Autor Wątek: ATAK PANIKI  (Przeczytany 9048 razy)

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
ATAK PANIKI
« dnia: Listopad 15, 2017, 04:04:05 pm »
Panowie,
za tydzien moje pierwsze zawody, wlasnie sobie to uswiadomilem i dostalem ataku paniki.
Ataku paniki, a nawet nie stanalem jeszcze na lini!

Jak radzicie sobie z trema i stresem w obliczu zawodow?
Czy zdazylo wam sie cos takiego?
Boje sie ze jak stane na linii to zapomne jak sie strzela...

zestresowany G:(
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: ATAK PANIKI
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2017, 04:32:50 pm »
Hyhyhyhyhy ;) Stres startowy to normalna sprawa i niejednego miszcza podwórka już poskładał. Nie napalaj się na żaden wynik, jedź tam z luźnym nastawieniem i jakoś to będzie. W końcu co się stanie jak strzelisz słabo? Nic. Z czasem stres trochę puszcza ale trzeba naprawdę dużo zawodów strzelać, no i to też zależy od psychiki jaką ktoś ma. Jedni sobie z tym radzą od początku lepiej inni gorzej.

PS zawody tarczowe czy polowe?
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2017, 04:35:21 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: ATAK PANIKI
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2017, 05:11:52 pm »
Straszna sprawa, a myslalem ze po wystepowaniu w teatrze nie powinno mnie to spotkac...

Staram sie nie napalac na zaden wynik, ale wiesz jak to jest jak z tylu glowy i tak jest pragnienie, zeby byc najlepszym.
Zalozylem sobie bycie mniej wiecej posrodku stawki i mam nadzieje ze to osiagalne dla lucznika z 7mio miesiecznym stazem.

zawody tarczowe, indoor
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: ATAK PANIKI
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2017, 07:21:57 pm »
Metody na stres nie ma, każdy stresuje się inaczej, są osoby którym to pomaga spiąć się i strzelać w rytmie i technicznie, innych po prostu rozwala. Najlepszą metodą jak dla mnie jest robić swoje, strzelać tak jak się potrafi, nie przejmować się tym co wpada tylko strzelać. Swego czasu bardzo pomagało mi kilka przysiadów przed samym strzelaniem.
@Goall89 sądząc po terminie "za tydzień" to jedziesz do Radomia czy Bydgoszczy? :D
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Munin

  • Gość
Odp: ATAK PANIKI
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2017, 08:41:26 pm »
W UK też są zawody :)

Źle że chcesz być pośrodku stawki, skoro są najlepsi muszą też być ci zajmujący ostatnie pozycje.
Jedź z nastawieniem poznania zasad w praktyce, poznania stada pozytywnie zakręconych ludzi i dobrej zabawy reszta wyjdzie sama. Przed strzelaniem rozgrzewka jak to przed treningiem, zrób coś co znasz dobrze i z czym się dobrze czujesz, coś co pozwoli odzyskać pewność siebie i odzyskać spokój ducha i nie zapomnij oddychać ;)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: ATAK PANIKI
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2017, 09:25:13 pm »
Właśnie dlatego przydaje się zrobienie swojego stylu strzelania, żeby dane ruchy / elementy powtarzać, to pomaga.

Ale trzeba się po prostu ostrzelać i tyle - ja na pierwsze zawody pojechałem po dwóch miesiącach strzelania i co wpadało to wpadało, po prostu.
Wynik nawet nie było zły, a strzelając w parze z człowiek, który strzela niż Ty żyjesz - to jest stres :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: ATAK PANIKI
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2017, 09:24:18 am »
@chojnas44 jade pod Liverpoool;)

Mowiac o zalozeniu byca posrodku stawki to zle to ujalem- mam na mysli to, ze sukcesem bedzie bycie posrodku stawki.
Ktos musi byc ostatni, ale to sa zawody i nikt ostatni byc nie chce, w tym ja:)

Oddychac, postaram sie pamietac- obawiam sie, ze to rzeczywiscie jest najlepsza rada jaka moglem dostac;)

Odnosze teraz wrazenie, ze niewystarczajaco duzo trenowalem przez ostatnie miesiace, ahh ten stres.
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

Munin

  • Gość
Odp: ATAK PANIKI
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2017, 10:37:06 am »
Przy drugich zawodach nie będziesz miał takiego stresu bo to już będzie znane i poznane, będziesz miał innego stresa związanego z innymi zagadnieniami zawodów.

Nie ma na to lekarstwa poza obyciem i pewnością siebie.

Łap książkę i weź przekaz na poważnie do serca ;)
http://dziki.2box.pl/archery/e-books/eugen_herrigel_-_zen_w_sztuce_lucznictwa.pdf

http://dziki.2box.pl/archery/e-books/eugen_herrigel_-_zen_in_the_art_of_archery.pdf

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: ATAK PANIKI
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2017, 12:19:54 pm »
@chojnas44 jade pod Liverpoool;)
Wysp nie brałem pod uwagę ale miło jest słyszeć że mamy reprezentanta naszego kraju nawet na takich zawodach ;)
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Cyp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: ATAK PANIKI
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2017, 09:20:03 am »
Byłem tylko na kilku zawodach i mogę dać takie rady:

Jeśli się mało trenowało przed zawodami, to już przeszłość i w tym momencie jest to nieważne. Można pomyśleć analizując wynik po zawodach.
Skup się na każdym strzale, nawet jak dobrze idzie (tu bez euforii). Interesuj się tylko swoim wynikiem. Nie myśl ile punktów brakuje do wyższego miejsca lub do wygrania pojedynku. Zamiast tego strzel najlepiej jak możesz.
Przed kwalifikacjami są serie próbne – można ustawić celownik i się rozgrzać.
Wynik na zawodach będzie niższy niż na treningach.
Nie spiesz się. Czasu na serię nie powinno w Anglii zabraknąć. U nas są niestety krótsze.
Jeśli jest dużo zawodników to czeka się jak strzela druga zmiana. Na hali też można zmarznąć – adrenalina powoduje, że nie czuć zimna, a po 2 godzinach w 16 C tylko w koszulce klubowej mięśnie sztywnieją. Polar, bluza od dresu zakładana w czasie dłuższej przerwy pozwala zachować energię.
Warto mieć gumę treningową do rozgrzania mięśni po przerwie.
Ja potrzebuję mieć na zawodach coś energetycznego do przegryzienia i wodę, żeby pragnienie mnie nie rozpraszało. Nie zawsze jest też kawa w bufecie.
W Polsce łucznicy najwyższego poziomu są przyzwyczajeni do strzelania z amatorami w kwalifikacjach. Są z reguły sympatyczni i pomocni. Można pytać i liczyć na dobrą radę. Dobrze obserwować zachowanie doświadczonych zawodników w trakcie zawodów.

sikora

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 136
Odp: ATAK PANIKI
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2017, 12:38:14 pm »
Wrzuć wyniki po wszystkim :P ja swoje pierwsze zawody mam już jutro ale w szwajcarii ;) gacie pełne ale co zrobić ^^ Powodzenia tylko życzyć
Samick Polaris 30# 70"
Easton Inspire 630

Hoyt/Easton T/D4 Gold Medalist H25 - 70" 34#
Staby AGF-CA
AVALON CARBON COMPOSITE 600

WNS Forged Elite Alpha H25
SF Archery Elite Carbon Hight Foam 70" - 34#
Shibuya DX Gold Tip, klicker Beiter Silver,

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: ATAK PANIKI
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 17, 2017, 12:56:48 pm »
Czesc,

Bardzo dziekuje wszystkim za wsparcie i dobre rady.
Naprawde to docieniam.
Oczywiscie po zawodach wrzuce wyniki i swoje wrazenia.
Jak sie nie poplacze to sprobuje tez nagrac jakies wideo:)

Mam nadzieje, ze jade na te sama sesje co reszta ludzi ode mnie z klubu bo z tego wszystkiego nawet nie wiem czy bedziemy tam w tym samym czasie...
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

sikora

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 136
Odp: ATAK PANIKI
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2017, 06:25:43 pm »
Podwieszę się już tutaj :D

Nerwów co niemiara. Pierwsze dwie serie to ręce mi się trzęsły jak alkoholikowi :P ostatecznie 2gie miejsce w kategorii "bezklubowiec recurve z celownikiem" a było nas co najmniej trzech ;)

257/300 FAAS - 20 yards

co do paniki albo też paniki celu - w jednym podejściu mi tak dobrze poszły 4 strzały (X X X 5) że nie wiedziałem co się dzieje więc na koniec trafiłem zacne 3 :D
Samick Polaris 30# 70"
Easton Inspire 630

Hoyt/Easton T/D4 Gold Medalist H25 - 70" 34#
Staby AGF-CA
AVALON CARBON COMPOSITE 600

WNS Forged Elite Alpha H25
SF Archery Elite Carbon Hight Foam 70" - 34#
Shibuya DX Gold Tip, klicker Beiter Silver,

Andrzej N

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: ATAK PANIKI
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 18, 2017, 11:25:49 pm »
Ja mogę podpowiedzieć, że uśmiech to podstawa bo jeśli nie będziesz czerpał z tego przyjemności to prędzej czy później ci się to znudzi  ::) Polecam także zaopatrzyć się w wodę i być wyluzowanym, jeśli jeden strzał się nie uda to następny można oddać na spokojnie (tak jak na treningu), a nie niepotrzebnie jeszcze bardziej się stresować  ;D

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: ATAK PANIKI
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 27, 2017, 01:09:26 pm »
Dziekuje wszystkim za rady i cieple slowa:)

Juz po zawodach, nie popisalem sie niestety jesli chodzi o punkty bo wystrzelalem raptem 491 punktow na 600. (Moj rekord to 525)

Niemniej jednak jestem calkiem zadowolony, bo nie trzaslem sie ze strachu, bylem pozytywnie nastawiony  i czerpalem przyjemnosc ze strzelania. Szczerze mowiac to w trakcie sesji myslalem, ze strzelalem lepiej niz pokazal koncowy wynik:)

Moj wynik zabily dzikie strzaly ladujace co jakis czas w 5 albo 6. Zadowolony jednak jestem z tego, ze po takiej 5 jako pierwszy strzal w serii, nie zagotowalem sie i nastepny strzal byl juz z zoltku. Wydaje mi sie, ze wiem co sie ze mna dzialo i skad te nierownosci wiec postaram sie wyeliminowac te bledy na nastepnych zawodach juz za tydzien:)

PZDR

G
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII