Autor Wątek: Strzały na halę  (Przeczytany 2122 razy)

Secuella

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Strzały na halę
« dnia: Listopad 20, 2017, 03:10:07 pm »
Dzień dobry,
Zastanawiam się nad zakupem nowych strzał i z racji że zbliża się właśnie sezon halowy, chciałbym zakupić strzały właśnie na halę. Łuk mam o naciągu 38# na 30". Nie wiem czy mierzyć w karbon, włókno szklane czy aluminium. Wiem że strzały powinny być na halę grube, ale teraz jakie do klasyka? Proszę o jaką poradę ;)

Strzałki jakie posiadam na chwilę obecną to 3szt xx75 Tribute 1916 30" - zastanawiałem się czy nie dokupić jeszcze kilku szt jako halówki.

Kwota jaką chcę przeznaczyć na 1 strzałę to max: 25zł (dopiero zaczynam więc nie chcę wydawać większych sum na strzały.

Majdan: SF AXIOM+ 25"
Ramiona: Win&Win INNO POWER 70" 38#, SF AXIOM+ 70" 22#
Stabilizacja: SF AXIOM+
Celownik: Cartel Active Carbon:
Button: Black Sheap
Clicker: Decut
Podstawka: SF AXIOM+
Łapka: CARTEL ELITE CORDOVAN
Strzały: Beman Carbon 570-14 30"

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Strzały na halę
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2017, 04:14:42 pm »
Dzień dobry,
Zastanawiam się nad zakupem nowych strzał i z racji że zbliża się właśnie sezon halowy, chciałbym zakupić strzały właśnie na halę. Łuk mam o naciągu 38# na 30". Nie wiem czy mierzyć w karbon, włókno szklane czy aluminium. Wiem że strzały powinny być na halę grube, ale teraz jakie do klasyka? Proszę o jaką poradę ;)

Strzałki jakie posiadam na chwilę obecną to 3szt xx75 Tribute 1916 30" - zastanawiałem się czy nie dokupić jeszcze kilku szt jako halówki
Kwota jaką chcę przeznaczyć na 1 strzałę to max: 25zł (dopiero zaczynam więc nie chcę wydawać większych sum na strzały.

Nie ma obowiązku posiadania na halę strzał grubych  :).
Używa się grubych, bo wiatr nie znosi,
a gruba strzała zawsze może nam dać dodatkowy punkt jak trafi na granicy pól ;)
(liczy się zawsze wyżej punktowane kółko jak trafisz w linię,
a grubą strzałą prędzej zahaczysz o linię niż cienką)

Jak chcesz mieć poprostu więcej strzał, a te co masz dobrze Ci latają,
to sobie dokup i będziesz miał halówki.

Jeśli kupisz carbony, to na hali też możesz strzelać, nikt Ci nie zabroni :)
a przy okazji będziesz miał fajniejsze strzałki do strzelania na powietrzu.

Są też karbonowe grubaski, ale chyba są droższe niż 25 zł
Nie wiem też jak wyglądają spiny bo to są raczej strzałki do bloczków
stąd nie wiem czy dla 38# się znajdzie odpowiedni.

Trzymaj się tylko z dala od szklanych.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Strzały na halę
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2017, 10:52:00 pm »
Co do szklanych to popieram przedmówce, badziew ;) ogólnie najważniejsza zasada to taka aby nie przekroczyć 9,3mm średnicy strzałki a poza tym ma dobrze latać ;) Z aluminiowych w sensownej cenie moge polecić Easton Platinum Plus, miałem, używałem na bloczku i klasyku i dawały rade, jedyny minus jest taki że odpowiednio grube są sztywne i trzeba ciężkich grotów. W karbonowe grube rury to chyba bym na twoim miejscu nie szedł bo wyjdą drożej a jak sam zanzaczyłeś dopiero zaczynasz więc nie będziesz czuł plusów takich strzał. Ja bym poszedł chyba w jakieś cienki karbony, będziesz miał strzałki na hale i na przyszły sezon na powietrzu ;)
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)