łuku Oneida Eagle o sile max 70 funciaków .Musiałem sobie tylko wyprofilować nową osłonę na dłoń(w sklepach dla jubilerów mają taki plastik do formowania na ciepło ,i teraz leży jak ulał.
W oneidzie się da, ale chciałbym zobaczyć jak kolega strzela z normalnego bloczka który ma kable od góry do dołu, albo z Hoyta który ma pałąk i już całkowicie nie da się go trzymać niewłaściwą ręką. Nie wiem też czy jest to zgodne z regulaminami WA oraz PZŁucz i czy na zawodach nie było by problemu. Poza tym chciałbym też zobaczyć jak kolega poprawia strzałkę kiedy ta spadnie z podstawki
Czy można strzelać z łuku leworęcznego w pozycji praworęcznej? Czyli mam łuk z oknem po prawej stronie ale chwytam go lewą ręką i naciągam prawą. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?
Strzelać się nie da ze względu na kable. Jak masz łuk praworęczny i trzymasz go prawidłowo lewą ręką to kable masz z prawej strony tak aby nie przeszkadzały w trzymaniu majdanu. Jakbyś go chciał trzymać odwrotnie to kable jeździły by Ci po ręce która trzyma majdan.
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk leworęczny dla strzelca praworęcznego
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2017, 10:59:31 am »
Zdecydowanie odradzam. Odciąg kabli będzie zawadzał.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Henk

  • Gość
Odp: Łuk leworęczny dla strzelca praworęcznego
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2017, 11:28:14 am »
No to sprawa się wyjaśniła. Dzięki.

pucheroki

  • Gość
Odp: Łuk leworęczny dla strzelca praworęcznego
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2017, 06:34:10 pm »
To prawda dlatego polowałem na łuk nietypowy bo nic nie zawadza o rękę.

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Łuk leworęczny dla strzelca praworęcznego
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2017, 10:30:35 pm »
To prawda dlatego polowałem na łuk nietypowy bo nic nie zawadza o rękę.
To oświeć mnie bo nie mogę tego pojąć, nie prościej/lepiej/praktyczniej było kupić łuk odpowiedni dla Ciebie czyli LH zamiast szukać nietypowej, mało popularnej konstrukcji? Wiem że u nas w kraju jest ciężko z łukami LH ale Oneidy to jeszcze gorzej z dostępnością. Zawsze można też pójść w łuku OK Archery i mieć sprzęt typowo oburęczny.
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Łuk leworęczny dla strzelca praworęcznego
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2017, 05:59:31 am »
Nasza narodowa specjalnosc. Przyoszczedzic, potem kombinowac. Szlifierka katowa zawsze w pogotowiu.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

pucheroki

  • Gość
Odp: Łuk leworęczny dla strzelca praworęcznego
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2017, 06:07:36 am »
Czasem człowiek tak nakombinuje że potem ....ale z oneidą była okazja inaczej bym szukał czego innego oburęcznego .U mnie poza leworęcznością jest jeszcze problem lewooczności.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Łuk leworęczny dla strzelca praworęcznego
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 22, 2017, 08:08:54 am »
Oneida to inna historia. Ona nie ma odciagow tak agresywnie wychodzacych poza os majdanu.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex